Rašyk
Eilės (73886)
Fantastika (2198)
Esė (1500)
Proza (10434)
Vaikams (2498)
Slam (49)
English (1132)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 6 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Peter Nilson

Apie:

„Mane visada žavėjo egzistencijos prasmė, tačiau ne tik „gyvenimo prasmė“, tačiau ir Visatos prasmė pačiai sau. Homo Sapiens, kaip jūs žinote, dar tik pradeda pažinimo kelią.“

Peteris Nilsonas (Peter Nilson) gimė 1937 m. spalio 17 d., Näsby parapijoje, Smolande. Rašytojui dar nesulaukus penkerių, jo šeima persikėlė gyventi į nedidelį kaimelį, vadinamą Mioklehultu (šio kaimelio pavadinimas ir jo gyventojai bei legendos figūruoja didelėje dalyje Peterio Nilsono kūrinių).

Ankstyvoje paauglystėje Peteris buvo kaimo vaikas, tačiau turėjo svajonę apie kitokį – rašytojo gyvenimą. Mokslas su mokslininkais milžiniais, tokiais kaip Einšteinas ar Darvinas, padarė didžiulį įspūdį jaunąjam Peteriui. Tai paskatino jį neakivaizdiniu būdu įgyti aukštąjį išsilavinimą. Matematikos mokslai Upsaloje buvo kitas žingsnis, subrandinęs teorinės fizikos, estetikos, idėjų istorijos ir astronomijos suvokimą.

P. Nilsoną intrigavo mintis tapti astronomu. 1964 m. rašytojui buvo suteikta galimybė dirbti astronomu Upsalos Astronomijos Observatorijoje. Čia jis sudarė Upsalos Didįjį Galaktikų Katalogą. 1974 m. jam buvo suteiktas filosofijos mokslų daktaro laipsnis. Po trijų metų, jis metė observatoriją tam, kad taptų… taip, teisingai - rašytoju. Toks  neįprastas karjeros posūkis mums ir toks natūralus dalykas Peteriui Nilsonui, besistengiančiam suvokti Visatos dvasią, išgarsino jį pasaulyje.

Įkvėptas muzikos, knygų mokslo, idėjų istorijos ir daugelio kitų dalykų, Peteris Nilsonas paliko ištisą knygų lobyną, su pačiomis neįtikėtiniausiomis idėjomis, egzistuojančiomis tarp dangaus ir pasaulio. Ši nesibaigianti fantazijos versmė veržėsi iš seno, kadaise pastoriui priklaususio namo, statyto 1720 metais, mažame kaimelyje.

Peteris Nilsonas buvo didis kolekcionierius. Be abejo, knygos buvo jo aistra, bet muzika, turbūt, buvo dar svarbesnė. Jo mėgstamiausias kompozitoriuis – Johanas Sebastianas Bachas – prie kurio jis daug kartų grįžta savo kūriniuose. Kartą Peteris Nilsonas prasitarė, kad jei būtų gyvenęs kitur, jis būtų tapęs vargonininku Notrdamo katedroje, Paryžiuje.

Technologijų srityje, Peteris Nilsonas, labiausiai domėjosi geležinkeliais ir skraidymo meno istorija. Vienas iš didžiausių jo talento pagerbimų buvo jo išrinkimas Karališkosios Mokslinės Draugijos nariu, 1993-aisiais metais.

Peteris Nilsonas mirė 1998 metų kovo 8 dieną.

„Iš kur viskas atsiranda? Kodėl visgi vietoj nebūties yra kažkas? Ar Didysis Sprogimas sukūrė visą mūsų matomą Visatą? Ar yra kitų paaiškinimų? Ar mes iš viso, kada nors gausime galutinį atsakymą?“ – P. Nilsonas


Bibliografija:

Vertimas į lietuvių kalbą:

Mesijas su medine koja / iš švedų kalbos vertė Zita Mažeikaitė. – Vilnius : Alma littera, 1994. – 171p.Gimė: 1937-10-17
Mirė: 1998-03-08
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2005-10-17 14:04
Dratelė
super - dar vienas prie magiškojo realizmo :))
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą