Rašyk
Eilės (72551)
Fantastika (2187)
Esė (1688)
Proza (10395)
Vaikams (2464)
Slam (49)
English (1092)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 19 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Philippe Besson

Apie:

Philippe Besson - jaunas, bet garsus prancūzų rašytojas. Gimė 1967 metais. Profesija - advokatas, gal dėl to jo kalba sklandi ir aiški. Šlovę jis pelnė vos įžengęs į literatūrinį pasaulį.

Pirmasis jo romanas Kai nėra vyrų (išleistas 2001 m.) laimėjo Gonkuru Akademijos skiriamą Emmanuel Roblès premiją. Ir kritikai ir skaitytojai buvo sužavėti.

Antrasis romanas Jo brolis, pagal kurį režisierius Patrice Chéreau sukūrė filmą, 2003 metais laimėjusį Sidabrinį lokį Berlyno festivalyje. Žiurėdamas filmo premjerą verkė pats knygos autorius.

Trečiasis romanas Vėlyvas ruduo apdovanotas didžiuoju RTL skaitytojų prizu, 2003 m. pagal jį pastatytas spektaklis.

Ketvirtasis šio rašytojo darbas, romanas Vaikinas iš Italijos (išverstas ir į lietuvių kalbą), šio kūrinio ekranizavimo teises jau įsigijo viena prancūzijos kino kompanija.

Naujausias, penktasis, romanas Trapio dienos skirtas poeto Arturo Rimbaud gyvenimo paskutiniesiems mėnesiams. Jis taip pat bus ekranizuojamas.

Ph. Besson mąslus, rusvų akių brunetas. Jo kūrybos tema dažniausiai yra mirtis. Tačiau tai anaiptol nereiškia, kad rašytojas yra melancholiškas pesimistas. Jo nuomone, mirtis tėra pretekstas. Ji padeda atskleisti giliausius žmogaus sąmonės klodus.

Svarbi rašytojo kūrybos detalė - pomėgis rašyti apie kūnus. Tiek geidulingus, tiek mirusius, kaip romane Vaikinas iš Italijos. Nors ir apgaubti mirties šydo, kūriniai dvelkia šiluma. Pats šilčiausias - žmogaus noras gyventi.

Rašytojas niekada neaprašinėja jo gyvenime įvykusiu dalykų. Visa, ką jis parašo - išgalvota. Tačiau tai nesumenkina kūrinių, priešingai, lengviau atsidūsti, kai supranti - tai tik fantazija.

Ph. Besson neslepia, kad rašo beveik kasdien, tai jam savotiškas žaidimas, malonumas: Tai lyg vaikų žaidimas. Jis man teikia daug džiaugsmo, - atvirauja garsusis prancūzų rašytojas.


Bibliografija:

Vertimai į lietuvių kalbą:

Vaikinas iš Italijos : romanas / iš prancūzų kalbos vertė Stasė Banionytė . - Vilnius : Žara, [2005] (Kaunas : Spindulys). - 174 p.
Jo brolis : romanas / iš prancūzų kalbos vertė Stasė Banionytė . - Vilnius : Žara, [2005] (Kaunas : Spindulys). - 149, [3] p.Nuorodos:

Oficialus rašytojo puslapis internete:
http://philippebesson.free.fr/


Gimė: 1967-01-29
 


Knygos

Jo brolis
Philippe Besson
 
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2005-06-25 11:11
Somnambulas
- sunki ta knyga "Jo brolis". skaitai ir jauti: gula gula puslapiai ant nugaros. -
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-04-05 15:28
neegzistuojantis
Oficialus rašytojo puslapis internete:                          http://philippebesson.free.fr/
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą