Rašyk
Eilės (74664)
Fantastika (2214)
Esė (1505)
Proza (10562)
Vaikams (2526)
Slam (50)
English (1137)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 20 (4)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Lena Eltang

Lena Eltang - šiuolaikinė rusų poetė ir prozininkė, gyvenanti Lietuvoje. 

Gimė 1964 m. Sankt Peterburge, tuometiniame Leningrade, kur praleido vaikystę. Baigė Leningrado universiteto žurnalistikos fakultetą. Nuo 1988 m. Lena gyveno Paryžiuje, Kopenhagoje, Londone, o nuo 1990 m. apsistojo Vilniuje. 

Pradžioje savo prozą ir eiles Lena skelbė įvairiuose žurnaluose ir internete. 2003 m. pasirodė pirmoji jos eilėraščių knyga Eilėraščiai, po kurio sekė dar keletas poezijos rinkinių. Ilgainiui Lena perėjo prie prozos. 

2006 m. pasirodęs Lenos romanas Gervuogės ūgis iš karto pateko į trumpąjį literatūrinės premijos Nacionalinis bestseleris sąrašą. 2008 m. išleista antroji knyga Akmeniniai klevai pelnė autorei Naujoji rusų literatūra laureatės vardą. Paskutinioji trilogijos dalis - ro­ma­nas Ki­to­kie būg­nai (2011 m.) bu­vo įtrauk­tas tarp kitų Ru­si­jos na­cio­na­li­nės li­te­ra­tū­ros pre­mi­jos pretendentų. 

Iš kitų šiuolaikinės Rusijos rašytojų Lena išsiskiria savo subtiliu ir kitonišku teksto skambesiu. Tekste dažnai nėra įprastų skyrybos ženklų, didžiųjų raidžių. Skaitytojas stebinamas metaforomis, poetine kalba ir romanu, kuriame nėra netgi aiškios fabulos ar ryškių personažų charakterių vystymosi. Veiksmas, kuris taipogi nėra aiškus, rutuliojasi konkrečiai neįvardintoje aplinkoje. Laikas ir vieta netenka prasmės, susidaro įspūdis, kad rašytoja tarytum sąmoningai panardina skaitytoją į savo kuriamą sąsajų, prisiminimų, keistų nuo realybės atitrūkusių nuotrupų, parabolių ir mistikos kupiną erdvę, kur pastangos pasiekti tam tikrą aiškumą dažnai atrodo bergždžios. Kai kurie kritikai linkę priskirti Lenos kuriamą prozą postmodernistiškai literatūrai, kuri stebina teksto daugiasluoksniškumu ir stebinančiai novatorišku požiūriu į romano struktūrą. 

Lena buvo ištekėjusi keletą kartų, šiuo metu su danų kilmės vyru gyvena ir kuria Vilniuje. 

Rašytojos prozos kūriniai:

Мастер икебаны (2006); Каменные клены (2008); Побег куманики (2009); Другие барабаны (2011). 

Bibliografija lietuvių kalba:

Akmeniniai klevai: romanas/ Lena Eltang; iš rusų kalbos vertė Vladas Braziūnas. - Vilnius : Vaga, 2011. - 372 psl. Gimė: 1964
 


Įvykiai

  • Susitikimas su rašytoja Jelena Eltang
    2011-01-23
    Sausio 24 d. 18 val. Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) susitikimas su rašytoja Jelena Eltang. Vakare dalyvaus poetas, vertėjas Vladas Braziūnas , aktorė Jolanta Dapkūnaitė. Jelena Eltang (g. 1964) – poetė ir prozininkė. Gimė gimė ir užaugo Sankt Peterburge (Leningrade). Baigė Leningrado universiteto žurnalistikos fakultetą. Nuo 1988 m. gyveno Paryžiuje, Kopenhagoje, Londone, o nuo 1989-ųjų apsistojo Vilniuje. Eilėraščių ir prozos skelbė žurnaluose „Znamia“,...
     
  • Paslapties ar nuogybės link?


 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą