Rašyk
Eilės (73628)
Fantastika (2197)
Esė (1498)
Proza (10399)
Vaikams (2524)
Slam (49)
English (1126)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 10 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Motina Teresė

Agnes Gonxha Bojaxhiu

Apie : 

Agnes Gonxha Bojaxhiu - geriau žinoma kaip šventoji Motina Teresė Nobelio taikos premijos laureatė, religinio ordino steigėja, labdarė, našlaičių prie glaudų steigėja.

Agnes gimė 1910 rugpjūčio 26 d. Makedonijoje, turtingojoje, intelektualių tėvų šeimoje. Baigusi mokslus tapo geografijos mokytoja. 1928 m. įstojusi į vienuolyną pasiaukojo vargšams. 1949 m. ji įsteigė vargingiausiems Kalkutos vaikams pirmąją mokyklą ir ten persikėlusi ėmė dirbti vyresniąja mokytoja. Apie 1950-uosius Motina Teresė įsteigė Dievo gerumo kongregaciją ir pasiskelbė vienuolių misionierių vyresniąja. Viso įkūrė apie trisdešimt globos namų benamiams, raupsuotiems, AIDS ligoniams, jaunoms vienišoms motinoms. Netrukus duris atvėrė garsioji, jos vadovaujama įstaiga "Mirštančiųjų namai".

1979 m. Motinai Teresei įtekta Nobelio taikos premija, iš lūpų į lūpas skelbiamas jos mokymas. Mokymą daugiausiai užrašė jos pasekėjai. Šventosios gyvenimo filosofija remiasi meile artimiems, alkstantiems, vienišiems, nuliūdusiems, atstumtiems šeimos. Mokyme rašoma, kad misionierių ordino pagrindinės taisyklės: neturtas, darbas už maldą ir jokio finansinio atlygio, būtent šiuo vadovavosi Motina Teresė.

Dar gyva būdama Motina Teresė susilaukė itin aršios  kritikos dėl savo veiklos ligoninėse, ypač dėl antisanitarinių sąlygų, nepakankamo medicininio aptarnavimo, dėl mirštančiųjų netinkamos priežiūros ir skurdo. Daugelio šaltinių vertinama kaip gana prieštaringa asmenybė, tačiau jos rūpestis našlaičiais ir atstumtaisiais - neaprėpiamas.

1997 m. rugsėjo 5 d. mirė ir palaidota Kalkutoje, netrukus popiežiaus Jono Pauliaus II paskelbta palaimintąja. Tūkstančiai skurstančiųjų, neišgydomų ligonių ir beviltiškoje padėtyje atsidūrusių kreipdamiesi į Motiną Teresę tikisi jos dangiškos malonės ir pagalbos...

Daug pasakanti yra ši paprasta, kasdieninė Motinos Teresės malda, kuri tarsi atveria kokia šviesi asmenybė ji buvo:

Brangus Viešpatie,

Skleisiu Tavo kvapą kur eičiau. Pripildyk 

mano sielą ir mano gyvenimą savo Dvasia, įsiskverbk į mane, užvaldyk mane visą, kad mano gyvenimas spinduliuotų tavimi. 

Šviesk manyje ir būk taip, kad kiekviena siela su kuria man tenka susitikti jaustų Tavo buvimą mano sieloje. Leisk jiems žvelgti į mane, bet manęs ten nebematyti tik vienintelį Tave Viešpatie. L

eisk man skelbti apie Tave be pamokslavimo, ne žodžiais, bet pavyzdžiu,  jėga, užuojautos įtaka visuose mano darbuose, akivaizdžia meilės gausa Tau iš visos mano širdies. 

 

 

Motina Teresė paskelbta šventąja 2016 rugsėjo 4 d.

 

Bibliografija : 


Motina Teresė. - 1992

Meilė lieka : Motinos Teresės gyvenimas. - 1997

Beribė meilė : dvasiniai patarimai. - 1997

Meditacijos iš paprastojo kelio. - [2001]

Motina Teresė : veiklioji meilė. - 2003

Gailestingumo mokykloje : mano maldos. - 2007

Ateik, būk mano šviesa. - [2010]

 

 

 Gimė: 1910-08-26
Mirė: 1997-09-05
 


 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą