Rašyk
Eilės (73326)
Fantastika (2192)
Esė (1496)
Proza (10359)
Vaikams (2517)
Slam (49)
English (1111)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 25 (5)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Vilniuje pristatyta bulgarų žurnalisto knyga apie Joną Basanavičių

2008-10-07
Vilniuje pristatyta bulgarų žurnalisto knyga apie Joną Basanavičių

Lietuvių kalbos institute spalio 3 dieną bulgarų žurnalistas ir rašytojas Petko Mangačevas pristatė 2007 metais parašytą knygą „Dr. Jonas Basanavičius – gyvenimas ir veikla Bulgarijoje“.

Knygos pristatyme dalyvavo Bulgarijos ambasadorius Lietuvoje Ivanas Dančevas, Lietuvos Seimo, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto, Istorijos instituto, Tautosakos instituto ir Mokslų akademijos bibliotekos atstovai.

Lietuvos užsienio reikalų ministro Petro Vaitiekūno vardu renginio dalyvius pasveikino Užsienio reikalų ministerijos Spaudos ir vešiųjų ryšių departamento direktorė Violeta Gaižauskaitė.

V. Gaižauskaitė pažymėjo, kad J. Basavičiaus gyvenimo istorija liudija, kaip persipina dviejų Europos tautų – lietuvių ir bulgarų likimas.

„Pirmuosius laisvės vilties spindulius J. Basanavičius pradėjo skleisti gyvendamas Bulgarijoje, kurioje įgyta politinė patirtis padėjo telkti tautinio ir socialinio išsivadavimo jėgas Lietuvoje“, – sakė V. Gaižauskaitė.

Anot jos, būtent tokios asmenybės didžiųjų istorinių permainų laikais sugeba sutelkti ir įkvėpti tautą ryžtingiems žygiams į laisvę.

„Matyt, neatsitiktinai ir Sąjūdžio lyderiai buvo mokslo ir meno žmonės, istorijos lūžio metu tapę politikais, atgimusios Lietuvos valstybės kūrėjais“, – sakė V. Gaižauskaitė.

Užsienio reikalų ministro P. Vaitiekūno vardu knygos autoriui P. Mangančevui buvo įteiktas vardinis ministro rašiklis. Kartu V. Gaižauskaitė palinkėjo, kad jis būtų paskata rašyti naujas eilutes apie Lietuvos ir Bulgarijos bendrą kelią Europos šeimoje.

P. Mangačevas (gimęs 1941 metais) – bulgarų žurnalistas, ilgametis įvairių Bulgarijoje leidžiamų žurnalų ir laikraščių redakcijų darbuotojas ir vyriausiasis redaktorius. Baigęs žurnalisto karjerą, nuo 1996 iki 2004 metų jis dirbo auklėtoju Sofijos našlaičių namuose, įgijo socialinės pedagogikos specializaciją Sofijos universitete. Pastaraisiais metais P. Mangačevas išleido apsakymų rinkinį ir dvi knygas. 

Rašytojai

Jonas  Basanavičius
1851 - 1927
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą