Rašyk
Eilės (73908)
Fantastika (2198)
Esė (1500)
Proza (10420)
Vaikams (2532)
Slam (49)
English (1127)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 9 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Literatūrinė sostinės žiema

2002-12-07
Literatūrinė sostinės žiema

Gruodžio 12-14 dienomis Vilniaus mokytojų namuose vyks Literatūrinė sostinės žiema - vienintelis tokio pobūdžio renginys ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje. Šiemet jame daugiausia dėmesio skiriama jauniems autoriams. Tačiau tai nereiškia, kad tiek almanache "Žiemos žodžiai", tiek renginiuose nedalyvaus vyresnės kartos rašytojai. Jie skaitys savo kūrybą, bendraus su skaitytojais, dalins autografus. Organizatoriai mano, kad literatūros mėgėjai galės susipažinti su literatūros naujovėmis, o kartu palyginti įvairių kartų, skirtingo mąstymo Lietuvos rašytojų kūrybą.

Almanachas "Žiemos žodžiai" skirsis nuo savo pirmtako, išleisto praeitais metais. Šiemetiniame bus ne vien poezija. Čia skaitytojas ras prozos, eseistikos, taip pat pokalbių su rašytojais apie žiemos intervencijas į jų kūrybą, gyvenimą. Knyga bus iliustruota nuotraukomis.

Literatūrinės sostinės žiemoje rašytojai ne tik skaitys savo kūrybą, bet ir improvizuos. Čia padės dar neregėta renginio forma - literatūrinių tekstų rašymas ant sniego priešais Mokytojų namus esančiame S. Moniuškos skverelyje.

Festivalis prasidės gruodžio 12-ąją improvizuotu fotoparodos "Žiema rašytojų objektyvuose" atidarymu bei almanacho "Žiemos žodžiai" pristatymu. Mes esame įpratę matyti poetų Alio Balbieriaus, Ričardo Šileikos nuotraukas parodų salėse, periodikoje, bet kad kiti rašytojai mėgsta fotografuoti, beveik nežinome. Šioje parodoje eksponuojamos, be minėtų rašytojų, Liutauro Degėsio, Antano A. Jonyno, Vlado Braziūno, Dainiaus Gintalo fotožiemiškos įžvalgos.

Tą pačią dieną Svetainėje "Vagos" leidykla pristatys anglų, vokiečių kalbomis išleistas poezijos rinktines: vokiškai - Antano A. Jonyno "Mohnasche" ("Aguonų pelenai"), angliškai - Sigito Gedos "Biopsy of Winter" ("Žiemos biopsija"), jaunųjų poetų Lauryno Katkaus, Tomo S.Butkaus, Mariaus Buroko, Jurgitos Butkytės, Agnės Žagrakalytės, Giedrės Kazlauskaitės "Six Young Lithuanian poets", "Vierzehn litauische Poeten" ("Keturiolika lietuvių poetų"), "Five Lithuanian Women Poets" ("Penkios lietuvių poetės moterys"). Dalyvaus autoriai, vertėjai, leidėjai. Internetinio puslapio www.tekstai.lt rengėjai visuomenei pristatys literatūrinį puslapį internete.

Penktadienį Literatūrinė sostinės žiema pakvies į vakaronę "Penktadienis. Trylikta". Vakare, kurį ves mėgstantis šmaikštauti poetas Kęstutis Navakas, bus skaitomi linksmi tekstai apie žiemą.

Pagrindiniai festivalio renginiai vyks šeštadienį, gruodžio 14 dieną. Dvyliktą valandą savo kūrybą skaitys vaikai ir pripažinti rašytojai, 14 val. S.Moniuškos skverelyje bus rašomi tekstai ant sniego. Tradicinis skaitymų vakaras "Už apsnigtų palangių", davęs pradžią šiam festivaliui, klausytojų laukia 17 val. prie židinio. Festivalis baigsis teatralizuotu žiemos vakaru su literatūriniais intarpais. Čia Vilniaus senamiesčio teatras rodys A.Mikučio režisuoto spektaklio "Žaliojo žąsinėlio teatro" ištraukas (pagal K.I.Gałczyńskio pjesę) bei atliks literatūrinę skaitymų akciją pagal lietuvių poetų kūrybą apie žiemą. 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2002-12-09 17:59
viena skruzdėlė
hm, o medžiuose ten, įtariu, kovai gyvena...>:))
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2002-12-08 19:43
klimbingupthewalls
penktadienis trylikta. smagu tai vyks. linkiu daug sniego tiems rasiniams moniuskos kiemelyje.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą