Šis gražus žodis patiks visiems. Aš jį neseniai išmokau. Sprendė mano žmona su kaimyne kryžiažodį, o aš už spintos, berods, miegojau, bijojau, kad nepažadintų…
Kas dabar tų kryžiažodžių nesprendžia? Visos moterys dabar tokios išmintingos – tiesiog sunku suprasti, apie ką kalba.
– Žinai, aš stebiuosi, – skundžiasi kaimynė Gitana mano žmonai. – Iš kur tas mūsų vitališkumas atsiranda begyvenant su tokiais nupiepėliais “kandimis “, bedarbiais?
Tyliu kaip žemė, nenoriu prasidėti su tais “proto gi-gantais”, kurios kaip Atlantai laiko visus keturis namo kampus. Jau geriau jų neerzinti, o tai užgrius visi ant skaudamos galvos. Neduok, Dieve, dar sužinos apie mano pasija inkognito!.. Jaučiu – nepatiktų mano “mėlynoji žibutė”.
– Eik tu sau, Gitana, – nutraukė mano žmona.
– Netinka čia tas žodis. Na, kaip vadinasi toks žmogus, kurių beveik nebūna – nesavanaudiškas?..
– Nori pasakyti kaip Alfa iš ” Vakaro “ kavinės, tas, kur mums kavos atnešė, – prisiminė kaimynė.
– Altruistas.
– Radai palyginimą – tavo draugelis Alfa altruistas, – pyksta manoji. Kai aš guliu už spintos, ji visada pyksta.
– Ta jo kava skystesnė už barščius, kuriuos aš savo “nelaimei “ verdu .
– Niekai,- nepasimeta Gitana. – Bet kaip pedantiškai tavasis Rolkis būgnijo, net ir dabar ausyse skamba –“bumčik“, “ bumčik “ …
– “Drala “ – mintyse užbaigiu. – Palaukit, tik pasveiksiu, patikrinsiu aš jūsų vitališkumą .
Ir pradedu kosinti. Nepagalvokit – ne žvairuoti, nes tai irgi mūsiškis tarptautinis žodis. Nesuprantate?.. Tai būsena, kai žmogus daro - “tche “, “tche “ ir taip toliau … Kai jam tampo vidurius, o iš vidurių tik bėga seilės, iš akių gausiai pasipila žiežirbos.
– Štai pabudo, – prabilo mano Vasilisa Išmintingoji labai man nemaloniu balsu. Kaip aš” nevirškinu” šito balso – man nuo jo net kažkoks agresyvumas užeina. Jaučiu – tuoj mane “užtrumpins? “ Joks vitališkumas jų neišgelbės, nebent policija…
– Tik nedaryk “ suicidinio” (atseit, savižudybės) bandymo, – dar išgirstu, neradęs kirvio ir “trach “ gaunu su kočėlu per “maumenėlį”.
Pabundu – visur gipsas, ir manoji “mėlynoji žibutė” prie lovos taip kukliai sėdi .
– Puiku, – sakau. – Vienas šiame prišnerkštame pasaulyje neliksiu. Tai vitališkumas, tai sugebėjimas išgyventi net ir tokiomis sąlygomis, mano mielieji bičiuliai – likimo broliai.