Rašyk
Eilės (71780)
Fantastika (2152)
Esė (1687)
Proza (10288)
Vaikams (2486)
Slam (47)
English (1084)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 27 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Lucía Etxebarría

Apie:

Žurnalistė, rašytojos karjerą pradėjusi tik perkopusi 30-metį. Dabar - garsi ir skandalingos šlovės apgaubta asmenybė, nepabūgusi prabilti apie savo biseksualumą, nors prisipažįsta širdies gilumoje esanti labai drovi, tačiau nesirengianti slopinti savo potraukio. Apie savo kūrybą rašytoja rašė: Neabejojau, kad mano knygos bus populiarios, nes aš aprašinėju tai, kas vyksta aplink mane, ir mano personažai yra tikroviški. Neneigsiu, kad kiekvienoje herojėje įamžinau po krislelį savęs, tačiau medžiagą moterų paveikslams rinkau iš populiarių joms skirtų žurnalų - tai buvo mano eksperimentas. Paprastai moterys literatūroje arba idealizuojamos, nes jų vaidmuo - būti pagrindinio herojaus mylimąja, arba vaizduojamos kaip visiškos kvailutės. Sąmoningai vengiu netikroviško šimtaprocentinės moters paveikslo, nes dabartiniai reikalavimai padaryti puikią karjerą, prižiūrėti vaikus bei namus ir dar būti žaviai - tiesiog nerealūs!

Pirmasis jos romanas Meilė, smalsumas, prozakas ir abejonės pasirodė 1997 metais. Kiti trys - Mes kitokios, Beatričė ir dangiškieji kūnai bei Viskas apie tai, kas matoma ir nematoma - pelnė garbingiausius ispanų literatūros apdovanojimus. Lucia yra išleidusi eilėraščių rinktinę, kurią kritikai labai palankiai įvertino. Kartu su mokslininke ir literatūros kritike Sonya Nunes išleido solidžią erotikos studiją Moters fetišistės glėbyje, kur nedviprasmiškai teigiama, kad laikas įteisinti ir pripažinti ilgai slopintą ir nevertintą moters seksualumą ir pasirinkimo laisvę.


Bibliografija:

Vertimai į lietuvių kalbą:

Meilė, smalsumas, prozakas ir abejonės : romanas / iš ispanų kalbos vertė Alma Naujokaitienė. - Vilnius : Tyto alba, 2002 (Vilnius : Standartų sp.). - 241 p.
Beatričė ir dangiškieji kūnai : romanas merginoms / iš ispanų kalbos vertė Alma Naujokaitienė. - Vilnius : Tyto alba, 2004 (Vilnius : Spaudos kontūrai). - 277p.Gimė: 1966-12-07
 


 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2004-08-30 22:13
Nendrelė
knygos panasios viena i kita
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą