Rašyk
Eilės (78066)
Fantastika (2284)
Esė (1538)
Proza (10868)
Vaikams (2684)
Slam (68)
English (1208)
Po polsku (340)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 28 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook TwitterGyvenom keturiese viename devynaukštyje. Galėjome gyventi ir keturiuose devynaukščiuose, galėjome gyventi aštuoniuose; galėjom gyventi atskiruose kvartaluose. Vistiek gyvenome tik keturiese šitame mieste. Mes turėjome visą miesto elektrą, turejome pilnus miesto vandens rezervuarus.
Kartais sėsdavome į bet kurį gatvėje tebestovintį automobilį ir važiuodavome tol, kol neatsiremdavome į milžinišką betoninę sieną. Per penketą metų išsiaiškinome, kad ji juosia visą miestą ir yra visiškai vientisa. Keturiese išvažinėjome visas ištuštėjusias gatves, ieškodami kitų tokių, kaip mes. Radome tik lavonus, supuvusius savo lovose. Pradžioje lavonų buvo ir gatvėse, bet varnos ir žiurkės juos ištampė ir surijo. Paskui visos gatvės buvo nuklotos graužikų ir paukščių kūnais. Po poros dienų dingo ir tie, ir iš kanalizacijos angų kartais pasigirsdavo kažkas panašaus į urzgimą ar riaugėjimą. Tada mes ir apsigyvenome viename name, per porą dienų išrinkę namo duris, ir vietoje jų įstatę dvigubas “šarvo” duris. Kitą dieną, dėl viso pikto, apsilankėme ginklų parduotuvėje. Negali buti per saugus.

---

Sapnavau pradžią. Nežmonišką turboreaktyvinių variklių kauksmą, drebančią žemę, kaukiančias sirenas, gatvėje krentančius žmones, kareiviškus sunkvežimius, kolonomis nemažu greičiu traukiančius per miestą - viskas susilieję į vientisą pilką masę; Lyg pro ruką matau kareivišką batą, spardantį mano kepenis, ir girdžiu kažkieno balsą, sakantį “Palik jį, jis vistiek jau lavonas”. Tamsa apgaubia mano akis ir aš pasineriu i nebūtį.
Atsipeikėju sėdėdamas prie išdaužto kiosko lango. Aplinkui išsibarstytos šukės ir cigarečių pakeliai. Vienas iš jų - mano rankoje. Burnoje cigaretė, kurią bandau pridegti, žiebtuvelį laikydamas atvirkščiai.
- Sveikas, chuligane, - išgirstu už nugaros. - Mano vardas Antanas. Man iš kaires Justas, o tas veikėjas, kuris už manęs peiliu valosi panages - Ignas.
- Sveikas... - atsakau net neatsisukdamas. - mano vardas...
Taip viskas ir prasidėjo. Aš niekada neklausiau jų, kas jie buvo prieš visą šitą velniavą, jie neklausė manes. Mes buvome gyvi, ir tas buvo svarbiausia.
Kita vertus, net jeigu jie manęs būtų paklausę, kas aš buvau prieš šitą pragarą, aš nebūčiau atsakęs - aš neatsiminiau.

---

Vakarais mėgdavau išlipti ant stogo, atsisėsti į fotelį, stovintį po mano paties suręsta pašiūre, atsidaryti iki 20.. metų galiojančią alaus skardinę, ir žiūrėti į besileidžiančią saulę. Tyloje paskendęs miestas automatiškai užžiebdavo rausvus savo žibintus, gatvėse geltonai pradėdavo mirksėti šviesoforai, kai kuriuose namuose pačios užsidegdavo šviesos, ir man atrodydavo, kad miestas vėl atgyja. Man atrodydavo, kad tolumoje girdžiu automobilių gaudesį, kai girdėdavau tik vėjo švilpimą ištuštėjusių miesto gamyklų bokštuose, man atrodydavo, kad girdžiu žingsnius, kai vėjas ridendavo tuščias skardines, būdavau įsitikinęs, kad girdžiu žmonių kalbą, kai iš tiesų tik apleisti kranai girgždėdavo vakaro tyloje.
Už nugaros kosteldavo Antanas. Prisidegęs cigaretę, jis tyliai žiūrėdavo į sieną gaubiančią miglą ir dažnai manęs paklausdavo:
- Kaip manai, kas ten, už jos?
- Galbūt žmonės, - neužtikrintai atsakydavau, - tokie kaip aš, ar kaip tu, ar kaip Ignas...
Jis išpūsdavo paskutinį dūmą ir nusviesdavo nuorūką žemyn.
- O jeigu ne žmonės? Jeigu ten ne visai žmonės?
- O jeigu ten išvis nieko nėra? Tik apleisti pastatai ir eižėjantys nuo laiko keliai? Kas tada? - klausdavau, bet jis tik gūžteldavo pečiais ir atidaręs stogo duris nusileisdavo žemyn, į laiptinę. Aš likdavau stovėti ant stogo, staiga atšalęs vėjas žnaibydavo mano veidą, ir kažkur, giliai širdyje, aš jaučiau, kad labai norėčiau, kad už sienos nebūtų nieko.
O pasamonė man kuždėjo, kad žmonių už sienos iš tiesų nebėra.

---
(pirmos dalies pabaiga - ar tęsti - spręskite Jūs)
2004-07-05 01:38
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 16 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2004-07-09 23:51
Gintė Automobilyje
ei, man patiko; tikrai ne dvejeto verta. einu skaityti kitos dalies; suintrigavo
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-07-07 14:52
viena skruzdėlė
šiaip teisybė - jei manai, kad turi ką pasakyti, ne skaitytojų reikalas nurodinėt, tęsti ar ne. mes galim tik paprašyti dėti ar nedėti gabalus į tinklapį:]
dėl aplinkos - na, nėr didelio originalumo, yra nelogiškumų su miesto komunikacijomis, bet ką mes žinom, gal tame ir šuo pakastas.
antra, įvadinėje dalyje reiktų pasakyti ar bent užsiminti, dėl ko visi likę numirė (jei jau laikom paslapty, kodėl šie 4 personažai išliko). kareiviai visus sušaudė? tai kad jie važiavo per miestą... na, turbūt numetė kažkokias bombas su nuodingomis medžiagomis? apie bombas neužsiminta, tik apie variklius. žodžiu, ir čia trūksta detalizavimo - visiškas aiškumas iš pat pradžių ne visada reikalingas.
trečia, per kiek laiko pastatyta ta siena? per tą dieną-dvi, kurias herojus pratysojo be sąmonės? galbūt tai truko ilgiau, ir t.t., tada veikėjui turėtų šauti į galvą klausimas - o kaip čia atsitiko?
kareiviai kalbėjo suprantama kalba - koks gi tai buvo karas? pilietinis?:) etc., etc.

kalba apynormalė, didelių problemų nematau. tiesa, "kareiviškus sunkvežimius, kolonomis nemažu greičiu traukiančius per miestą" skamba nekaip. ir apie kepenis.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-07-06 13:54
garfieIdas
o wc buvo penkiaaukshtis? :}
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-07-06 09:46
Weird Star
Nors, kaip dauguma sako, idėja nebenauja, man patiko ta nuotaika, įspūdis, herojų būsenos (žinoma, apie tuos herojus norėtųsi ir daugiau sužinoti). O toliau - paskaitysim, pažiūrėsim:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-07-05 22:58
Suglumes
Na jei mieste liko tik keturiese, tai kaži ar elektra tikrai turėtų būti, vis tik jos gamybai reikia žmonių priežiūros. Tu taip nemanai? Na, o kaip dėl tęsinio, tai tęsk,vis tik įdomu kaip išrutuliosi visą šitą pradžią.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-07-05 17:38
Rikute
Manau, kad tesk.
Kas bus tas ;)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-07-05 17:03
experiment
...o kas bus kai tam apleistam mieste baigsis cigaretės? Juk jų niex nebegamina,o veikėjai visi tik ir rūko...
Turbūt tada ir prasidės....BŪŪŪŪŪ...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-07-05 15:18
Kirvoboica
įtariu už tos betono sienos, visai padorus pasaulis, tiesa, virusas pasidarbavo gan smarkokai, aš būč pvz palikęs kokią poros šimtų hebrytę, toji su savo lyderiais būtų kažką smagaus iškrėtus ar pan. šiaip žinoma, tęsinuko reiktų.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-07-05 11:11
Nyarlathotep
Labai nuvalkiota. Skaitai ir jauti, tarsi jau būtum kažką tokio kelis kartus skaitęs.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-07-05 10:51
Maliciuos
Blogai, kai autorius klausia ar testi. Jeigu nepasitiki tuo ka rasai ir tai darai del kitu - pagalvok ar tu tikrai to nori. Ar testi - spresti tau.

Pradzia visai nebloga. Jeigu tai bus tikra apokalipse - noreciau ir daugiau paskaityti, taciau tas nerimas, ka kiti savo komentaruose issake - krebzda.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-07-05 09:06
Svajoklis I
Yep.
Tik kad nepaaiškėtų, kad čia realybės šou.
Šiaip tai man neatrodo nauja, kad žmonės vieni mieste ir gali daryt, ką nori. Em... A, taip. Primena "Marso kronikas"... Tau ne, autoriau?
Na, bet čia yra kažkokia paslaptis... Tada... Žr. Sebastiano komentarą.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-07-05 02:31
PhoBos
o man patiko. pajauciau ta atmosfera ir prisiminiau ta filma. na kaip ten... 28 dienos po ar kazkas panasaus
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-07-05 01:52
St Sebastianas
Ech... Kažkokia labai nuvalkiota ta pradžia. Išmiręs miestas, siena aplink jį... Ne kartą matyta, ne kartą skaityta. Jei esi ateityje lauktų kas nors pritrenkiančiai originalaus - tęsk. Jei planuoji susukti kūrinuką apie realybės šou, arba apie blogus ateivius, kuriuos visus patvarkys keturiese... Gal geriau nereikia.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą