Rašyk
Eilės (78167)
Fantastika (2308)
Esė (1557)
Proza (10915)
Vaikams (2716)
Slam (76)
English (1198)
Po polsku (371)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 20 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Jono Aisčio premija – A. Ruseckaitei

2007-07-13
2007 m. J. Aisčio literatūrinei premijai gauti buvo pasiūlyti keli kandidatai. Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos sudaryta premijos skyrimo komisija dirbo, remdamasi patikslintais nuostatais. Iki šiol laureatus siūlydavo Lietuvos rašytojų sąjungos valdyba, dabar siūlyti savivaldybei kandidatus gali visos kūrybinės organizacijos, aukštosios mokyklos, piliečių sambūriai ir pavieniai asmenys. Premija konkurso būdu skiriama už pastarųjų dvejų metų darbus: reikšmingiausius meninius kūrinius, aistiškos dvasios puoselėjimą kūryboje; J. Aisčio kūrybos tyrinėjimą ir populiarinimą; mokslinius ir publicistinius darbus apie J. Aisčio gyvenimą, kūrybą, pilietiškumą ir kitus poeto asmenybės bruožus.

Komisijoje, be rajono mero Romualdo Urmilevičiaus, dirbo vicemeras Romualdas Kubiakas, kiti savivaldybės tarnautojai – Lilija Žukauskienė, Danutė Grigonienė, talkino J. Aisčio muziejaus vedėja Gražina Meilutienė, poeto brolio sūnus Justinas Aleksandravičius ir kiti. Premija paskirta vienbalsiai.

Komisija nerado motyvų, dėl kurių premija galėtų būti paskirta JAV gyvenančiai ir šiemet 80-metį švęsiančiai poetei Liūnei Sutemai už jos 2006 m. Lietuvos rašytojų sąjungos leidykloje išleistą poezijos knygelę „Tebūnie“.

Belieka paguosti poetą Rimvydą Stankevičių, kuris, vėl siūlytas solidžiai premijai, ir šįsyk liko šalia jos. J. Aisčio premijos skyrimo komisija nutarė, jog „aistiškos dvasios puoselėjimo“ jo kūryboje nepakanka, kad būtų galima jam teikti premiją.

J. Aisčio premija paskirta kaunietei poetei ir eseistei Aldonai Ruseckaitei. Specialistai gerai įvertino jos knygą „Bėk, kiele, bėk“ A. Ruseckaitė populiarina poeto vardą. Dalį savo darbo „Iš Jono Aisčio susirašinėjimo su Bernardu Brazdžioniu: draugystė, kūryba, žvilgsnis į Lietuvą (neskelbti laiškai 1945–1972)“ jau yra išspausdinusi. Taip pat tvarko J. Aisčio korespondenciją su A. Gustaičiu.

Kaip teigė A. Ruseckaitės kandidatūrą siūlę Kauno rašytojai – J. Aisčio premijos laureatai Aldona Puišytė ir Robertas Keturakis, profesorius, literatūrologas Leonas Gudaitis, poetai Algimantas Mikuta, Aleksas Dabulskis, Edmundas Janušaitis, A. Ruseckaitės „poetinis pasaulis atsiremia į J. Aisčio pasaulio taurumą ir vertybes“.

A. Ruseckaitei J. Aisčio premija bus įteikta ir laureatės poezijos popietė surengta liepos 12 d. 17 val. poeto muziejuje Rumšiškėse, J. Aisčio g. 1. Kartu bus pažymėtos J. Aisčio 102-osios gimimo metinės bei poeto muziejaus dešimtmetis.


Stanislovas Abromavičius
 

Rašytojai

Jonas  Aistis
1904 - 1973
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą