Rašyk
Eilės (78145)
Fantastika (2307)
Esė (1554)
Proza (10911)
Vaikams (2714)
Slam (73)
English (1198)
Po polsku (370)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 15 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Dvimatis kopėtėlių pasaulis

2003-09-25

Sveiki,

paskyriau pasimatymą. Paprastas ir aiškus dalykas. Bet kaip nueiti į pasimatymą su dvimačiu sutvėrimėliu dvimačiame pasaulyje? Man, iš prigimties trimatei, teko nemažai pagalvoti, kol radau išeiti - nupiešiau save ir pati tapau dvimate :) (pav. 1)

Apsiginklavau DIDELIU pieštuku ir blonknotu. Kodėl ne rožėmis ir šampanu? Taigi ne pirštis, o imti interviu ėjau... Smalsiem rašykams patenkinti :)
Susitikimo vieta prie trečių kopetėlių už langelio į rašykus. Dvimačiame pasaulyje jis atrodo štai taip: (pav. 2)

Jau matau, man mojuoja ir greit greit atitapsi... (pav. 3)

Klimbingupthewalls! Pribėga, šiltai pasilabina ir tempia už parankės gerti arbatos.
Alisa: Dvimatės arbatos?
Klimb: Na taip, šiame pasaulyje gali egzistuoti viskas, ką tik gali įsivaizduoti. Nori atbatos? Nupiešei ir yra. Tiesa, ji visai kitaip kvepia ir yra kitokio skonio. Juos irgi reikia nusipiešti. Didžiausias privalumas tas, jog tokia arbata niekada neataušta. Jei, žinoma, nepripieši joje ledukų.
Alisa: Egzotika...


Trumpas Klimbingupthewalls dosje.

Vardas: Klimbingupthewalls, klimbingup (labai optimistiškas vardas), klimb, klim, atsiliepia net šaukiama sienlipa. Berods, ją taip šaukia jos katinas. (Katinas: pilkas, nedidelis ir naivus. Taipogi dvimatis. Pareigos - žadinti klim ir stebėti eiliukus)
Amžius: Nemirtinga, amžinoji mergaitė taškuota suknute. Internete atsirado 2002 metais kovo 27 dieną. Nors šen bei ten šmirinėjo ir anksčiau.
Tikėjimas: Dvimatė chaotiška optimistė, antipolitiška, paranojiška, priešiška karui ir teroristams, tikinti, kad nėra tokios sienos, kurios nebūtų galima perlipti kopėtėlėmis. Apie feminizmą neužsimenama.
Tradicijos, kurių būtinai laikosi: garbina sau artimus žmogelius ir sutvėrimėlius per jų gimimo dienas. Susitempia iš visų kampų kampelių garbinamojo dvimates nuotrupas ir studijuoja. (Sugalvojo pati)
Klimbing mėgsta: skaičius 7, 8, 13, 29, 77, 78, 88, penktadienius tryliktuosius ir šeštadienius. Ir spalvas: oranzinę (jei paprašytum parašyti - parašytų orandžinė. Dėl savų priežasčių ;) ), chaki, rudžių, pilką, juodą, baltą, naivią.
Klimbing myli: kopėtėles, skardinius būgnelius, katinus, meškiukus, ančiukus, ežius ir vampyriukus. Dar myli giliukus, kaštonus, kaktusus, vandens lelijas.
Klimbing nemėgsta: emm... nepaklausiau... mm... teroristų nemėgsta!

Laipiojimas kopetėlėmis, sudėtingi matematiniai skaičiavimai ir kiti susisiekimo rūpesčiai

Alisa: Klausyk, o tau nebaisu laipioti kopetėlėmis? Ar nebijai aukščio ir kitų baisių dalykų, susijusių su karstymusi sienomis?
Klimb: Nea... nė trupučio. Tikrai tikrai nėra jokių sienų, kurių nebūtų galima perlipti kopėtėlėmis. Beto, jos puiki susisiekimo priemonė tarp visų tų langelių. (pav. 4)

Langeliais galima pasiekti bet kurią dvimačio pasaulio vietą. Yra langelis į rašykus, į chaosą, į baltas vėjau sniego putas, ir dar daug kur. O jei norisi, galima nusipiešti naują langelį. Ir vietelę naują.

Alisa: Vaje... reiškia, klimb puikiai įvaldžiusi susisiekima kopetėlėmis? :)
Klimb: Tai labai paprasta. Kiekvienas galėtų tapti pro-fe-sionalu, tereikia trijų dalykų:
           
1. Kopėtėlių, kurių ilgis atitiktų sienos aukštį (jeigu kopėtėles statysime 77 laipsnių kampu, tai kopėtėlių ilgis bus lygus sienos aukštį padalinus iš 0,97437006478523522853969448008827)
2. Būtybės, kuri ragintų jus ir palaikytų apačioje kopėtėles (po dvimate suknute nieko nesimato, tad klimb gali drąsiai laipioti :) )
3. Drąsos nežiūrėti žemyn

Taip galima perlipti kiekvieną sieną. Pavyzdžiui, sienos aukštis - 7,7 metrai, o kampas - 77 laipsniai. 7,7 dalinkime iš 0,97437006478523522853969448008827 - reikės 7,9025416300091152196105879870989 metrų kopėtėlių. Vat :) (klimb labai didžiuojasi savimi)
Alisa: O jeigu sienos turi stogą?
Klimb: Stogą? atleisk, kodėl klausi apie stogą? Aš juk kalbu apie sienas. (Klim ieško atsakymo žirniuotos suknutės kišenėlėje. Neranda) (pav. 5)

Gyvenimas ant kopetėlių

Klim: Vienoje išminties pilnoje knygoje kartą perskaičiau, kad anot mitologijos, septynpakopėmis kopėtėlėmis lipama į dangų. Todėl nors ir nesu reali, visgi nedrįstu lipti ant septintosios. O galbūt būtent ten ir yra taip reikalinga mūza? Dažniausiai nešiojuosi penkių pakopų kopėtėles, nes ant ilgesniųjų kabo eiliukai ir suknutės. Kiek turiu kopetėlių, neskaičiavau.

Klimbingupthewalls yra dvimatė ir net trimačius daiktus suvokia kaip dvimačius. Na... jei nupieštum jai rubiko kubiką, Klim labai apsidžiaugtų keistomis kopetėlėmis - tinkleliu ir tučtuojau jas išmėgintų. Klimbing turi daugybę kopetėlių. Net miega kopetėlėse ir sapnuoja trimačius sapnus. (pav. 6)
Tiksliau, kartais jai atrodo, kad jos sapnai yra trimačiai. Tiksliai sunku pasakyti, ką reiškia trimačiai, bet ji mano, kad tai būtent tai. Klim sako, kad trimačiuose sapnuose taip pat yra mergiotė, tik nedėvi žirniuotų suknelyčių. Kitokių matmenų sapnai jai labai smalsu, bet nenorėtų visiems laikams likti be žirniukų.

Alisa: Vadinasi, tu labai labai mėgsti žirniuotas sukneles?
Klimb: klimbingupthewalls (aš) dėvi sukneles su žirniukais. Klimbing (vėl aš) neturi spintos paltukui, nenešioja kepurės ir pirštinaičių, o savo medaus spalvos šaliką paskolino Mažajam Princui. Visos mano suknutės kabo ant kopėtėlių. Yra kopėtėlės skirtos suknutėms, bet yra ir skirtosios atliekutėms (bei eiliukams). Per ilgai kaboti eiliukams negalima nes jie sudžiūva ir tampa trapučiais (čia ir pasitarnauja katinėlis, kuris pašaukia klim, kai eiliukai jau pakankamai išdžiuvę). Išdžiuvę eiliukai dedami į lentynėles ir paliekami bręsti. Vat tokia tvarka. (pav. 7)

Seiliukai, Eiliukai ir Atliekutės

Alisa: Kas yra eiliukai ir atliekutes pagal Klimbingupthewalls ir ka ji mano apie seiliukus?
Klimb: Eiliukai tai dailūs rašykų eilėraštukai dažniausiai rašomi eilėmis, bet ne iš eilės ir be seilės. Seiliukai tai seilėti eiliukai. Juos rašo tik seilėti rašykai, o geriau nerašytų. Kai seiliukus gerai padžiovini, jie gali tapti eiliukais. Kitą vertus klimbing mano, kad be seiliukų nebūtų ir eiliukų, o tuo labiau atliekučių. Atliekutės - tai kas atlieka nuo eiliukų, arba seiliukų. Klimbing pernelyg chaotiška kad suprastų kas yra kas ir su kuo ką dera valgyti. Rašyti eiliukus ar kepti imbierinius sausainius daug sudėtingiau nei kopinėti kopynėlėmis.
Alisa: Kaip kuria klimbingupthewalls?
Klimb: Įkvėpimo semiuos iš jazminų, medaus, imbiero, žibuoklių. Aišku ir paprasta.
Alisa: Ar tiki mūzomis? Gal esi susigyvenusi su kokia?
Klimb: O taip, klimbing tiki mūzomis. Ji tiki, kad vieną dieną turės bent mažytę mūzą. Kasdien kruopščiai tikrina: galbūt ji jau išdygo šalia kaktuso? Galbūt kybo aukščiausių kopėtėlių pakopoje? Galbūt ją už uodegos tampo katiniukas? Ne, klimbing dar jos neatpažino. Kai klimbing ras savo mūzą, jos nebekankins kūrybinės kančios. Klimbing labai bijo suklysti ir surasti ne savo mūzą bei pradėti džiaustyti ant virves perskalbtus svetimus eiliukus. Kai ta baimė tampa ne be pagrindo, klimbing klaupiasi į kampą ant žirnių suknutės ir klūpi bent septynias dienas.

Dvimačio pasaulio ypatumai.

Alisa: O iš kur klimbinupthewalls atsirado dvimačiame pasaulyje?
Klimb: Uojj... menu dar "ikiinternetinius" laikus. Dabar visiem jei jau "dvimatis", tai "internete". O kai jo nebuvo... klimb gyveno piešiniuose ir rašytiniuose šaltiniuose. (Tad nenustebkit kur uoloje radę pirmykštę, susivėlusią Klimbingup)
Alisa: Koks gyvenimas dvimatėje erdvėje? Ar nenorėtum būti trimate ir keturmate?
Klimb: Klausi ar norėčiau būti trimete ar keturmete?
Alisa: Ne, trimate arba keturmate?
Klimb: Na... taigi dvimačiame pasaulyje kaip stebuklų pasaulyje: niekada nesusirgsi, o susirgęs tuoj pat gali pasveikti; niekada neskaudės dantukų. Viskas gali būti tik taip kaip parašyta, ar nupiešta. O paprašyti, kad parašytų, ar nupieštų gražų gyvenimą yra lengva. Klimbing dvimačiame pasaulyje yra saugi. Jai paprasta pasislėpti. Ji gali atsirasti ir vėl išnykti. Jai negalioja trimačio pasaulio dėsniai ir taisyklės. Viskas lengvai išmatuojama centimetrais, spalvomis, pikseliais, raidėmis. Būdama dvimatė ji gali nuolat keistis. Gali būti ta pati būtybė nupiešta ant 2 metrų plakato, bet gali būti mažytė ikonėlė. Gali būti nenupiešta, o tik užrašytas padarėlis. Gali būti redaguojama. Gali kasdien keisti suknutes su skirtingais žirniukais. Gali aplankyti visą pasaulį internete. Pavyzdžiui, kas žino, kad klimbing nedalyvavo Maironio muziejuje vykusiame renginyje? Juk ji buvo tame renginyje dvimatėje erdvėje. Aprašytas renginys ir nuotraukos jau yra dvimatė erdvė. Terpė kurioje klimbing dalyvavo. Kitu laiku kitoje erdvėje, bet ji ten buvo. Klimbing akimis dvimatis pasaulis yra tobulas.
Alisa: Ar klimb turi savo atitikmenis kituose išmatavimuose?
Klimb: Hmm, galimas daiktas, kad ji egzistuoja trimačių būtybių mintyse ar širdutėse. Tiek jai užtenka. (pav. 8)


Ar patogi  http://rasyk.kitoks.lt erdvė dvimačiam padarėliui?

Klimb: O taip! Klimbing labai patogu rašykuose. Čia ją sutikti galima kasdien. Jai labai svarbu, kad rašykai išliktų. Jeigu rasyk.kitoks.lt išnyktų, dingtų ir dauguma klimbing kūrinių, nes beveik visi yra būtent čia sudėlioti į dvimates lentynėles.
Dar didesnis praradimas jai būtų trimačių draugų (ir priešų) projekcijų dvimačiame pasaulyje netektis. (pav. 9) 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-30 16:47
mes_ka
Įdomus dvimatis pasaulis :) nors neišsiplėtota, bet užkabino.

Taip ir liko neaišku apie trimates Kilmb formas, o gi taip pat būtų įdomu.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-09-25 11:53
bibliotekininkė
Super:)
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-10-06 20:59
kondensofkė
įsimylėjau:)
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-22 21:59
Lee My Cookies
:D žaviuosi:)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-03-25 20:40
Šnekorius
Perskaičiau su malonumu ir žavesiu, bet po to nuoširdžiai juokiausi iš savęs. JUk taip tikėjausi geriau pažinti klim. Ar pažinau :DDDD
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-12-11 11:54
Miliutė
Fantazijų dosjė - gerai.
Visi norim grįžti į vaikystę.
Juokiausi skaitydama. Taip jau panašu į „zuikeli...“ tik be šveplumo surašyta. :DDD
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-06-27 15:39
indiferentiska
Labai panasu i mazaji princą, tik cia geresnis wariantas - lietuwiskas:) pagaliau ir mes turime "mazaji princa" lietuwi;)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2006-03-08 17:26
zebr slepiasi nuo rašyko
šaunuolė :)
dabar daugiau žinosiu apie klimb ;)))~~
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-02-14 17:53
Kvazaras
Man beprotiškai primena ,,Mažąjį princą" Dabar taip pasidarė... norisi skristi į kitą... bet... o gal kopetėlėm galima užlipti?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2004-06-08 17:43
Mrr Drugelių Paišytoja
kaip miela... Mmm, labai fainas kūrinėlis. Tikrai, kūrinėlis ;) Visus 5 į kišenę ;)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-20 21:23
Anouk Nebus
kaip cia man patinka :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2003-11-02 01:56
Caras
O dieve, tai puiku, as alpstu
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2003-10-18 13:22
Irna Labokė
Skaičiau - tarsi žaidžiau ir laipiojau kopetėlėmis kur galima ir kur nelabai su padykusiomis, bet nuoširdžiomis mergaitemis... O kai pašaukė mamytė (pasaulio reikalai!), ilgai šypsojausi, dvimatę erdvę prisiminusi...
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2003-10-08 01:47
Justea
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa pienki pagaliukaj klibishkajam pasauliui..jei būtų įmanoma duočiau begalybę pagaliukų..nu tobula kaip!!!!!!!!! negaliu!!!!!!!!!!=]
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2003-09-27 20:04
liepa
piešinukai puikūs
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2003-09-27 12:49
demo
grąžina kažkur į vaikystę ;))) knygos su paveiksliukais ;)))
man kažkoks Faladiškas kūrinukas ;)))
smagumas smagumėlis;)))
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2003-09-26 16:33
KazkasCiaNeTaip
super crazy ir super gerai. tai net ne straipsniukas. tai kurinys.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2003-09-26 11:46
gradu
:)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2003-09-26 11:46
gradu
as seiliukas...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2003-09-26 09:43
usūrinis šuo
labai smagiai parašyta:) maluonu taip susipažinti :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
1 2
[iš viso: 33]
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą