Rašyk
Eilės (75611)
Fantastika (2217)
Esė (1518)
Proza (10660)
Vaikams (2555)
Slam (50)
English (1165)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 9 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Ursula K. Le Guin

Apie:

Uršulė K. Le Guin (Ursula K. Le Guin) geriausiai žinoma kaip mokslinės fantastikos autorė. Viena populiariausių šiuolaikinių rašytojų savo knygose atskleidžia paslaptingą ir stebuklingą pasaulio pusę. Veiksmas jos knygose rituliuojasi tiek išgalvotuose pasauliuose, tiek realiuose. O ten gyvena drakonai, demonai, kitos mitologinės ir fantastinės būtybės. Puikiai charakterizuoti veikėjai, paslaptinga siužeto linija, gyvi pokalbiai daro knygas be galo įdomias bei verčia panorėti vėl ir vėl sugrįžti į magiškąjį Uršulės K. Le Guin pasaulį.

Rašytoja gimė 1929 spalio 21 Berklyje, Kalifornijos valstijoje. Nuostabi šeima buvo puikus startas į tolimesnį autorės gyvenimą. Kolumbijos universitete gavo romanų filologijos magistro laipsnį, o vėliau, laimėjus Fulbraito stipendiją, išvyko tęsti mokslų į Paryžių.
Ten susipažįsta su istoriku Šarliu L. Guinu, netrukus susituokia ir laimingai gyvena Portlende.

Moterų, išgarsėjusių fantastikos srity, galėčiau suskaičiuoti ant pirštų. Kokia Le Guin paslaptis, kad iki šiol šios literatūros mėgėjai ją renka tarp populiariausių fantastų? Pirmiausiai reiktų atkreipti dėmesį į idėjas, skelbiamas jos knygose. Kiekvienas romanas, kiekviena apysaka ar apsakymas turi kažką savito, iki galo išdirbta. Rašytoja pirmoji, atkreipusi dėmesį i vardų magiją. Kaip ir R. Zelazny prikausė rašytojų grupei, pasivadinusiai "New Wave", kur buvo bandyta gilintis į žmogaus psichologiją. Taip pat Uršulė K. Le Guin neslepia, jog savo knygose remiasi rytiečių filosofija. Tai Dao - kelias. Visi jos veikėjai turi nueiti kelią, kuris veda į savęs ir aplinkinio pasaulio suvokimą. Rytai visuomet traukė tiek europiečius, tiek amerikiečius - čia jie randa kažką nauja, dar nepaliesta kitų žmonių, todėl kievienas skaitydamas rašytojos kūrinius supranta, radęs tik jam suprantamą dalyką.

Uršulė K. Le Guin debiutavo 1962 metais su apsakymu April in Paris. Vėliau sukūrė daugybę romanų, apsakymų, kurie pelnė tokius apdovanojimus kaip "Hugo" ir "Nebula", "Jupiterio" ir "Gendalfo", "Janet Heidinger Kafka Prize" ir "National Book Award", "Newberry Silver Medal" ir "Harold D. Vursell Award". Į lietuvių kalbą yra išverta Žemjūrės trilogija: Žemjūrės burtininkas (2002), Atuano kapai (2002), Tolimiausias krantas (2002).


Bibliografija:

Vertimai į lietuvių kalbą:

Žemjūrės burtininkas : fantastinis romanas ir apsakymas / Ursula K. Le Guin ; iš anglų kalbos vertė Anita Kapočiūtė. - Kaunas : Naujasis Eridanas, 2002. - 220, [1] p.

Atuano kapai : fantastinis romanas ir apsakymai / Ursula K. Le Guin ; iš anglų kalbos vertė Anita Kapočiūtė. - Kaunas : Naujasis Eridanas, 2002. -  223, [1] p.

Tolimiausias krantas : fantastinis romanas ir apsakymai / Ursula K. Le Guin ; iš anglų kalbos vertė Anita Kapočiūtė. - Kaunas : Naujasis Eridanas, 2002. - 235, [2] p.Nuorodos:

Oficialus puslapis:
http://www.ursulakleguin.com/

Bibliografija:
http://www.scifan.com/writers/ll/LeGuinUrsula.aspGimė: 1929-10-21
Mirė: 2018-01-22
 


Knygos

 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2009-10-21 17:01
Weird Star
Man ši moterytė irgi labai prie širdies:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2005-11-29 22:03
vsemspat
puiki fantastika! kiek feministiška, bet puiki. beje, rusiškam vertime kazkodel skaityt idomiau, negu originalo kalba...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2004-06-10 12:44
Mastytojas
megstamiausia po S. Kingo...
Na... Tiesiog burtai ir magija siais laikais igavo toki masta, kad norisi ir paciam kartais jau mostelti rankomis:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2004-05-16 20:53
Haldir
ir klaida radou... "išverta" vietoj išversta...

Bet aprasymas geras :) Net padekot norisi =)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2004-05-16 20:40
Haldir
va, pagaliau atsirado rasytojas kuri galiu isikelti i megstamiausius =)
fantastika foreva! ;)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą