Rašyk
Eilės (72553)
Fantastika (2178)
Esė (1694)
Proza (10236)
Vaikams (2466)
Slam (49)
English (1093)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 167 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterNeduok Dieve, pakliūti jums po sunkia ranka. Jūs, matyt, jau nujaučiate?.. Ne apie tą ranką aš kalbu, kuri gali užvožti tamsioje tarpuvartėje. Aš apie tą, kuri įpila. Kaip kartais būna. Sėdi kompanijoje, vaišinies, o žiūrėk, rytdiena sergi net mė-lynuodamas. Jeigu jums neteko sutikti žmonių, kurie turi  sunkia ranka, tai aš tyliu. Jums pasisekė, nors negali būti.
Anądien einu, matau – žmogus šliaužia taip keistai, viena koja traukdamas. Šliaužia per tą aikštelę, kur mūsų šunys, visų pirmą  rytais išbėga. Visai užpakalio nepakelia, žinote, bet iriasi į priekį. Aš ji pradėjau stebėti. Turbūt  dažnai jis po sunkia ranka papuola. Lipu kartą laiptais... Gerai, kad pastebėjau lašantį skystį iš viršaus – pasitraukiau į šoną. Vėl kaimynui sunkumai: nepataiko rakto į duris, o pūslė nelaukia. Padėjau. Durys net neuždarytos buvo. Koridoriuje dar trys: be sąmonės, po sunkia ranka pakliuvę, gulėjo. Tai šalimais ir šlapuoklis prisižemino.
Juokai juokais, bet sunkios rankos poveikį teko ne vienam išmėginti. Vienam elektrikui: draugai padėjo išgerti jo sausą vyną, kai jis jau smigęs miegojo ir prileido panašios spalvos, urinoterapijai tinkančio skysčio.
Ką  pirmiausiai darė tas, vaikinas, iš ryto prabudęs traiškanotom  akim. Stvėrė savo butelį, ir tol ji čiulpė, kol jame nieko neliko. Vėliau, taip ir nepavyko niekam įrodyti, kad tai buvo ne “Rtkaciteli”.
Net ir patyrusiems, ir padoriems, ko tik nenutinka. Visuomet reikia stebėti, kad žmogus su sunkia ranka į kompaniją nepatektų. Kitaip bus nuotykių, apie kuriuos ir pasakoti gėda.
Sumanėme kartą pažvejoti. Be moterų kultūringai pailsėti.  Vien vyrų kompanija.  Jus mane suprantate, kartais poilsį moterys gadina. Pasiruošėme mes rimtai – visko paėmėme po trilitrinį stiklainį. Trilitrinį marinuotų šašlykų, trilitrinį supjaustytų pomidorų su padažu ir svogūnais, trilitrinį virtų ryžių, na ir pabaigai – prigraibėme trilitrinį, iš kiemo išvietės, smulkių baltų kirmėlaičių – masalo žuvims. Be to kiekvienas po du litrus atsigaivinimui, kaip priklauso... Vėliau – išsiaiškinome – proporcijos buvo neteisingos.
Nuotaika pradėjome kelti jau važiuodami. Tarp mūsų buvo toks Stepas, Sibire gimęs, su sutrenkta galva, medžioklės ir žvejybos geriausias specialistas, labai  patyręs. Viena bėda,  kai išgeria: nesusigaudo nei laike, nei erdvėje. Jis tų kirmėlaičių ir parūpino. O galva jam sutrenkė, kai žvejojo ant Jenisiejaus ledo. Užkibo jiems, su Miša, vietiniu aborigenu, toks laimikis, nelenda galva per skylę lede. Žinoma, azartas, žinoma,  prieš tai padauginta, apšilimui.
– Didink skylę! – Miša rėkia Stepui. – Su peikena, su peikena, aplink galva apkapok!!!
O mūsų Stepui, iš  to azarto, rankos dreba,  galva eketėje dvigubinasi. Suprasti juos galima, kaip žvejosi Sibire,  nepasišildęs?.. Pas mus čia, Lietuvoje, beveik ne-įmanoma, o ten, žinia, juk, Sibiras. Žodžiu, sušveitė  Stepas su peikena ne per ledą, o tiesiai tai žuvenai per galvą. Ir nunėrė jį į šaltą Jenisiejaus vandenį, su visų kabliuku. Vietinis Miša, ar tai evenkas, o gal komis, buvo labai emocionalus, ir taipogi sušveitė mūsų  Stepui, su ta pačia peikena, per galvą. Taip ir pasibaigė lietuvio draugystė su besivystančiais Sibiro tautelių atstovais. Visgi, sunki tą Mišos ranka buvo. Nereikėjo leisti jam degtinės pilstyti. Šiaip, Stepui nieko, chirurgas išėmė puse samčio smegenų. Gyvena – lyg  jam jų ir nereikėtų.  Tik kai išgeria, vėl Sibiru kliedėti ima.
Atvykome prie ežero jau linksmi. Pirmiausia, aišku, išsiėmėme šašlykine. Ne! Pirmiausia išsiėmėme butelius, po to šašlykine, po to maistą, meškeres. Ne! Maisto ir meškerių dar buvome neišsiėmę,  bet butelius tai tikrai.
Žinoma, kol degė malkos, kol atsirado žarijų... Be darbo juk nesėdėsi. Stikliu-kas vienas kitas, įvairios teisingos istorijos: apie medžioklę ir žvejyba, kur pagrindinis laimikis, kažkodėl būdavo moterys...
Niekas  ir nepastebėjo, kaip Stepas į krūmus pasišalino. Staiga – baisiausias riksmas ir triukšmas. Atlekia Stepas, visas apsidraskęs ir kruvinas, su nuleistomis kel-nėmis. Pasirodo, jis atlikinėjo gamtinius reikalus, pataikę nesidairydamas prie pat kar-vės snukio. Tą ir bakstelėjo jam su ragais. Mūsų Stepui pasivaideno, kad meška. Jis ir atlėkė rėkdamas: “ Mešką  meška – a – a ... ” Kilo sąmyšis, galutinai viską sujaukęs. Kol išsiaiškinom, nusiraminome, išgėrėme – visai sutemo. Šašlykus jau valgėme beveik tamsoje. Skanūs buvo, kažkaip ypatingai aštrus, geresni išėjo, negu kaukazie-čiai gamina. Moka lietuvis – kai nori. Prigulėme pailsėti. Paryčiais vėl pažadino, nie-kad nenurimstantis Stepas.
– Kur masalas, kur mano kirmėlaitės?..
– Turėjo būti, – pro miegus girdžiu kalbant . –  Ten, paieškok, prie meškerių.
–    Jau ieškojau, – pyksta Stepas. – Čia, vien trilitrinis stiklainis virtų ryžių ir dar vienas tuščias, dvokiantis. Kur mūsų kirmėlaitės klausiu?
Neprisimenu, kaip aš supratau kas atsitiko, nes po to ilgai vėmiau. Štai iš kur tas ypatingas, pikantiškas mūsų naktinių šašlykų skonis... Vietoj ryžių – masalą – sulapnojom. Vėmimas – buvo chorinis. Čia jau ne Sibirą, o džiungles galėjo priminti, kai dramblių kaimenė trimituodama eina vandens gerti. Tik Stepas ilgai dar nesuprato –kame reikalas. Taip jam buvo gaila masalo, kad net ir nevėmė.
Tai štai, ką aš jums pasakysiu, daugiau su ta kompanija nebendrauju.  Net ir šiandien neaišku, kas  iš jų tokią sunkią ranką turėjo.
2004-10-16 08:49
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 12 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2004-10-18 10:39
Weird Star
Oi sunki, sunki rankelė buvo... ;)
Skaityt smagiau nei apie politiką.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-10-16 19:10
ištrinta
taip gaila, kad net nevėmė.:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2004-10-16 19:08
Diudia Pauteckas
Dzikūnai tos kirmėlaitės vadinasi. Ir nėra ko čia vemti, tuo labiau post factum. Labai sveikas ir baltymingas tai yra maistas.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-10-16 17:22
Diseased
Lietuvisko imuniteto ypatumai :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą