Rašyk
Eilės (74568)
Fantastika (2212)
Esė (1505)
Proza (10549)
Vaikams (2526)
Slam (50)
English (1136)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 3 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter





Šiauliuose A. Baltakis sutiktas kaip bičiulis

2005-10-22
Spalio 6 d. Šiauliuose su poetu Algimantu Baltakiu, šįmet švenčiančiu 75-mečio jubiliejų, susitiko „Rūtos“ saldainių fabriko žmonės, Juliaus Janonio gimnazijos bendruomenė ir miesto visuomenė, Šiaulių apygardos teismo teisėjai. Kūrybos vakarų iniciatorius – literatūros almanacho „Varpai“ vyriausiasis redaktorius Leonas Peleckis-Kaktavičius. Juose dalyvavo literatūros kritikas Valentinas Sventickas – monografijos „Paskui pėsčią paukštį“, skirtos A. Baltakiui, autorius. Abu šiauliečių svečiai – literatūrinės „Varpų“ premijos laureatai.

V. Sventickas aptarė svarbiausius A. Baltakio bruožus ir unikalumą, vietą lietuvių poezijos istorijoje. Nemažai dėmesio skirta poeto asmenybei, jo nuolatiniam domėjimuisi kalba, literatūros žanrų ir formų subtilumais, komunikabilumui, vertybėms, kurios išskiria jį iš kitų kūrėjų. Literatūros kritikas sakė: „Baltakis nori išsklaidyti miglą, nuplauti dirbtinio komplikavimo putas, sukurti gyvą vaizdą ir prabilti paprastos tiesos balsu“. V. Sventickas gerai įvertino ir šiemet pasirodžiusias knygas. LRS leidyklos išleistąją „Žvirblių žiemavietę“ jis pavadino „garbinga poezijos knyga“, o už meilės eilėraščių knygą („Pusryčiai dviese“, „Vaga“) titulavo A. Baltakį meilės poetu, vienu skaidriausių meilės lyrikų.

Šiaulių apygardos teisme svečiai rašytojai atkreipė dėmesį į netradicinę vietą, kurioje vyksta kūrybos vakaras, o teismo pirmininkas Boleslovas Kalainis pasidžiaugė, kad nuo praėjusių metų rugsėjo ant jų išvaizdžių, tačiau dėl savo paskirties rūsčių rūmų puikuojasi memorialinė lenta, teigianti sąsajas su literatūra, – čia vokietmečiu buvo įsikūrusi „Varpų“ almanacho redakcija, o prieš 99 metus gimė rašytojas, pirmasis „Varpų“ redaktorius Kazys Jankauskas.

Poetas buvo šmaikštus, susirinkusieji turėjo progą išgirsti ne vieną eilėraščio gimimo istoriją. Daugiausia klausimų A. Baltakis sulaukė iš teisėjų. Poetas pasidžiaugė jų žiniomis apie literatūrą, pagarba knygai ir kūrėjams. Ypatinga nuotaika suartino svečius ir šeimininkus, kartu buvo padainuota „Ilgesio daina“, kurios žodžių autorius A. Baltakis.


Jonas Trimonis
 

Rašytojai

 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą