Rašyk
Eilės (73812)
Fantastika (2198)
Esė (1500)
Proza (10430)
Vaikams (2499)
Slam (49)
English (1132)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 12 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Dave Pelzer

Apie:

Deivas Pelzeris (Dave Pelzer) yra vienas populiariausių ir labiausiai gerbiamų JAV visuomenės veikėjų. Jis kalba viešai įvairių organizacijų susirinkimuose, suvažiavimuose, profesionalų, teikiančių pagalbą kitiems, susirinkimuose. Negana to jis jau parašė keletą knygų, kurių turinį sudaro autoriaus išgyvenimai, mintys ir noras, jog skaitytojas pasimokytų iš jo, nedarytų tų klaidų, kurias padarė autorius. Deivo knygos priverčia susimąstyti apie tai kas vyksta aplink mus, kodėl, ar mes galime ką nors pakeisti. Būtent tam jis paskyrė savo gyvenimą – padėti skriaudžiamiems vaikams.

Unikalus ir įkvepiantis Deivo požiūris į gyvenimą įkvepia nugalėti bet kokias gyvenimo aplinkybes. Deivas – gyva doros, tikėjimo žmonėmis bei asmeninės atsakomybės pamoka. Štai kas jį padaro viena iš išskirtiniausių asmenybių Amerikoje.

Atsargos kariniųoro pajėgų įgulos narys Deivas Pelzeris suvaidino svarbų vaidmenį tokiose operacijose, kaip Tiesiog priežastis, Dykuma ir Audra dykumoje. Deivas buvo atrinktas unikaliai užduočiai – visutiniame aukštyje pripildyti degalų vieną iš slapčiausių karinių lėktuvų SR-71 Juodąjį Paukštį ir F-117 Plieninį Karį.

Be to, Deivas įgyvendina specialias programas socialinėje bei išsilavinimo srityse. Deivas savo laiką skiria jaunimui iš rizikos grupių, be to, skaito paskaitas vidurinėse mokyklose.

Išskirtiniai Deivo pasiekimai buvo įvertinti prezidentų Reigano, Bušo ir Klintono bei įvairių valstijos valdžios atstovų. Vykdydamas tarptautines karines užduotis, Deivas, kaip geriausias Kalifornijos savanoris, 1990 metais gavo J.C. Penny apdovanojimą. 1993 metais buvo pagerbtas kaip vienas iš pasižymėjusių Amerikos jaunuolių. Šį apdovanojimą yra gavę tokie žymūs žmonės, kaip Chuck Yeager, Christopher Reeve, Anne Bancroft, John F. Kennedy, Orson Welles ir Walt Disney. 1994 metais Deivas tapo vieninteliu amerikiečiu, išrinktu į Pasižymėjusių pasaulio jaunuolių dešimtuką už pastangas kovoje su smurtu prieš vaikus ir jaunimą. Per 1996 metų Olimpines Žaidynes nešė deglą su amžinąja ugnimi, kuri simbolizuoja nepalaužiamą žmogaus dvasią.

Jeigu Deivas nekeliauja arba nebendrauja su savo sūnumi Stivenu, jis gyvena ramų gyvenią Kalifornijos Miražo ūkyje susavo žmona ir naminiu vėžliu, vardu Čiakas.
Savo gyvenimą Deivas Pelzeris skyrė padėti žmonėms taip, kad šie padėtų sau.

D. Pelzerio knygos: A Child Called "IT" (Vaikas be vardo); The Lost Boy (Prarastas vaikas); A Man Named Dave (Žmogus, vardu Deivas); Help Yourself (Padėk sau)


Bibliografija:

Vertimai į lietuvių kalbą:

Vaikas be vardo. - Vilnius: Sirokas, 2004. - 177 p.

Žmogus, vardu Deivas. - Vilnius: Algarvė, 2002. - 256p.Nuorodos:

Dave Pelzer tinklapis (EN):
http://www.davepelzer.com/Gimė: 1960-12-29
 


 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2009-03-07 22:42
Gal kas nors žino, kur galėčiau įsigyti knygą "Vaikas be vardo"? :}
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-10-29 19:35
Chipsyte
Jeigu ne ''Deivas'' kiekviename sakinyje taj butu labai saunu=]
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą