Rašyk
Eilės (75597)
Fantastika (2217)
Esė (1518)
Proza (10656)
Vaikams (2555)
Slam (50)
English (1165)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 14 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Džeimsas Malanas Keinas

James Mallahan Cain

Apie:

Džeimsas Malanas Keinas – amerikiečių žurnalistas ir rašytojas. Nors pats Keinas tai karštai neigė, bet jis dažnai siejamas su „kietąja“ amerikiečių detektyvo mokykla  ir laikomas vienu jos atstovų.

Keinas gimė JAV, Anapolyje (Annapolis), Merilendo valstijoje, airių katalikų šeimoje. Tėvas buvo garsus mokytojas. Iš motinos, operos dainininkės, Džeimsas paveldėjo meilę muzikai. Tačiau jo svajones pasekti motinos pėdomis atšaldė ji pati, pasakiusi jam, kad jo balsas nėra pakankamai geras. 1917-aisiais, baigęs Vašingtono koledžą, jaunuolis užsirašė į armiją ir paskutinius Pirmojo pasaulinio karo metus praleido Prancūzijoje, kur dirbo amerikiečių kariuomenės laikraščio redakcijoje. Grįžęs į gimtinę toliau dirbo žurnalistu ir greitai pakilo iki  pačių aukštumų – tapo generaliniu The New Yorker direktoriumi. Vėliau pradėjo rašyti scenarijus ir galiausiai – beletristiką.

„Aš niekada sąmoningai nesistengiau būti tokiu, kokiu mane stengėsi pavaizduoti – „kietu“, beširdžiu ar negailestingu. Aš tiesiog kuriu personažą ir niekada nepamirštu, kad paprastas žmogus iš kaimo, gatvės, baro, biuro ir net visuomenės padugnė yra išsiugdęs jautrumą kalbos gyvybingumui, kuris yra aukščiau bet ko, ką tik aš galėčiau sukurti, ir jei aš laikysiuosi šio gyvo palikimo, pasieksiu didžiausio efektyvumo įdėdamas mažiausiai pastangų.“

Rašytojas atskleidė savo meilę muzikai panaudodamas muzikinius motyvus romanuose Serenada, Mildred Pyrs ir Dviese galima dainuoti. Daugelis Keino romanų (išskyrus Serenadą) parašyti pagal tam tikrą formulę: vyras įsimyli moterį (femme fatale), yra jos įtraukiamas į nusikaltimą ir galų gale lieka jos išduotas. Pats Keinas buvo vedęs tris kartus, bet nė viena iš santuokų nebuvo sėkminga.

Nors Keinas rašė iki pat savo mirties, tačiau jo kūriniai, parašyti po 1940-ųjų, nepelnė ankstyvųjų jo romanų šlovės. Džeimsas Malanas Keinas mirė 85-erių, palaužtas alkoholizmo.


Bibliografija:


Laiškanešys skambina du kartus : romanas / James M. Cain. – Vilnius : Alma littera, 2006. – 157, [2] p.


Gimė: 1892-07-01
Mirė: 1977-10-27
 


Knygos

 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2006-11-14 10:47
Gen
Gen
Detektyvai man mažumėlę „varo“ vėžį, bet kad gerb.Keinas gimė katalikų šeimoje yra labai gerai ir kad jis pasakė šią frazę:ir net visuomenės padugnė yra išsiugdęs jautrumą kalbos gyvybingumui, kuris yra aukščiau bet ko, - taip pat yra labai gerai ir aš, galima sakyti, netgi įsimylėjau šią frazę. Tuo pačiu, labai apgailestauju, kad vargšeliui Keinui taip nesisekė meilės reikaluose ir manau, kad jis buvo labai drąsus žmogus, jeigut net tris kartus ryžosi tokiam dalykui, o alkoholis yra nuodai ir tai visi žino, bet tokiam drąsiam ir talentingam žmogui - atleidžiama:)
Tikiuosi, kad gerb. ir mielam kačiukui Alchemikui pasiseks iš pirmo karto, o apie alkoh. net negalvoju, nes jis protingas jaunikaitis:)
Su seseriška meile -Katinas
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą