Rašyk
Eilės (72009)
Fantastika (2154)
Esė (1686)
Proza (10304)
Vaikams (2494)
Slam (47)
English (1087)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 13 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Gabrielė Rua

Gabrielle Roy

Apie:

Gabrielė Rua gimė centrinėje Kanados provincijoje Manitobu. Ji buvo jauniausias vaikas Leono ir  Melinos Roy‘ų šeimoje. Gabrielė mokėsi Vinipego institute (Winnipeg Normal Institute), o jį pabaigus vertėsi mokytojos amatu. Ji buvo neabejinga scenai, o tapti aktore buvo sena jos svajonė. Su vietine trupe „Moljero būrelis“ buvo išvykusi į Otavą. 1939 m. išvyko į Londoną, o paskui į Paryžių studijuoti teatro meno. Tačiau likimas lėmė, kad ji tapo geresne rašytoja nei aktore. Deja, Gabrielė studijavo neilgai, nes dėl politinių priežasčių buvo priversta palikti Europą. Ji sugrįžo į Kanadą ir apsigyveno Monrealyje. Europoje ji retkarčiais dirbdavo laisvai samdoma žurnaliste. Matyt, tai ją ir įkvėpė pradėti rašytojos karjerą. 1945 m. pasirodė pirmoji jos knyga „Netikėta laimė“ (Bonheur d\'occasion). Nors Gabrielė ir atsidavė darbui, ji niekada nepamiršdavo savo šeimos – dažnai susirašinėdavo su savo broliais ir seserimis (tėvai tuo metu jau buvo mirę), padėdavo jiems finansiškai.  1947 metai Gabrielei buvo ypatingi, ne tik kaip rašytojai, bet ir asmeniniame gyvenime. Ištekėjusi už Marselio Karboto (Dr. Marcel Carbotte), ji drauge su vyru trejiems metams išvyko į Prancūziją, kur Marselis studijavo mediciną. Vėliau jie grįžo į Kanadą. Gabrielė Rua buvo pirmoji moteris, išrinkta į Karališkąją draugiją (Royal Society of Canada). Praėjus metams po jos mirties, buvo išleista jos autobiografija La Détresse et l\'enchantement (Enchantment and Sorrow). Taip pat įkurtas jos vardo fondas.
Apdovanojimai: pirmosios knygos vertimas į anglų kalbą apdovanotas Valstybine premija, o prancūziškasis leidimas – „Femina“ premija. Triskart laimėjo „Governor General\'s Literary“ apdovanojimą.


Nuorodos:

Oficialus tinklalapis: http://www.collectionscanada.ca/roy/
Gabrielės Rua bibliografija prancūzų ir anglų kalba: http://www.collectionscanada.ca/roy/h7-600-e.html


Bibliografija:

Netikėta laimė : [romanas] / Gabrielė Rua ; iš pranc. k. vertė A. Adomavičiūtė. – Vilnius : Vaga, 1978. – 302 p.
Netikėta laimė : romanas / Gabrielė Rua ; iš pranc. k. vertė A. Adomavičiūtė. [2-as leid.]. – Vilnius : Victoria, 1994. – 300, [3] p.Gimė: 1909-03-22
Mirė: 1983-07-13
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą