Rašyk
Eilės (74253)
Fantastika (2201)
Esė (1498)
Proza (10537)
Vaikams (2511)
Slam (49)
English (1138)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 29 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter31 – serija

Baras Buras

Tai antras atsakymas...

 

Sefer Achinuch

Toira įsako tikėti, kad Yra-Egzistuoja Kūrėjas. Tai yra visos Toiros pagrindas ir net jei koks nors vokietis-lietuvis krikščionis, grasina nužudyti, jei neatsisakysime šio fundamentalios idėjos, dera ir reikia pasirinkti mirti, bet neišduoti šį žinojimą, kurį gavome prie Sinajaus kalno. Privaloma tikėti, kad Kūrėją neįmanomą aprašyti ir apibrėžti jokiais fiziniais, ar mums žinomais dvasiniais atributais. Ši idėja išaiškina Rambamo knygoje Jad Chazaka, Isod aToira dalyje. Jei kam įdomu, gilų ir išsamų šios idėjos išaiškinimą pasižiūrėkite ten. Tik Pats Kūrėjas žino Savo Egzistavimo Esmę. Kūrėjas pats mums davė žinojimą apie save prie Sinajaus kalno, kad Jis yra ne fizinis kūnas, ne potenciali fizikinė jėga, palaikanti fizinius kūnus, ar nes viskas kas susiję su fizine materija yra laikina, kažkada atsirado, ir kažkada baigsis, apibrėžta erdvės ir laiko, o Kūrėjo Būvimas yra už nesaistomas nei erdvės, nei laiko, nes Kūrėjas kuria materiją, erdvę ir laiką, o ne atvirkščiai. Mums draudžiama palaikyti stabmeldiškus kultus, net jei jie teigia, kad ju dievas vienas, tik jis yra materialus, ar buvo materialus, tai melas, nes pats Kūrėjas mums pasakė, kad jis ne nematerialus. Jis sukūrė realybės įstatymą, remdamasis tuo statymų kurį davė mums prie Sinajaus kalno, ir pasakė, kad niekada šio įstatymo nepakeis. Todėl koncepcijos aprašančios Kūrėją ne taip kaip Toirą neteisingos. Daugelį kartų, krikščionys mosikuodami savo stabu rėkė, arba priimkite, kad šis stabas yra Die-vas, arba mes jus nužudysime... Visada atsakydavome: daug mieliau mirti, negu tarnauti stabui.

 

R. E. O

Kartais geto gyventojams pavykdavo pasprukti iš geto. Miestuose ir kaimuose, pabėgėliai, negalėjo gyventi, nes lietuviai arba patys nužudydavo, arba perduodavo vokiečiams. Todėl vienintelė galimybė buvo pasislėpti miškuose, pelkėse. Bet ten ilgai neišgyvensi. Vasarą dar įmanoma, bet žiemą, vėlyvą rudenį, ankstyvą pavasarį ilgai neklaidžiosi, po miškus, nes mirsi iš bado ir šalčio. Vienintelė galimybė išgyventi buvo susirasti partizanų būrį kovojantį prieš vokiečius ir prisijungti prie jo. Bet daugelis partizanų buvo tokie patys antisemitai, kaip ir vokiečiai, todėl nepriimdavo į savo gretas judėjų. Vienas geto gyventojas užmezgė ryšius su partizanais. Jis apsimetė, kad buvo pakrikštytas, tik su tokia sąlygą jį sutiko priimti į partizanų gretas. Bet partizanai pareikalavo įrodančio dokumento, kad jis buvo pakrikštytas. Paklausė, ar galima nusipirkti, ar suklastoti liudijimą apie pakrikštijimą, ar Toiros įstatymas tai draudžia.

 

Teuda Šakranas

Radau galimybę pabėgti iš geto. Taip pat Dzūkijos miškuose galėčiau prisijungti prie partizanų, bet jei jie žinos, kad esu judėjas, bijau, kad mane išvys, o gal net patys nušaus. Turiu kelis pažįstamus iš Kovno, jie galėtų man nupirkti krikšto liudijimą, arba suklastoti dokumentus, kuriais remdamasis galėčiau apsimesti krikščionimi. Iš kitos pusės mane griaužia sąžinė ir mintis, kad Die-vas nenori, kad susitepčiau, net tokiu būdu stabmeldišku kultu. Ar Toiros įstatymas leidžia apsimesti stabmeldžiu, kad išgelbėčiau sau gyvybę?

 

R. E. O

Krikšto liudijimas turi tik vieną reikšmę, kad jo savininkas daro tai ką Kūrėjas draudžia daryti. Kad jis palieka savęs ir visos egzistencijos Kūrėją. Judėjui draudžiama naudotis krikšto liudijimu, ar kaip nors kitaip apsimesti krikščionimi, net jei jis netiki, tai daro tik tam, kad išgelbėtų gyvybę. Mūsų pareiga aukštinti Kūrėją, visais būdais, ir žaisti su šia pareiga negalima. Tau draudžiama pasinaudoti krikšto liudijimu, bet kokiu atveju, bet kokiomis aplinkybėmis, net tam kad išgelbėtum gyvybę.

Baras Buras

Net patiems lietuviams draudžiama tikėti stabais ir krikščioniškais kultais. Kaip išnyko lietuvių mitologiniai kultai, taip ir išnyks krikščioniški kultai.
2019-05-10 13:43
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 3 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2019-05-10 22:45
anglas
Ar čia apie getą arapie dievą?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-05-10 21:07
Erla
Neaišku ar čia filmo scenarijus ar spektaklio.
Toira?
Reiktų išnašų ir paaiškinimų.
Panašu į pakliedėjimus dabar,
1
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-05-10 15:45
Klaudijus Sulavarvis
gričiau nei krikščionys išnyks grafomanai (kad ir kaip jų būtų gaila)...
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą