Rašyk
Eilės (74591)
Fantastika (2212)
Esė (1505)
Proza (10547)
Vaikams (2526)
Slam (50)
English (1136)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 6 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Raiškiojo skaitymo konkursas „Gimtoji kalba“

2009-01-12
Raiškiojo skaitymo konkursas „Gimtoji kalba“

Respublikinio masto konkursas

Dėmesio visiems literatūros mylėtojams! Nuo šių metų sausio iki kovo mėnesio Lietuvoje įvyks reikšmingas renginys! Uždelstas šuolis į literatūros pasaulį, kurį padės atlikti startavęs raiškiojo skaitymo konkursas „Gimtoji kalba“, skirtas N. Gogolio 200-osioms bei A. Puškino 210-osioms metinėms paminėti.

„O aš galiu dalyvauti?“                              

Konkursas atviras visiems! Tačiau norėdami patekti į tą „visų“ ratą, keleto formalumų vis tik neišvengsite. Pirmas ir svarbiausias žingsnis – iki sausio 15 dienos užpildyti dalyvio anketą tinklalapyje www.rodnajarech.lt, arba padaryti tai regioninio turo atrankos dieną registracijos metu. Be to, renginys vyks rusų kalba, tad pageidautina, kad dalyviai ją mokėtų, siekiant išvengti bet kokių meninių nesusipratimų. Gera žinia yra ta, kad nėra jokių nacionalinių, beveik jokių amžiaus ir kitų apribojimų. Dalyviai bus suskirstyti į tris grupes: „Moksleiviai (14-18 metų)“, „Jaunimas (19-29 metų)“ ir „Mėgėjai (30 metų ir vyresni)“. Kitas klausimas, tikriausiai neduodantis ramybės – „ką gi reikia pasiruošti?“. Pasiruošti reikia du kūrinius pasirinktai nominacijai: „A. Puškinas. Poezija.“ ir „N. Gogolis. Proza.“ Dalyvauti galima kaip vienoje, taip ir abiejose nominacijose – tai priklauso tik nuo paties dalyvio noro. Visa kita – Jūsų vaizduotės reikalas; vaizduotę apriboja tik dviejų minučių reglamentas.

„Įdomu...o kur vis dėlto eiti?“

Organizatoriai – ne tik rimti, bet ir rūpestingi žmonės, padarę viską, kad būtent Jūs taptumėte konkurso dalyviu. Konkursas vyks dviem etapais. Pirmasis bus surengtas šešiuose Lietuvos miestuose: sausio 24 – Panevėžyje, sausio 31 – Kaune, vasario 14 – Visagine, vasario 21 – Klaipėdoje, vasario 28 – Šiauliuose (įtraukiant Mažeikius), ir pagaliau, kovo 7 – Vilniuje (įtraukiant ir Vilniaus, Šalčininkų, Švenčionių bei Trakų apskritis). Vilniaus miestas tampa ir šio konkurso sostine, tad kovo 19 dieną Vilniaus Rotušėje susirinks konkurso finalistai, sėkmingai peržengę į antrąjį etapą. Smulkesnės informacijos ieškokite renginio interneto puslapyje.

„Ponai prisiekusieji...“

Vertins Jus itin autoritetingi žmonės; jau pats komisijos pavadinimas „Ekspertų taryba“ turėtų nuteikti bent jau rimtai kovai. Tarybos nariai – ne tik dėstytojai, profesoriai, literatūrologai, bet ir žurnalistai bei teatro aktoriai ir režisieriai. Trumpiau tariant, tai – ekspertai, kurių subjektyvi nuomonė paremta objektyviais nuopelnais. „Ekspertų tarybos“ narių užduotis – atrinkti geriausius regioninių turų pasirodymus dalyvavimui konkurso finale bei, be abejo, viso konkurso laureatų skyrimas.

„O dovanų bus?“

Net tuo atveju, jeigu esate abejingas materialinėms vertybėms, tapęs konkurso laureatu būsite dosniai apdovanoti. O prizai išties vertingi: be gražių ir solidžių nugalėtojų taurių, diplomų, kuriuos galėsite pakabinti kambaryje ir išdidžiai rodyti svečiams, turite galimybę laimėti vertingiausią prizą – knygas, o taip pat ir pagrindinį prizą, į kurį pretenduoja dviejų jaunesnių amžiaus grupių dalyviai – ekskursiją į Puškino buvimo vietas (Rusija, Pskovo apskritis), kuri užtikrins begalę nepamirštamų įspūdžių.

Deja, šiandien skaito ne visi, tuo labiau meniškai, o meniškai ir garsiai – išvis vienetai! Būtent Jums suteikta galimybė ištaisyti šį apmaudų faktą, tuo pačiu realizuojant savo kūrybines ambicijas. Iki susitikimo podiume! 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2009-01-12 20:55
Rūta Gridziuškaitė
aišku, ačiū... :) gaila..
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-01-12 20:52
Laba diena,

Deja, bet galima bus skaityti tik rusu kalba.
Pagarbiai,
Jonas
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-01-12 20:33
Rūta Gridziuškaitė
atleiskit nesusipratėlei, bet čia reikės skaityti rusų kalba ar savo gimtąja (lietuvių mano atveju)? nes norėčiau sudalyvauti..ačiū :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą