Rašyk
Eilės (73391)
Fantastika (2195)
Esė (1497)
Proza (10379)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1117)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 18 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Vilniuje ir Kaune – tarptautinė Maironiui skirta konferencija

2012-11-14
Vilniuje ir Kaune – tarptautinė Maironiui skirta konferencija

Lapkričio 15–16 d. Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas ir Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių literatūros katedra rengia Jono Mačiulio-Maironio 150-osioms gimimo metinėms skirtą tarptautinę mokslinę konferenciją „Maironis ir jo epocha“.

Konferencijoje bus siekiama aktualizuoti poeto kūrybinį palikimą, apibendrinti ir suprobleminti jau esamus maironistikos tyrimus, aptarti Maironio kūrybos ir asmenybės vaidmenį lietuvių kultūros ir literatūros raidoje, literatūros kanono kristalizavimosi procese.

Anot konferencijos rengėjų, Maironis yra centrinė mūsų literatūros figūra, tasai židinys, į kurį sueina ir kuriame persilaužia visi spinduliai. „Maironis suteikė mūsų sąmonei universalią dimensiją, įnešė į ją europinio platumo. Ir nenuostabu, kad jis vos ne pirmasis Lietuvoje suvokė literatūrą kaip reikšmingą nepavaduojamą misiją“, – sako VDU garbės daktaras, profesorius Tomas Venclova.

Konferencija vyks lapkričio 15 d. Vilniuje, Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A) ir lapkričio 16 d. Kaune, VDU Katalikų teologijos fakultete (Gimnazijos g. 7).

Konferencijoje savo įžvalgomis dalinsis žymūs lietuvių literatūros tyrinėtojai ir istorikai: prof. Viktorija Daujotytė-Pakerienė, prof. Kęstutis Nastopka, prof. Egidijus Aleksandravičius, prof. Marijus Šidlauskas ir daug kitų. Taip pat dalyvaus Maironio tyrinėtojai iš užsienio, tarp kurių paminėtini prof. Stephanas Kessleris (Greifsvaldas) ir prof. Radosławas Okulicz-Kozarynas (Poznanė).

Renginio programą galima rasti čia.

Daugiau informacijos www.vdu.lt

Bernardinai.lt

  
Vieta: Lietuva
Pradžia: 2012-11-15 09:30
Pabaiga: 2012-11-16
Planavo eiti Sąrašas tuščias, bet gal tu planuoji dalyvauti?

Rašytojai

 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Artėjantys renginiai


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą