Rašyk
Eilės (74309)
Fantastika (2201)
Esė (1498)
Proza (10538)
Vaikams (2511)
Slam (50)
English (1140)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 44 (9)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter-Na, o jeigu praloši tu, tuomet liausiesi manimi naudojęsis ir leisi man naudotis tavimi, - užtikrintai ištarė ji.
-Kaip? – susiraukiau.
-Mylėsimė net ir tada, kai to norėsiu aš, - Korai tai pasakius, aš net žagtelėjau ir iškart surimtėjau.
-Tikriausiai išsikraustei iš proto?
-Ne, - ji gūžtelėjo pečiais. - Turėtum suprasti, kad net jeigu ir esi čia vadas, mes visi esame žmonės ir tu negali mumis manipuliuoti. Bent jau ne visą laiką.
-Nori pasakyti tai, kad trokšti, jog į tave žiūrėčiau kitaip, tiesa? – iškart pagavau kampą. Aš ne kvailas ir manęs niekas neapgaus.
Ir, žinoma, ji to norėtų. To norėtų visos čia gyvenančios merginos. Bent jau didžioji jų dalis.
-Ne. Aš to nesakiau, - ėmė gintis ji ir išskėtė rankas į šalis delnais į priekį.
-Tačiau apie tai galvoji.
-Ne.
-Gerai, - su kartėliu atsakiau ir sunkiai sumirksėjau akimis. – Sutarta. Rytoj po pietų susitinkame ant ringo, – nebenorėjau daugiau su ja ginčytis. Nors ir kaip ji gynėsi bei priešinosi, aš žinojau tiesą. O tiesa yra ta, kad ji negali man atsispirti. Tai akivaizdu. Matau tai iš jos kūno kalbos.
Atsistojau ir jau ėjau link durų, tačiau dar atsisukau į Korą ir tariau:
-Nepamiršk gerokai pasitreniruoti prieš tai, - vėl mirktelėjau jai akį ir išėjau.


Po ilgos dienos, šiaip ne taip užmigau. Sapnavau keistus sapnus, kuriuos sapnuoju kiekvieną naktį, bet miegas vis tiek buvo saldus.
Tačiau netikėtai vos vos prabudęs, kad pasiversčiau ant kito šono, pajutau, kažin ką šilto šalia savęs.
Vos pramerkiau akis, pamačiau dvi mane stebinčias rudas dideles akis. Kaip mat pašokau ir puoliau ieškoti ginklo, tačiau niekur jo neradau. Niekaip negalėjau prisiminti, kur jį padėjau prieš atsiguldamas. Be to, buvau gerokai apsnūdęs.
Šilta ranka nusileido man ant peties, o tylus ir švelnus balsas ėmė prašyti, kad nusiraminčiau.
-Ką čia veiki? – paklausiau kiek griežtoku tonu.
-Guliu, - Kora paprastai atsakė ir sukikeno.
-Neteisingas atsakymas, - susiraukiau lyg burnoj jausdamas rūgščią citriną. – Tu puikiai žinai, ko aš išties tavęs klausiu. Kaip čia patekai?
2015-08-03 02:00
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 5 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2015-08-04 13:46
Aurimaz
Mano parodijos buvo skirtos ne tam, kad išsityčiočiau, o kad išprovokuočiau dialogą. Normaliomis sąlygomis, pakanka poros komentarų ir autorius ima kažkaip reaguoti. Iš tos reakcijos tampa aišku, ar tai norintis rimtai kurti žmogus, ar tiesiog užsiimantis grafomanija.
Jei pirma, aš galiu aukoti savo laiką ir stengtis pagelbėti - nurodyti klaidas, paaiškinti, kaip galima parašyti geriau, į ką reiktų atkreipti dėmesį, t.t.
Jei tai tiesiog noras rašyti nesitobulinant ir autorius neketina klausytis patarimų - viso gero. Kam man vargti ir gelbėti beviltišką reikalą?

Tuo tarpu tylėjimas yra labai neaiški sritis - aš juk neskaitau Ievos minčių ir nežinau, ką ji ten galvoja. Todėl ir pradėjau provokaciją. Malonu, kad išvedžiau iš kantrybės. Pažadu liautis.

**

tačiau aš dirbu prie šio kūrinio ir jį keliu neredagauotą vien tam, kad sužinočiau, ką būtent turiu jame taisyti. nes tai pirmas mano fantastikos pobūdžio kūrinys ir aš noriu suprasti, kaip reikia rašyti apie fantastiką.
**


Turint galvoje iki šiol parašytas apimtis, tai nėra daug darbo pareikalavusi užduotis (2 puslapiai max.?). Todėl galima dar padaryti gerą darbą ir viską pakoreguoti.

1. Kūrinio visata. Ji nėra atskleista ir iki šiol labai neaiški. Susidarė įspūdis, jog egzistuoja kažkokie prabangūs tuneliai, kurie atsirado nežinia kaip ir nežinia iš kur. Ir visi žmonės ten tiesiog griūna apsigyventi.


2. Pagrindinis personažas - per daug keistas ir nežavintis.
Pagrindinio personažo užduotis yra paprasta - sugriebti skaitytojo dėmesį ir tokiu būdu vesti skaitytoją kūrinio vingiais. Deja, Bebaimis yra akivaizdžiai NEIGIAMAS personažas ir jis nė kiek nežavi. Norisi jo nekęsti. O tai jau labai prastai.


3. Pats pasakojimo stilius, gramatika ir logikos spragos.
Su stiliumi, deja, nieko padaryti neįmanoma - tai ilgo ir nuoseklaus darbo rezultatas. Kuo daugiau darbo įdedama, tuo geresnis stilius išpuoselėjamas. Išmokti to per savaitę praktiškai neįmanoma - nebent įdėsi titaniškas pastangas. Geroji pusė - net ir prastu stiliumi papasakota geniali idėja GALI sužavėti skaitytoją iki tam tikro lygio. Prasta gramatika, turint galvoje visas šiuolaikines korekcijos priemones, Google ir internetinius žodynus, tėra kruopštesnio darbo klausimas. Klaidos irgi įtakoja skaitymo malonumą. Kuo daugiau žioplų klaidų, tuo mums mažiau norisi skaityti. Iš esmės, klaidos yra netgi didesnis blogis už prastą stilių.
Loginės klaidos yra išsilavinimo spragų klausimas. Jos yra bene lengviausiai pašalinamos, pasitelkus pašalinę pagalbą - išankstinį redaktorių. Tai gali būti tavo geriausia draugė, šiek tiek raukianti literatūroje, ar bet kuris daugiau laio (ir metų) turintis šeimos narys, galintis perskaityti tavo darbą ir užduoti klausimą "o kodėl tas Bebaimis toks šizofreniškas ir egocentriškas? Kas jam vaikystėje per galvą davė?"
Kai pradedi gauti panašius klausimus, gali pradėti tikslinti arba keisti tai, ką parašei.

Tavo tikslas yra parašyti taip, kad vėliau nereikėtų teisintis komentaruose. Pati pagalvok - rimti rašytojai niekada nesiuntinėja gerbėjams laiškų aiškindami, kaip reikia skaityti ar suprasti jo knygą. Čia lygiai tas pats. Kūrinys turi kalbėti pats už save. Šiuo atveju tavo kūriniai mums sako, kad autorė yra tinginė ir mūsų visiškai negerbia.

Kai mes susidarome apie tave prastą nuomonę, atsiranda kitas pašalinis efektas - mes vis mažiau norime skaityti tai, ką tu rašai. Ateityje galbūt nutiks taip, kad tu išmoksi puikiai rašyti, bet nuomonė apie tave jau bus nepataisomai sugadinta. Todėl asmeninis patarimas - savo skaitytojų ratą pradėk auginti jau nuo dabar.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-08-04 12:09
Fake_writer
visi čia supranta, kad tu prisižiūrėjai abejotinos vertės filmų, ala "Divergentė" (bent jau knygą perskaitei?) ir bandai "iškakot" bribloškiančią epopėją. Bet neišeina nieko doro. Nes, turbūt, dar negimė toks, kuris neparašęs nė vieno padoraus, poros lapų apimties apsakymo iškart iškeptų ko nors vertą ilgą istoriją.
Nuo mažo reikia pradėt, nes norai ir galimybės kol kas visiškai nesutampa.
O kad tyčiojasi ar juokiasi tai nėr už ką pykt, nes kai juokinga, tai ir juokiasi žmonės :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-08-04 11:41
ievųcė
p.s. veiksmas vyksta tikrai ne požemiuose.
yra vietos čia, kur yra ir požėmiai, tačiau čia yra tokia apleista patalpa, kuri tiesiog atrodo kaip urvai. ir perkeltine prasme Bebaimis bei kiti ten gyvenantys žmonės tik vadina šią vietą šachtomis ir urvais, nes aš dar nesugalvojau geresnio žodžio šiai vietai apibūdinti, tačiau ateityje esu numačiusi, kad jie pradės šią vietą vadinti "skyle" ar kažkaip panašiai. kaip ir sakiau, mano kalboje nuolat kirba minčių, todėl tikrai sugalvosiu, kaip pavadinti tą vietą, kurioje jie gyvena. be to, esu numačiusi, kad gerokai ateityje veiksmas persikels iš šių apleistų patalpų, atrodančių kaip urvai, į kitas, normalias ir gyvenamas bei žmonėms prieinamesnes patalpas ir kažkas panašaus. todėl jeigu komentuosite ir toliau bei kritikuosite mano kūrinį, TIKRAI sulauksite su kaupu to, ką esu suplanavusi, ir to, kad kelsiu ir toliau savo kūrybą.
net jeigu jums tai ir nepatinka, bet tą darau tikrai ne dėl jūsų, o dėl savęs. nes kaip ir sakiau, aš atspari kritikai ir manęs neigiamai ji neveikia. kuo jūs daugiau komentuojate ir kritikuojate mane, tuo daugiau aš dirbu.
kaip sakoma: jeigu jūs mėtote į mano sodą akmenis, nenustebkite vieną dieną išvydę tame sode rūmus ;)
bučkis :*
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2015-08-04 11:37
ievųcė
sveiki. aš priimu jūsų visų kritiką, kad galbūt ir mano kūrinyje trūksta logikos, apibūdinimų tiek personažų, tiek aplinkos, tačiau aš dirbu prie šio kūrinio ir jį keliu neredagauotą vien tam, kad sužinočiau, ką būtent turiu jame taisyti. nes tai pirmas mano fantastikos pobūdžio kūrinys ir aš noriu suprasti, kaip reikia rašyti apie fantastiką.
sutinku, kad galbūt jums atrodo, jog čia paprastas šūdas, tačiau aš esu sumaniusi kai ką kitą.
mano galvoje knibždėte knibžda nuolat visokiausių minčių ir idėjų kaip parašyti šitą kūrinį ir kaip gi tą padaryti kuo geriau.
o ką noriu pasakyti, tai: čia viskas vyksta ne požemiuose. jeigu matėte filmą Divergentė, tai turėtumėt įsivaizduoti, kad viskas atrodo maždaug panašiai ir tame, apie ką aš rašau.
be to, šis kūrinys yra rašomas kartu su mano drauge. istorijos keliauja pareleliai, mano draugė rašo merginos lūpomis, aš - vaikino.
dar vienas dalykas: galbūt ir suklystu kažkur aprašinėdama kokios maždaug mintys, kokia psichologija būtų vaikino tam tikrose situacijose, nes viso labo esu tik mergina, tačiau asmeniškai aš labai daug skaitau apie vaikinus, jais domiuosi, kokia būtent jų yra psichologija, ką jie galvoja, stebiu kaip jie elgiasi ir negana to, aš labai dažnai ir daug bendrauju su vaikinais, dažnai klausiu jų kaip jie elgtųsi tokioje ar tokioje situacijoje ir stengiuosi daugiau ar mažiau viską perkelti į savo kūrinį.
plius, jūs tiesiog akivaizdu, kad temokat kritikuoti kitus, išjuokti, tyčiotis, vietoj to, kad šalia kritikos pasakytumėte ir kažką gero. nes pastebėjau, kad ir tas pas Aurimaz, kuris čia pas mane labai reiškiasi, labai aktyviai sumaišo su žemėmis ir kitus jaunus ir naujus čia esančius rašytojus.
aš nesiskelbiu, jog esu rašytoja, nes iki tokios man toli gražu ir tikrai yra, kur tobulėti. taip pat nesusireikšminu, tačiau jeigu jums nepatinka tai, ką čia įkeliu, verčiau jau patylėkite ir nustokite komentuoti, nes tuo, kad čia kažką pasityčiodami pakomentuosite, sau pliuso neuždėsite, nes visų pirma žeminat ne tą, kurio kūrinį komentuojate, o patys save :)
sėkmės!!!
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-08-04 10:31
Juozas Staputis
Paveikslas suprantamas ,be intrigų.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2015-08-03 11:44
wrawr
krušinskaitė
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-08-03 11:22
Nie cas
atsakymas - pasąmonės vaisius
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-08-03 10:01
Aurimaz
Kaip vyras, turėčiau būti super UŽ tokius "mačo" personažus, bet kažkodėl nuo šito labai pykina, sorry. Jei nori suprasti, kaip jaučiuosi, štai tau mano parodija, kuriai sunaudojau 1% savo smegenų aktyvumo:
* * *
Kai išėjau iš sandėliuko (ačiū Dievui, niekas nematė snraglį braukiančio), Mane iš karto apstojo debesis vietinių mergelių, kurios Mane dievinte dievino (tik dar altoriaus ir paminklo Mano garbei nepastatė, rupkės).
Tai va, apstojusios jos labai troško Mano dėmesio, todėl Mano širdis stipriai suminkštėjo ir nusprendžiau duoti joms to dėmesio. Nusivedžiau visas į Savo palocius ir netgi leidau minkštai įsitaisyti ant sofos. Viena kaipmat iš kažkur atnešė butelį labai seno, gerai išlaikyto vyno. Meistriškai atkimšo ir pripylė, kad tik Aš nepykčiau ant jų. Vau. Štai ką padaro gerai treniruotas vyro kumštis!
Išgėriau.
Tada dar išgėriau.
Tada mečiau taurę šalin ir išgėriau visą. Rimtai - kokie idiotai pilsto tokį dalyką į mažas taures? Gerti reikia iš nudaužto - mokykitės, kvailos mergiotės!..

- Griebkit jį!
Mano ranka instinktyviai čiupo ginklą ir jau ketino padaryti "DRIOKST", bet tesugriebiau orą - kažkas nukniso Mano pystiką!
- Ei! - pareiškiau Savo itin aukšto intelekto protestą.
- Laikykit šito idioto rankas, aš surišiu jo kojas! - pylė įsakymus blondinė, kurią Aš jau buvau nusižiūrėjęs šio vakaro linksmybėms. Rimtai, kokio perkūnėlio...
- Ką jūs kekšės čia dirbat?! - užriaumojau.  - Jūs žinot, su kuo prasidedat?! Bebaimis Aš! Tuoj Aš jus visas...
- Ko čia rėki, brangusis? - pertraukė saldžiu balseliu ta pati blondinė. - Mes tau siurprizą darom. Kada nors mylėjai mergaitę supančiotomis kojomis bei rankomis? Sako, kad tai naujausia mada sekso pasaulyje. Visiems tikriems vyrams patinka! Mes kaip tik tave ir pančiojam, kad tau tik maloniau būtų!
- Ti... tikrai??? - pastačiau ausis. Ir ne tik jas.
- Tikrai tikrai, - pamirksėjo man blondinė. Tada mirktelėjo vienai iš mane rišančių merginų. - Paimkite iš jo kišenės raktelius nuo tunelio pagrindinių vartų. Šįvakar mes paliekame šitą šūdiną skylę.
- Oo...o... o tai seksas kada? - nesusigaudžiau.
- Bus tas seksas, bus, - vėl palinko prie Manęs blondinė. - Tu tik ramiai pagulėk parą - kitą ir viskas bus čiki piki.
- A... gerai.
Susijaudinęs gulėjau ir laukiau, kada jos pradės.

Pro praviras duris mačiau žmones, su kuprinėmis plūstančius kažkur link išėjimo iš tunelių ir tiesą sakant, Mane netgi buvo apėmęs keistas nerimas. Bet sugrįžusi blondinė mane nuramino - viskas gerai. Vyrai tik į medžioklę traukia, vakare bus skanių kepsnių. Net apsiseilėjau.
Netrukus ir ji pati pradingo, likau visiškai vienas, paskendęs svajonėse apie Manęs laukiančius gyvenimo džiaugsmus.

Rimtai, o kiek man čia dar gulėt? Kiek sekundžių trunka ta "para"?..
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą