Rašyk
Eilės (74252)
Fantastika (2201)
Esė (1498)
Proza (10537)
Vaikams (2511)
Slam (49)
English (1138)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 25 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Tomas Vyšniauskas

Tomas Vyšniauskas – poetas. Gimė Šakiuose. Mokėsi Šakių „Žiburio“ vidurinėje mokykloje. Kauno technologijos universitete 2000 m. įgijo verslo administravimo bakalauro, 2003 m. – finansų vadybos magistro laipsnį. Studijų laikais dirbo referentu Kauno regiono smulkių ir vidutinių verslininkų asociacijoje, vėliau užsiėmė įvairia individualia veikla, kuri neturėjo daug bendro nei su finansais, nei su literatūra.  Tomo teigimu, džiaugiuosi, jog nevalgau duonos iš rašymo. Toji paukštė drąsiau atskrenda, kai žino, jog nesiruošiu jos iškepti ir parduoti. 

Tomas Vyšniauskas 2018 metais leidykloje „Kauko laiptai“ išleido savo debiutinę poezijos knygą „Įelektrinto piemens“. Ši knyga netruko būti įvertinta ir 2019 metų vasarą poetas apdovanotas Zigmo Gėlės premija už geriausią metų debiutinę poezijos knygą.

T. Vyšniauskas rašo knygų apžvalgas, bendradarbiauja kuriant elektroninį literatūrinį žurnalą „Rankos“. Poezija ir knygų recenzijos publikuotos/-jamos leidiniuose „Nemunas“, „Literatūra ir menas“, „Šiaurės Atėnai“, kultūros ir meno svetainėje „Atokios stotys“ bei to paties pavadinimo almanachuose. Tomo linkėjimai: būtinai išleiskite savo knygą. Ne dėl savęs. Dėl eilėraščio. Gali būti popierinė, gali būti elektroninė. Tik tegul tai būna Knyga, o ne kūrinėlių kratinys.

Lietuvos rašytojų sąjungos narys – nuo 2020 m.

B i b l i o g r a f i j a:

Įelektrinto piemens: eilėraščiai. – Kaunas: Kauko laiptai, 2018.
Invazinės rūšys: eilėraščiai. – Kaunas: Kauko laiptai”, 2020.

A p d o v a n o j i m a i:

2019 m. Zigmo Gaidamavičiaus-Gėlės premija už geriausią metų debiutinę poezijos knygą (už eilėraščių rinkinį „Įelektrinto piemens“).
2020 m. „Atokių stočių“ premija už geriausią publikaciją almanache, kūrėjų, gyvenančių ir dirbančių periferijoje, vienijimą, visuomeninę bei literatūrinę veiklą ir darbą su jaunaisiais literatais.Gimė: 1978-04-25
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą