Rašyk
Eilės (73394)
Fantastika (2195)
Esė (1497)
Proza (10379)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1117)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 25 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Philip Pullman

Apie:

Filipas Pulmanas (Philip Pullman) gimė Norviče, Rytų Anglijoje 1946 m. spalio 19 dieną. Visą vaikystę praleido kelionėse po visą pasaulį, nes jo tėvas ir patėvis tarnavo Karališkosiose Oro Pajėgose. Rašytojas taip pat gyveno Autralijoje, kur pirmąkart susipažino su stebuklingu komiksų pasauliu, mėgstamiausi jo komiksų herojai buvo Supermenas ir Betmenas.

Kai Filipui sukako 11 metų, jis grįžo atgal į Šiaurės Velsą, Didžiojoje Britanijoje. Tais laikais vaikams leisdavo bastytis visur, žaisti gatvėse, klajoti kalvomis, todėl rašytojas tuo naudojosi. F. Pulmano anglų kalbos mokytoja, Enid Jones, padarė rašytojui didelę įtaką, ir jis vis dar nusiunčia jai savo knygų kopijų.

Po mokyklos F. Pulmanas studijavo anglų kalbą Ekseterio koledže, Oksfordo universitete. Baigęs studijas, dirbo įvairius atsitiktinius darbus, vėliau grįžo į Oksfordą ir tapo anglų kalbos mokytoju. 12 metų dirbo keliose miesto mokyklose, gavo anglų literatūros dėstytojo vietą, bet jautė, kad negalės kartu dėstyti ir rašyti, todėl išėjo iš universiteto ir atsidėjo kūrybai.

Pirmieji jo išleisti romanai buvo skirti suaugusiems, tačiau dar dirbdamas mokytoju F. Pulmanas pradėjo rašyti vaikams. Kai kurie romanai, kurie buvo skirti vaikams, buvo paremti  jo sukurtomis pjesėmis mokyklinio amžiau vaikams kaip Rubinas dūmuose ir kitomis.

Filipas vis dar gyvena Oksforde ir rašo knygas sodo namelyje, kuriame yra dvi patogios kėdės, keletas šimtų knygų, 6 pėdų ilgio žiurkė iš jo pjesės vaikams, gitara, saksofonas ir kompiuteris. Pastarieji du puošti šviesiomis dirbtinėmis  gėlėmis.

Rašytojas su žmona Džiude turi du sūnūs: Džeimį ir Tomą. Džeimis yra smuikininkas, o jaunesnysis sūnus Tomas studijuoja muziką universitete.

Pasak paties autoriaus, jis yra „vidutiniškai nekenksmingas ir naudingas“. Jis tenori tęsti tai, kuo užsiima dabar, ir neatrodo, kad kas nors jam galėtų sutrukdyti, bet jeigu būtų išleistas įstatymas, draudžiantis rašyti, jis nė akimirkai nedvejodamas tą įstatymą pažeistų.

Svarbiausias Filipo Pulmano darbas yra trilogija Jo tamsiosios medžiagos, kurią sudaro knygos Šiaurės pašvaistė, Aštrusis peilis ir Gintarinis žiūronas. Be romanų, jis dar yra parašęs pjesių vaikams.

2002 m. už Gintarinį žiūroną rašytojas buvo apdovanotas prestižine „Whitebread“ premija. Tai pirmas atvejis, kai tokį svarbų literatūrinį apdovanojimą pelnė knyga, skirta vaikams ir jaunimui. Pagal trilogiją jau kuriamas grandiozinis filmas. 2004 metų kovą Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II įšventino F. Pulmaną į riterius.


Bibliografija:

Vertimai į lietuvių kalbą:

Šiaurės pašvaistė / iš anglų kalbos vertė Vytautas Petrukaitis. – Vilnius: Tyto Alba, 2003. – 458 psl.
Aštrusis peilis / iš anglų kalbos vertė Vytautas Petrukaitis. – Vilnius: Tyto Alba, 2003. – 376 psl.
Gintarinis žiūronas / iš anglų kalbos vertė Vytautas Petrukaitis. – Vilnius: Tyto Alba, 2004. – 604 psl.


Gimė: 1946-10-19
 


Įvykiai

  • 2005-11-06
    Švedijoje vykusioje Gioteborgo knygų mugėje vienas iš garsiausių svečių buvo rašytojas iš Didžiosios Britanijos Philipas Pullmanas (Filipas Pulmanas). Daugiau kaip per dešimt metų rašytojo kūryba jau sukūrė „pulmanizmo“ terminą pasaulinėje literatūroje. Išgarsėjęs savo fantastinėmis knygomis, užkariavęs milžinišką jaunųjų skaitytojų auditoriją, Ph. Pullmanas iš esmės praplėtė fantastikos žanro, vadinamo fantasy, tradicines ribas. Savo knygose rašytojas kuria nepaprastai įdomų, kontroversišką...
     


 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2007-11-15 14:46
Priimk Mane Ant Nakvynės
...kursim dangaus respubliką.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2007-10-19 18:28
Atspindys
Žaviuosi jo knygomis. Puikiai išdėstytos mintys. Žavu.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-12-09 18:25
plast_
nu bet šiaurės pašvaistė labai gera
labai labai
jau vien ko vertos dvi superinės mintys
apie šiaurę
respect
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-11-14 10:39
Gen
Gen
Asmeniškai nepažįstu to Pulmano, bet esu girdėjus apie Supermeną ir Betmeną (vyrai yra gerrrai:) ir dar -man labai patiko 6 pėdų ilgio žiurkė ir tai, kad rašytojas kūrė vaikams, o dar labiau patiko, kad rašytojas turi du sūnus ir jau visiškai ir galutinai patiko, kad Alchemikas mane  (ir kitus, žinoma) supažindino su tokiu puikiu žmogumi, vat:)))
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-03-12 13:21
plast_
jau nebe;p
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-01-24 19:15
plast_
manas mėgiamiausias autorius..
tai vat..
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą