Rašyk
Eilės (78001)
Fantastika (2303)
Esė (1548)
Proza (10901)
Vaikams (2706)
Slam (72)
English (1198)
Po polsku (367)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 14 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Besidomintiems Žemaitija ir Mosėdžiu

2005-07-12
Nėra rimtos literatūros apie šią vietovę. Kad ir kiek kas beskalbtų įdomios medžiagos, kol kas jos tėra per maža. Norintiems pažinti ir nuodugniau suvokti šio pašalio žmones ir jų gyvenimo aplinką, reikėtų įsigyti plonos knygelės pavidalu (70 p.) 2005 išėjusį antrą „Žemaičių žemės“ numerį.

Jis visas paskirtas Mosėdžio miesteliui ir jo apylinkėms. Yra labai gerų šios ir praeitos dienos nuotraukų, kuriose galima pamatyti ne tik gatves ir žmones, bet ir visas šios vietovės įžymesnes vietas, svarbesnius statinius. Net trejetas puslapių paskirta Mosėdžio seniūnijos kultūros paveldo objektams aprašyti, pateikti sąrašai ir tų, kurie iki mūsų dienų neišliko. Atskirai pateiktas kapinių sąrašas, į kurį pateko net 18 vienetų.

Žinoma, koks gi būtų Mosėdžio aprašas, jei jame neatsispindėtų Žemaitijos akmenys ir pirmasis jų reikšmę ir svarbą suvokęs žmogus – Vaclovas Intas, kuris čia įkūrė akmenų muziejų ir kurį dabar lanko ne tik lietuviai, bet ir kitų šalių turistai. Išsamią informaciją apie šios dienos Mosėdį pateikia seniūnė Valė Būdienė, istorinių įvykių apžvalgą su trumpais komentarais – istorikė Danguolė Želvytė.

Ne vienas puslapis paskirtas mosėdiškiams, kurie savo darbais garsino ne tik Mosėdžio, bet ir Lietuvos vardą. Tai skulptorius Povilas Kuprys, keramikas Petras Vaškys, menininkas Adomas Galdikas, poetai Vytautas Brencius, Stasė Lygutaitė-Bucevičienė, prozininkai Romualdas Granauskas, Liudvikas Gadeikis, literatūrologas Ričardas Pakalniškis, arkivyskupas Pranciškus Karevičius ir daugelis kitų.

Mosėdiškiai – geri dainininkai ir šokėjai. Loreta Sungailienė skelbia labiau įsimintinų dainų tekstus ir natas, Stasė Stanienė rašo apie žemaitiško šokio tradicijas.

Žurnalas „Žemaičių žemė“ (2005, Nr. 2) gražiu ir ryškiu potepiu įsipaišė į istorinę Mosėdžio miestelio panoramą.


 

Knygos

 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2005-07-18 00:38
POP sas
Aš turiu labai linksmos informacijos apie Mosėdžio kaimą, filmuotos medžiagos. Išties, Mosėdis - coooool :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą