Rašyk
Eilės (79071)
Fantastika (2330)
Esė (1596)
Proza (11064)
Vaikams (2731)
Slam (86)
English (1204)
Po polsku (379)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 14 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter







Roterdamas - vienas didžiausių uostamiesčių pasaulyje. Kosmopotilinis miestas, kur į Europą įsiskverbusi azijiečių kultūra. Turkiškos užeigos, parduotuvėlės pietiniame miesto kvartale pabirusios it žirniai po močiutės ąslą. Tuo tarpu Amsterdamas nusagstytas daugiau itališkų emigrantų picerijomis. Sostinės naktinis gyvenimas čia ūžia iki aušros. Netoliese Demo aikštės esančiame bare, malšinome troškulį ir stūmėme laiką. Traukinys atgal į Roterdamą išvažiuos tik paryčiais, taigi, laiko turime marias. Sėdėjau priešais jauną moterį, kuri iš karto patraukė it magnetas mano dėmesį. Prietema netrukdė žavėtis dieviška nepažįstamąja, jos putliomis lūpomis, iki juosmens juodais lyg anglis plaukais. Tarp plonučių, ilgų pirštų ruseno cigaretė. Atkreipiau dėmesį į jos migdolinės formos nagus, kurie blizgėjo nulakuoti kremo spalva. Subtilus skonis. O kaip grakščiai, lėtu judesiu ji užgesino nuorūką į peleninę. Pailgas veido ovalas, kampuoti žandikauliai, lazdyno riešutų rudumo akys, kurios susiaurėjusios išdavė moterį esant indėnę. Barmenas priėjo prie žavingosios geltonodės ir paleidęs į ją šypseną, mandagiai pasiteiravo:
- Gal dar ko nors pageidausite, ledi?
- Dar bakardi-kolos, prašau, - ledine išraiška pasakė indėnė ir kažkodėl prisiminiau vaikystėje matytą filmą „Sniego karalienė“.
- Ko tu taip skvarbiai žiūri į šią moterį? - paklausė mano bendrakeleivė.
- Ji dieviškai tobula. Dabar puikiai suprantu vargšus vyrus, kurie pameta galvą dėl išorinio moters žavesio, - atsakiau.
Neaukšto ūgio turkas, priėjęs kažką meilei pakuždėjo indėnei, ir netrukus jie jau šoko lėtą šokį. Nepadoriai aptempta juoda suknutė išryškino moteriškas linijas, liekną liemenį. Pro atvirą iškirptę veržėsi jaunos, dailios krūtys, vos uždengdamos spenelius.
- Tai laisvo elgesio kekšė, - nukirto, tarsi kirviu rastą, draugė.
- Žinau pati, tačiau tai netrukdo man žavėtis tuo, ką motina gamta jai davė. Kokia ji gracinga, o kaip dailiai siūbuoja į šonus klubais, bešokdama. Kodėl ji nepasirinko foto modelio karjeros?
- Taigi, pietietis vyras jau užkaito nuo jos. Visas raudonas, o galvą pridėjęs prie jos apnuogintos krūtinės.
Po šokio indėnė prisėdo prie alum nukrauto staliuko. Turkas plačiu rankos mostu pakvietė barmeną, ir geltonodės rankose štai taurė su kokteiliu.
Neužilgo porelė pakilo link išėjimo. Vyriškis galantiškai atidarė duris ir pirmas praleido damą į priekį.
- Ko gero ji ne pigi?, - samprotavo draugė.
- Man tai nerūpi, - atsakiau ir dar užsisakiau apelsinų sulčių, kurios čia tokios gardžios. Buvom bepradedančios su drauge nuobodžiauti, kai baro durys prasivėrė ir į vidų įvirto atsisagsčiusiais, baltais marškiniais ir nukarusiu juodu kaklaraiščiu tas pats turkas. Juodi gauruoti krūtinės plaukai šokiravo baro lankytojus. Visi nedviprasmiškai juokėsi. Vos atgaudamas kvapą, turkas emocionaliai šūktelėjo barmenui:
- Vodkos, prašau su ledu. Dvigubą.
- Ko taip greitai sugrįžai, drauguži? Maniau ilga ir maloni naktis tavęs laukia?, - šaipėsi atvirai barmenas.
- Žmogau, apie kokius malonumus pliauški? Vos tik pradėjau ją nurenginėti mane stabas ištiko.
Turkas keliais maukais ištuštino vodkos stiklą ir ėmė sagstytis drebančiomis rankomis marškinių sagutes, postringaudamas:
- Karamba! Išsigandęs net nespėjau apsirengti padoriai.
Barmenas kvatojo pilna krūtine:
-Tai tau ir meilės naktis.
- Kokia ten meilė, žmogau! Ji - vyras!!! Supranti? Vyras!
2004-09-11 17:45
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 21 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2004-09-13 13:45
Rudalevičius Vitoldas Ričardo
taigi. turkas galėjo "pasigirti". apgirtęs, apkvaitęs emocingas pietietis neturi ko slėpti. lietuvis tai jau tikrai būtų verčiau pasimylėjęs su hermafroditu nei spjaudęsis dėl savo neapsižiūrėjimo kitų akivaizdoje. kūrinys neblogas. tik man pritrūko detalių. kažkaip suskubėta čia kaip karštą bulvę nuryti, kad nenudegintų. 3
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-09-13 12:05
Vytas Jaunius
Amsterdamiška.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-09-12 18:56
liepa
labai geras dalykas labai patiko. O Amsterdamas - nuostabus...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-09-12 14:18
Laukinė Piliakalnio Radasta
Geras darbas, tik redaguoti reikia.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-09-12 13:38
Ievų Pūga
Mielas Nyarlathptep:čia Tavo pasirinkimas tikėti ar ne, bet Amsterdamo tasai turkas matyt kitoks, nei tradicinei turkai pvz. Turkijoje. Išgyvenus 10 metų Olandijoje visokių mačiau.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-09-12 11:26
Nyarlathotep
Šiek tiek abejoju, kad turkas visiems būtų gyresis :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-09-12 10:10
Eva Jota
Labai patiko! Tik tas paskutinis sakinys ko tai prašosi dar...matyt, tęsinio ;)
Gerai parašyta, skaitydama pajutau net cigarečių kvapą...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-09-11 22:52
R M
R M
na Vilija šokyravai!!!
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-09-11 21:56
Irna Labokė
tesai: vilija ir manęs neklauso :))))))
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-09-11 20:46
Ievų Pūga
Miela Rimše: Juk nesunku įspėti ir iš pavadinimo, kad svarbiausia čia indėnė.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-09-11 20:30
gulbinas
:-))))))))))))
...netikėta pabaiga...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-09-11 20:19
rimšė
Per daug čia visko, Vilija.Neaišku, kas svarbiausia:Amsterdamas, "tu", indėnė be indėniško išdidumo ar lėtą šokį šokusio turko nejautra?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-09-11 18:49
tesa
Oi Vilija, neklausai manes....
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-09-11 18:25
ulis
pirmu dviejų eilučiu  atrodė nereikėjo -pakvipo reportažu:)
nors gal ir gerai - labai sklandžiai atėjus į pabaiga, ji (pabaiga) puikiai iššovė:)
šiaip labai vykęs kūrinys:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-09-11 17:52
Mari Poisson
Liux kūrinukas, Vilija. Man labai patiko! Labai! 5
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą