Rašyk
Eilės (72553)
Fantastika (2178)
Esė (1694)
Proza (10236)
Vaikams (2466)
Slam (49)
English (1093)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 173 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterKiek daugiau nei 2000 metų žmonėms yra aišku, kad gyvenimo prasmės nėra. Objektyvios prasmės nėra, yra tik subjektyvi. Tai yra ta, kurią mes sau susigalvojame, priskiriame ar kurią mums primeta aplinkybės, kultūra, religija ar dar kas. Aš kėliau kažkada šį klausimą sau. Niekada nebuvau linkęs į religiją ir kitus fanatizmus, todėl krikščioniška gyvenimo prasmė, kuri tikriausiai turėtų skambėti kažkaip taip, kad “būk geras, melskis n shit ir pateksi į dangų”. Nuo pat vaikystės man su religijos prasme kilo daug klausimų, nes pagal bažnyčios mokymą pažeidinėji vienokius ar kitokius dalykus neišvengiamai ir praktiškai esi pasmerktas eiti į pragarą. Bet neesmė, čia nesigilinsiu.

Pirmą kartą, jei teisingai pamenu, prasmės klausimui pirmą aiškesnį tašką padėjau, kai mokiausi universitete, per etikos paskaitas. Ten buvo paskaita apie stoikų filosofiją ir per tą paskaitą atradau kažką, kas man pasirodė labai artima ir išliko su manimi iki šių dienų. Ten buvo kalbama, kad gyvenimo prasmė yra gyventi laimingą gyvenimą. Atrasti laimę. Kas gali būti svarbiau?

Tada pradėjau galvoti kartais apie tai. Pradėjau skaityti Seneką, jos laiškus Liucijui, gilintis stoikų filosofiją ir ja žavėtis. Per praėjusius kiek daugiau nei dešimt metų nuo tų paskaitų, prie šios filosofijos reguliariai sugrįžtu, ypač kai būna sunku. Ji padeda mintis dėlioti į teisingas vietas, atrasti savijautų ar emocijų prigimtį ir gyventi gerai. Žinoma, negaliu pasigirti, jog visada tai pavyksta. Tarkim šiandien, sėdžiu ir rašau šį tekstą ne dėl to, kad būčiau šią akimirką labai laimingas. Labiau atvirkščiai.

Grįžtant prie laimės. O kas yra laimė? Ji kiekvienam yra matyt kita. Bet aš galvoju, kad mūsų laimė pirmiausiai prasideda nuo mūsų galvos. Nuo mano galvos, su kuria nuolat reikia dirbti ir ją treniruoti. Kai pagalvoji, mūsų smegenys, bet kurio žmogaus smegenys yra evoliucionavę iki sunkiai toms pačioms smegenims suvokiamo lygio. Mes galim kurti neįtikėtinus dalykus: mikro procesorius, nano technologijas, sintetinam primityvias gyvybės formas, galvojam apie Marso kolonizavimą. Ir tuo tarpu, nesugebame suvaldyti savo blogų emocijų, kurios kyla iš smulkmenų ir ėda mus kaip vėžys. Ir kurios priveda prie depresijos, blogos savijautos ir blogų sprendimų.

Happiness is not a destination, it’s a journey. Kažkaip taip. Laimės pasiekti neįmanoma. Ji yra kelias, kuriame daug duobių, posūkių, stichijos ir netikėtumų. Bet manau, kad išmokus teisingai eiti, galima duobes apeiti ir netikėtumams pasiruošti. Juk mūsų gyvenimas, mūsų pasaulis vyksta mūsų smegenyse. Tai jos kaltos dėl mūsų savijautos, dėl mūsų reakcijų į blogus dalykus, į skausmą ir į viską. Mes esame jos.
2019-10-06 20:07
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 3 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-22 21:53
RhouLand
naujojo amžiaus gentainiai turi savas vertybes.. o senojo - prasmės suvokimą :0)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-10-12 11:55
holy fingers
yra yra ta prasmė
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-10-07 19:08
Nuar
Oi ne. Ne Diogenas. Kadangi į pabaigą Jūsų mintys skamba labiau krikščioniškai, aš paminėjau F.Nietzsche, kuris dėl savo Dioniziško gyvenimo vertinimo dar vadinamas filosofu Dionizu. Maniau suprasite. :( 
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-10-06 23:18
akmenė_lis
Na man patiko, kaip iš paskaitos išeinu
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-10-06 22:09
Katainis
Erla, mistype. Ačiū.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-10-06 22:06
hemikalus
"Juk mūsų gyvenimas, mūsų pasaulis vyksta mūsų smegenyse. Tai jos kaltos dėl mūsų savijautos, dėl mūsų reakcijų į blogus dalykus, į skausmą ir į viską. Mes esame jos."
taip ir yra
bet yra dar kažkas
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-10-06 21:41
Erla
Seneka ne ji, o jis.
Ne ką universitete išmokino apie filosofiją. Paviršutiniškas rašinėlis.
2
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-10-06 21:02
Katainis
Nuar, visiškai kitus dalykus turėjau galvoje, bet jei pradėsiu teisintis ir įrodinėti, nieko iš to gero nebus. Ačiū už skirtą laiką ir komentarą.
P.S. Tikriausiai Diogeną turėjote mintyje :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-10-06 20:44
Nuar
Peršokus staiga nuo paskaitų universitete praeityje prie laimės esmės rakinėjimo dabartyje gavosi kaip pas Dionizą. Bet ne bačkoje, o ant bačkos. Kodėl? Per ilgą įžanga tapo neįdomiu savęs pagailėjimu, kadangi Senekos išmintis tikrovėje, kaip tapo aišku iš šio teksto, kažkam nieko nedavė. Laimė kaip narkotikas, teikia malonumą. Todėl žmogus jos siekia bet kokiais prieinamais būdais: žudydamas, meluodamas, mylėdamasis ar valgydamas. Pojūčiai juk tokie patys visa tai patiriant, o kelių gausybė. Tiesiog į viską reikia žvelgti paprasčiau ir tada Senekos žodžiai bus ne vien studijų dalykas. 
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą