Rašyk
Eilės (75185)
Fantastika (2211)
Esė (1516)
Proza (10616)
Vaikams (2533)
Slam (50)
English (1159)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 3 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Žemės mėnesio proga – haiku konkursas

2021-03-21
Žemės mėnesio proga – haiku konkursas

Kovo 20 d. Žemė pasitinka pavasario lygiadienį, o pasaulis mini Žemės dieną. Tai diena, kuri primena, kokioje nuostabioje planetoje gyvename ir kokia svarbi, nepakartojama ir įkvepianti yra kūrybinė gamtos jėga. Žmogus gali pasirinkti – griauti ar kurti. Kauno marių regioninio parko direkcija kartu su „Haiku gimnazija“ kviečia išreikšti savo pasirinkimą – kurti haiku Žemei.

Nuo kovo 20 d. iki balandžio 20 d. kurk ir burk iš skiemenų haiku apie gamtą.

Kaip dalyvauti?

Keliaukite po Kauno marių regioninį parką, mėgstamas gamtines vietas, pažintinius takus ar kitas saugomas teritorijas, stebėkite aplinką, žavėkitės gamtos kūriniais ir leiskite kūrybos vėjui įsivelti į plaukus ir mintis. Gamtoje pilna idėjų, kurias tereikia surinkti kaip žemuoges ir suverti į žodžių eilutes.

Tema labai plati, o žodžių kiekis ribotas. Todėl vienas dalyvis gali atsiųsti iki 5 haiku: juk mažiausiai tiek įkvepiančių  pažintinių takų ir trasų galite rasti Kauno marių regioniniame parke. Kur ieškoti įkvėpimo? Gal garsiajame Kadagių slėnyje ar ant Pakalniškių piliakalnio? Gal stebint didingus Pažaislio bokštus ar nuo Mergakalnio atsiveriantį išskirtinį kraštovaizdį? Jei negana Kauno marių regioninio parko vaizdų – plėskite geografiją, saugomų teritorijų yra įvairių: nuo Jiesios kraštovaizdžio draustinio iki Dubravos rezervatinės apyrubės. O jei gyvenate už Kauno ribų, ne bėda – jų rasite net Biržuos ar Salantuos. 

Kas yra haiku?

Galite pamėginti haiku sukurti nuotraukoje užfiksuoto vaizdo nuotaikai perteikti, tuomet tai jau vadinsi haiga – vaizdo ir žodžių jungtis. Nufotografuokite į akį kritusį gamtovaizdį ir tiesiog naudodamiesi bet kuria redagavimo programa užrašykite savo haiku ant nuotraukos.

Nugalėtojas išplauks... laivu!

Visą mėnesį laukiame Jūsų haiku. Viskas, ko reikia nepamiršti 5-7-5 taisyklės ir pasiryžti lyriniam eksperimentui. Jūsų atsiųstas miniatiūras viešinsime direkcijos FB puslapyje. Pažadame ir prizų! Pagrindiniam laureatui atiteks įspūdžių pilna kelionė laivu į Kadagių slėnį. Šį prizą dovanoja legendinio laivo „Nemunas“ kapitonas Rimantas Mažukna.

Nugalėtoją mums padės išrinkti “Haiku gimnazijos” sumanytoja, žurnalistė, rašytoja, knygos „Vojaĝo“ autorė Rugilė Audenienė, kuri taip pat semiasi kūrybinės energijos iš gamtos. 

Pagrindinės konkurso sąlygos:

  • Dalyvių amžius neribojamas. Konkurse dalyvaujančių moksleivių prašytume nurodyti amžių.
  • Vienas asmuo gali pateikti iki 5 kūrinių.  
  • Savo kūrybą iki balandžio 20 d. siųskite el.paštu r.mikitiejeva@kaunomarios.lt arba asmenine žinute Kauno marių regioninio parko direkcijai tiesiogiai Facebook paskyroje.

Nugalėtojus paskelbsime iki gegužės 1 d. KMRPD Facebook paskyroje ir svetainėje www.kaunomarios.lt

Išsamiau >>Kauno marių regioninis parkas
 
Pradžia: 2021-03-19 00:00
Pabaiga: 2021-04-20
Planavo eiti Sąrašas tuščias, bet gal tu planuoji dalyvauti?
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2021-04-20 15:43
Vinja
Lauksim konkurso rezultatų...  :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-04-09 15:51
languota_ _ _
apskaičiuota pasverta kalba tai ir yra privalumas
(mano nuomone)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-04-06 07:46
languota_ _ _
Haiku tai būdas kaip minimaliom žodinėm priemonėm išreikšti gilią mintį, emociją
(skaičiavimas tik padeda kukliai kalbant)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-03-30 19:18
užkaboris
Mano kuklia nuomone haiku yra ne skiemenų skaičius, bet jums geriau matyt, kaip pritempti svetimos kalbą prie savos per išsiprievartavimus.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą