Rašyk
Eilės (78200)
Fantastika (2294)
Esė (1546)
Proza (10892)
Vaikams (2706)
Slam (68)
English (1213)
Po polsku (360)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 8 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Ameli Nothomb

Amélie Nothomb

Belgų kilmės prancūzų rašytoja Amelie Nothomb gimė 1967 m. Belgų kilmės prancūzų rašytoja Amelie Nothomb, gimusi 1967 rugpjūčio 13 dieną Japonijoje ( Kobe ), šiuo metu gyvena Briuselyje ir Paryžiuje.

Amelie tėvas Belgijos diplomatas, ambasadorius keletoje šalių, tokių kaip Kinija, JAV ir kt.. Dėl šios priežasties jaunajai rašytojai teko gyventi skirtinguose pasaulio kampeliuose – pirmus penkerius savo gyvenimo metus Amelie praleido Japonijoje, buvo auklėjama japonės auklės ir lankė japonų darželį, vėliau su tėvais gyveno jau minėtoje Kinijoje, JAV, Bangledeše, Birmoje, Laose.  Tolimieji rytai turėjo didelės įtakos besivystančiai Amelie pasaulėjautai.

Nothomb`ų šeimoje literatūriniai veikalai buvo vertinami kaip šventenybė. Kol Amelie manė dar negalinti žengti į šią šventovę, jos sesuo Julliete ryžtingai uždarė vaikiškumą į stalčių ir mėgavosi namų biblioteka. Kiek vėliau tapo pirmąja Amelie vertintoja ir geriausia drauge.

Į Briuselį A. Nothomb grįžo būdama 17 metų. Rašytoja studijavo romanų kalbos filologiją „Libre de Bruxelles“ universitete. Šis laisvasis, valoniškasis  universitetas puikiai žinomas ir gerai vertinamas visoje Europoje. Po studijų devyniolikmetė  A.N. išvyko dirbti į Japoniją. Didelėje firmoje ji vertėjavo. Tačiau karjera baigėsi pažeminimu, aprašytu, po penkerių metų nuo grįžimo į Europą, autobiografiniame romane „Baimė ir drebėjimas“.

„Baimė ir drebėjimas“ - pati garsiausia Amélie Nothomb knyga. Joje nėra nei vieno išgalvoto veikėjo. Viskas tikra, išjausta. Už šį romaną autorė 1999 m. buvo apdovanota Prancūzų akademijos premija. 2003 m. A. Corneau pagal ją pastatė filmą.

Nothomb knygos išverstos į daugiau nei 30 - dešimt kalbų, pasklidusios po įvairiausius pasaulio kampelius, ekranizuojamos ir inscenizuojamos . „Priešo kosmetika“ (2001) – jau sėkmingai vaidinamas Briuselio ir Paryžiaus scenose.

Kad galėtų rašyti Nothomb turi nuolatos jausti alkį. Keliasi ji ketvirtą valandą ryto ir imasi darbo tik išgėrusi (jos teigimu) galoną juodos arbatos.

Savo pirmąjį romaną „Žudiko higiena“ A.Nothomb išleido 1992 m..Vėliau pasižadėjo kasmet rugpjūtį išleisti po naują knygą ir pažadą vykdo iki šiol.

2005 metais išleista knygoje „Alkio biografija“  (Prancūzijoje parduota 250,000 kopijų) , parašyta elegantišku stiliumi, labai aktualiomisi ir skaudžiomis temomis: anoreksija, bulimija, potomanija, alkoholizmas ir kt. jaunos mergaitės vunderkindės akimis.

Jos romanai trumpi, lengvai ir maloniai skaitomi, vyrauja gyvas dialogas ir netrūksta humoro. Intelektualioji Amelie Nothomb stebina savo išradingumu ir drąsa, įdomiai suregztais siužetais, netikėtomis idėjomis.

Bene visi šios rašytojos kūriai jau yra pasirodę ir lietuvių kalba. Didelio susidomėjimo  susilaukė Keistojoje Kolekcijoje publikuojamos knygos – „Tikrinių vardų  žodynas“, „Gyvsidabris“, „Baimė ir drebėjimas“. Ne mažiau vertinamos ir kitos – „Pasikėsinimas“, „Alkio biografija“.
Japonijoje, belgų diplomato šeimoje. Tolimieji Rytai, kur ji praleido vaikystę, padarė jai didelę įtaką. 1992 m. išleidusi pirmąją knygą "Žudiko higiena", kasmet parašo po romaną. Už romaną "Baimė ir drebulys" 2000 m. ji buvo apdovanota Prancūzų akademijos premija. Jos romanai trumpi, lengvai ir maloniai skaitomi, vyrauja gyvas dialogas ir netrūksta humoro. Intelektualioji Amelie Nothomb stebina savo išradingumu ir drąsa, įdomiai suregztais siužetais, netikėtomis idėjomis.


Bibliografija:

Vertimai į lietuvių kalbą:

Pasikėsinimas : romanas - Vilnius : Vaga, 2002 – 143 p.
Gyvsidabris : romanas - Vilnius : Alma littera, 2004 – 150 p.
Tikrinių vardų žodynas : romanas - Vilnius : Alma littera, 2004 – 110 p.
Baimė ir drebėjimas : romanas - Vilnius : Alma littera, 2005 – 110 p.
Alkio biografija : romanas - Vilnius : Alma littera, 2005 – 199 p.


Gimė: 1967-08-13
 


 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2008-04-02 00:02
būsimoji
O kaip ji patinka vyrams?..
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2007-09-29 17:43
Trifoglio grigio
Mano nuomone, tai pirmo sakinio nereikėjo. Bet šiaip neblogai.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-09-09 22:10
Asilogalva
Ei, po cenzūros man nebepatinka...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2007-07-22 17:05
Jugo_Džiova
O ji graži.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą