Rašyk
Eilės (77851)
Fantastika (2280)
Esė (1536)
Proza (10855)
Vaikams (2678)
Slam (67)
English (1203)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 35 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Rašyk.lt autoriai kviečiami į Gyvus skaitymus Kaune

2016-10-06
Rašyk.lt autoriai kviečiami į Gyvus skaitymus Kaune
Kas pamena, prieš kažkiek metų buvau suorganizavęs dvejus Gyvus skaitymus. Ryžtuosi atgaivinti šį projektą ir šių metų lapkričio 26 dieną norinčius dalyvauti rašykus pakviesiu į skaitymus.
 
Jei ankstesni skaitymai buvo siejami tik su pjesėmis, tai šį kartą praplečiu festivalinius rėmus ir suteikiu galimybę dalyvauti visų žanrų kūrėjams. Bet yra vistik ribojančios sąlygos:
1. Pats autorius negali skaityti savo tekstų, turi tam tikslui atsivežti reikiamą kiekį skaitovų. Jei autorius neranda norinčių skaityti savo tekstų, gal jie nėra verti tokios akcijos.
2. Tekstų kiekis neribojamas, bet turi įsitekti į 20 min intervalą.
3. Apie savo dalyvavimą skaitymuose būtina pranešti man į elektroninį paštą iki lapkričio 5 dienos, kartu nurodant numanomą pasirodymo trukmę ir pagal galimybę kūrinių pavadinimus.
 
Kūriniai nebūtinai turi būti nauji, galite prikelti naujam gyvenimui bet kuriuos savo kūrinius. Svarbu, kad išsiskirtumėte savo kokybe ir atkreiptumėte į save klausytojų dėmesį.

Dar nieko negaliu pasakyti apie apdovanojimus, ar jie bus, ar reiks pasitenkinti gausiais aplodismentais. Galiu kol kas garantuoti arbatą ir kavą bei cukrų, o sausainiai ir riestainiai prie jų bus jūsų rūpestis.

Renginys vyks kultūros rūmuose Tautos namai, Vytauto g 79. Kaune, savaime suprantama.
Valandą patikslinsiu, bet preliminariai tarp 15 ir 20.

Taigi, laukiu paraiškų nuo šios akimirkos. Gali būti ir siūlymai. Pageidavimai.


 
Vieta: Kaunas
Pradžia: 2016-11-26 00:00
Planavo eiti
RenapoezijaPlaštakė Dykuma___
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2020-07-12 11:40
Tiffany neskaitant šuns
Žinau, kad tai sena naujiena, tačiau man įdomu, ar įvyko tie skaitymai, kiek buvo dalyvių. Ar yra kur nors straipsnis reportažas apie tai?

Ar darytumei dar tokius skaitymus?

Gal Paraštėse dalyvauji, arba tose poezijos šventėse, kurias organizuodavo varna kelis metus iš eilės?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-11-12 22:48
0000
o ar galima daugiau nei vieno
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-11-12 16:19
mes_ka
Tai ir bandau - jeigu sudomintų dalyvavimas, galėčiau paskaityti Justea, solaris, femme_, m b ar kitų autorių, kurie galbūt norėtų, bet neturi skaitovų, tekstus ;)
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-11-12 06:18
Svoloč
Ei visi, iki pirmadienio ryto laukiu paraiškų į savo paštą.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-11-12 06:10
Svoloč
Tau atleista, eik miegoti žiemos miegu. Net jei tu ir susizgribsi, mūsų bus trys.
Gerai, iki pirmadienio, dvi dienas laukiu, ir tai tik todėl, kad labai buvai atkakli.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-11-12 00:06
mes_ka
Nenorėjau prikišti. Pamaniau, būtų lengviau autoriams, jeigu atsirastų tokių, kurie pasisiūlytų skaityti. Nevietiniai skaitytojai privalumas, bet sakei, tinka ir iš rašykų.  Jeigu pasiskelbtų čia pvz. "aš norėčiau/galėčiau skaiyti Tokio ar Anokio tekstus", autoriui įkvėptų pasitikėjimo, kad yra kas norėtų jį skaityti, ir gal net tas, kuris nedrįso, nuspręstų sudalyvaut. O paskui galėtų jie tarpusavy susitart ir įvykdyt visus vėlesnius reikalingus punktus. (Šnekėjau ir apie dalyvavimą be autoriaus sutikimo, bet suprantu, kad čia jau į lankas nukrypau.) Bet kokiu atveju, jei norėčiau ateiti su savo skaitovu, renginio, spėju, neišgelbėtų. Įkišau savo trigrašį visai nelaiku, tai jau atsiprašau..
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-11-11 19:38
Svoloč
P.s.
Tiesiog norėjosi, kad autoriai neateitų ant gatavo, o kažkiek įdėtų pastangų populiarinant savo tekstus. Pastangų. Ir sąnaudų. O kaip be jų?
Viskas už dyką tik Seime būna, gyvenime, deja, reikia kažkiek ir primokėti. Arba tiesiog pajudinti užpakalį.
Viso gero.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-11-11 19:33
Svoloč
Kažkodėl meška sąmoningai ar ne mėgina klaidinti arba apversti viską aukštyn kojom, kai tuo tarpu galėtų tiesiog įsiskaityti į renginio sąlygas:
pirma, renginį organizuoju aš, vadinasi, ne meška, o aš sprendžiu visus dalykus;
antra, renginys organizuojamas ne skaitovams, kurie, neva, pagal mešką ateina, pasirenka ką skaitys ir demonstruoja savo privalumus; ne, renginys skirtas autoriams, visų žanrų kūrėjams, taip ir parašyta sąlygose, tereikianepasivarginti ir atidžiai jas perskaityti;
trečia, ir pati sunkiausia užduotis autoriams, bet ji būtina, nes aš taip sugalvojau: autorius atrenka savo tekstus, tekstą, pažiūri, kad jis tilptų į 20 minučių, pamąsto, kad tekstas būtų patrauklus, nebūtinai naujas, gal labai senas, bet oi koks fainas, tada ieško, o kas gi galėtų jį paskaityti: kaimynas? ne, jis per daug geria, brolis, sesuo, močiutė, gal anūkas, arba kiemsargis, jis juk toks artistiškas; tada tariasi, kalbina būsimą skaitovą, derasi, gal anas paprašys daug pinigų, o kiemsargis gal apsiribos alaus buteliu; aha, kitas etapas - repeticijos, minties perdavimas, juk tai labai svarbu, nes pagrindinė mintis taip paslėpta, kad be autoriaus pagalbos niekas jos neras; paskui dar galima pagalvoti apie muzikinį foną, šviesas, video projekciją.
ir galų gale atvykimas su savo komanda, dekoracijomis ir t.t. į renginio vietą. Vėl papildomos išlaidos.

Taigi, toks buvo organizatoriaus sumanymas. Ne kad čia patys save skaitytume, murdytumėmės toje pačioje terpėje, bet praplėstume savo ribas, įsileistume svetimus žmones. Tarkim, mano Pokemonus būtų skaitę trys žmonės, dar būčiau pridėjęs muzikos ir pan. Tie trys žmonės greičiausiai dar atsivestų savo paneles ar vaikinus, gal dar koks draugas prisiplaktų. Jau krūva svetimų žmonių, kurie nieko negirdėjo apie rašykus ir tokią svetainę. O, pagalvos kažkuris, gal ir man pradėti rašyti, jei jau tokia vieta yra.
Štai kame buvo generalinis sumanymas, o ne tame, kad čia savi subėgsime, pasiskaitysime save ir išsilakstysime. Šitokį formatą organizuok tu, meška. Mano buvo kitas ir prašau savo nuožiūra jo nekaitalioti.
Istorijos pabaiga.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-11-11 16:37
mes_ka
Pasiūlymas tik - duoti dar kelias dienas pasisiūlyti kas norėtų paskaityti svetimas eiles. Nieko neprarandama, o gal atsirastų norinčių ir pavyktų išgelbėti renginį.. Iki 26d dar yra šiek tiek laiko. Neatsirastų tai neatsirastų, bet gal yra galimybė, kad nenueitų perniek triūsas tų, kas organizavo viską nuo rugsėjo..
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-11-10 21:17
RenapoezijaPlaštakė
Jei du norintys yra vadinasi gali vienas kito skaityt. Sudėtingiau yra temptis dar kažką su savim, kad skaitytų. O gal meška dar nepavėlavo jei renginys tik 26? Juk būna daug kas vėluoja. Ir daug daugiau.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-11-10 21:14
Elfis
Va, kada susisgrybta, kai šaukštai po pietų, o man Meškos pasiūlymas patiko, tik abejoju ar atsirastų tokių norinčių - entuziastų.
Antra, kaip mačiau buvo nuomonė, neva poetai, rašytojai negeba, nemoka savo tekstų skaityti, klausimėlis, o kas tokiu atveju pasirinks ir skaitys rašykuose publikuojamus tekstus?
Mmm? :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-11-10 20:53
Svoloč
Meškos pasamprotavimai logiški, bet žiauriai pavėluoti, tam buvo laiko iki lap 5.nuo kokios rugs  20.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-11-10 19:25
mes_ka
Nesiveržiu ant scenos, bet renginys man atrodo įdomus. Tikrai gera idėja ir galimybė norintiems savo kūrybą parodyti :) Galėčiau paskaityti svetimas rašykų eiles? Ar tai išgebėtų renginį? Klausimas, ar būtinai reikia to kito rašyko sutikimo. Paprašyti aišku galima, bet jeigu neatsilieps.. jeigu eilės seniai rašytos ar pan.. O jeigu būtų galima skaityti patinkančias kitų rašykų eiles be jų sutikimo? Na, jos jau patalpintos čia - tad paviešintos. Tad niekas neturėtų įsižeisti, kad jos skaitomos. O programoje pamatę savo vardus gal ir autoriai renginyje pasirodytų :) Gal taip būtų lengviau, nei pačiam surasti, kas nori tavo eiles skaityti? Aš, pavyzdžiui, labai abejoju, ar kažkas labai norėtų mano eiles neeiles skaityt. Galėčiau pabandyt paklausinėt, bet tikrai negarantuočiau..
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-11-10 19:10
mes_ka
Matyt, neteisingai supratau, sąlygose tas neparašyta.
Čia iš diskusijos, kodėl pamaniau, kad taip yra.. gal ir dar kas pamanė?
"O kokia prasmė? Juk tai vyksta čia, tik negyvai. Čia atsinešate savo eiles ir skaitote vieni kitų, pašaliniai čia neužeina ir nieko apie jūsų mūsų tekstus nežino. Mano tekstą skaitys žmonės iš kitos aplinkos, ne iš rašykų, vadinasi, tokiu būdu jie sužino apie mėgėjus rašyti."
"O rimtai, tai jokio įdomumo, kai pats rašai, pats skaitai ir visi tie patys iš rašykų sueina. Viskas kaip šiame puslapyje, tik gyvai, jokio įdomumo, jokios sklaidos, jokios žinios pasauliui ir jokio pasitikrinimo, kaip tavo darbas skamba kito lūpomis ir t.t. žodžiu, daugybė privalumų, tik aklas ar užsispyręs savimyla gali jų nepastebėti.
Kita vertus, gal niekas nenorės skaityti kokio nors teksto, tai irgi signalas sunerimti."
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-11-10 07:25
Svoloč
Meška, tu neteisingai supranti, parodyk eilutę, kur parašyta, kad rašykai negali skaityti vienas kito eilių. Parašyta tik, pats autorius negali skaityti savo tekstų.
Vienok aš įžvelgiu, kad bet kokiu atveju neprisidėtų daugiau norinčių, tiesiog ne tam čia susirenka publika, ateina daugiau paleliakinti apie tai, kas kur vyksta, kodėl taip, o ne kitaip ir pan.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-11-09 22:09
mes_ka
Hm.. nuotaikos niūrokos, bet skelbimas dar neišimtas.. Manau, būtų smagus renginys :) Norėjau sudalyvauti kaip žiūrovė, nes pati savo tekstų skaityti negaliu, o ir manau, kad mano kūryba labai jau švelniai pasakius mėgėjiška. Pasisiūlyčiau paskaityti svetimus tekstus, bet kadangi esu rašykuose, taip pat, kiek supratau, to daryti negaliu. O galbūt neteisingai suprantu? Galbūt atsirastų ir daugiau tokių norinčių ir tai išgelbėtų renginį? :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-11-09 11:14
Dykuma___
Rašykuose atsirado vienas, norėjęs virtulumą paversti realybe, niekas nepanoro išlįsti iš po savo gaubto, pabūgo būti atpažintais, išvada: juodais darbeliais užsiimama, jei to vengiame.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-11-09 09:56
Svoloč
Labai dėkoju visiems norėjusiems dalyvauti (iš viso vienas plius aš) Gyvuose skaitymuose ir kviečiu dalyvauti kituose, jeigu jie bus rengiami ateityje.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-11-08 01:35
matrica qr
O renginiai seka vienas po kito ir literatai aktyviai organizuojasi:

lapkričio 9 d. Kaunas
lapkričio 12 d. Kražiai
lapkričio 18 d. Sudargai

Junkitės ir susitiksime skaitymuose.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-11-08 01:30
matrica qr
Galiu ir aš paorganizuoti, bet nebūtinai savo poeziją skaitys vien rašykai. Juk kiekvienas miestas turi savo literatų klubus ir vieni su kitais bendradarbiauja, palaiko ryšius. 
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
1 2 3 4
[iš viso: 70]
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą