Rašyk
Eilės (72577)
Fantastika (2178)
Esė (1694)
Proza (10236)
Vaikams (2467)
Slam (49)
English (1093)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 155 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterTikriausiai daugelis bent kartą buvo susimąstęs apie tautiškumo jėgos kilmę. Kas yra tautiškumas ir kodėl jis toks svarbus? Peržvelgus žmonijos karų istoriją nesunku pastebėti, kad dauguma iš jų kilo būtent tautinių konfliktų pagrindu. Kodėl tautiškumas toks svarbus, kad žmogus ryžtasi dėl jo net numirti? Atsakymą į šiuos klausimus galima rasti tik žvelgiant į žmogų ir jį supančią visuomenę, kaip į nuolatinį gamtos siekį išlaykyti tam tikrą informaciją, jos formas, laike. Žmogus šiuo požiūriu panašus į virusą, kurio pagrindinė misija išsaugoti informaciją apie save ir ją padauginti, tokiu būdu pratęsiant savo genetinės informacijos išlikimą laike. Giliau pažvelgus į žmogų pastebėsime, kad visi jo motyvai susieina į vieną vienintelį motyvą- išlikimą, kuris pasireiškia savęs išsaugojimu, dauginimusi, palikuonių išsaugojimo užtikrinimu. Paklausite: O kur čia tautiškumas? Atsakymą į šį klausimą gali pateikti biologijos mokslas. Tikriausiai daugumai teko girdėti tokias sąvokas, kaip genotipas ir fenotipas. Pirma sąvoka apibrėžiamas žmogaus genetinės informacijos paveldas, o antra norima akcentuoti tos genetinės informacijos mutaciją (pasikeitimą) individo gyvavimo metu. Pagal genetinės informacijos pakitimo mąstą ir to kitimo laiko trukmę genetinės informacijos kitimo procesas apibrėžiamas dar dvejomis sąvokomis: filogeneze ir ontogeneze. Pirmoji apibrėžia genetinio fondo pasikeitimo procesą, vykstantį evoliucijos procese arba genus perduodant iš kartos į kartą. Antroji sąvoka nusako genetinio pagrindo pakitimus vieno individo gyvavimo metu. Ontogenezės procesas vyksta, dėl biologinio organizmo genetinio plano vystymosi tam tikroje aplinkoje. Tai reiškia, kad genetinį pagrindą formuoja aplinkos veiksniai (stimulai),  kuriuos  plačiaja prasme galima vadinti in-formacija. Taigi, aplinkos informacija ontogenezės procese keičia individo genetinę informaciją. Į aplinkos informaciją įeina tokie reiškiniai kaip kalba, papročiai, tradicijos, fizinės aplinkos savybės, sudarantys tautinio identiteto pagrindą. Individo tikslas išsaugoti genetinę informaciją visais įmanomais būdais, todėl tautiškumas, ontogenezės procese tapęs tos genetinės informacijos dalimi, siekia išlikti visais įmanomais būdais. Iš čia didžiulė tautiškumo jėga.
2015-01-28 14:26
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 2 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2015-04-18 22:35
Gegutė
Biologija ir ... tautiškumas? Na, geriausiu atveju - gal su kokiu rasizmu ir būtų galima sieti.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2015-02-14 15:37
Tomas Pocius
Onto-genezė - tai genetinio plano raiška, jo išvystymas, atskiro individo gyvavimo eigoje. Šis procesas vystomas tiek genetinės informacijos, paveldėtos iš ankstesnių kartų, tiek aplinkos stimulų sąveikoje. Aplinkos stimulai šioje sąveikoje determinuoja genetinio plano vystymąsi. Kalba ir kiti veiksniai vaidina minėtų stimulų vaidmenį. Aiškiausias to įrodymas yra vaikai "Maugli", kurie iš gyvūnų perima visas programas. 
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2015-02-11 23:12
Marquise
Pirmoje pusėje teksto išdėstėte įžangą, antroje pusėje - apibrėžimus (kurių prasmingumas šiame kontekste arba abejotinas, arba bent neįrodytas), o kur nagrinėjimas ir analizė? Jei jau teigiate, kad tautiškumas susijęs su ontogeneze (nors nelabai aiški Jūsų minčių grandinė, kaip prie to prieita), tai kodėl būtent tautiškumas tam svarbus? Ar mano tautiškumo suvokimas bus vienodas, jei aš augau Kaune, ar Vilniaus rajone, o jei 3 trobų kaime prie Baltarusijos sienos? Juk suprantate, kad tos trys paminėtos terpės yra labai skirtingos, o Jūsų tekstas visiškai nekalba apie teritorinį apibrėžtumą, kuris svarbus galbūt sąvokų prasme, bet kaži ar taip labai tautinio identiteto prasme.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-01-29 01:24
gunta
atsiprašau (nepažiūrėjau į autoriaus GIMINĘ mot.vyr.) žinote, moterims tai būdinga yra šitaip emociškai mestis į sentimentus ir perlenkti lazdą; :D
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2015-01-29 01:18
gunta
Citatos kursyvu:
"Individo tikslas išsaugoti genetinę informaciją visais įmanomais būdais, todėl tautiškumas, ontogenezės procese tapęs tos genetinės informacijos dalimi, siekia išlikti visais įmanomais būdais. Iš čia didžiulė tautiškumo jėga." --- tas INDIVIDO TIKSLAS, yra individui sąmoningai jį suvokiant, ar nesąmoningai-instinktyviai. (jei instinktyviai- žodis TIKSLAS yra netinkamas.

"Giliau pažvelgus į žmogų pastebėsime, kad visi jo motyvai susieina į vieną vienintelį motyvą- išlikimą, kuris pasireiškia savęs išsaugojimu, dauginimusi, palikuonių išsaugojimo užtikrinimu."--- nebūtinai į žmogų, į bet kokią gyvybės formą pažvelgią, taip pat ir į žmogaus gyvybės formą INSTINKTŲ LYGMENYJE, žmogus ne išimtis, instinktų lygmenyje jis veikia tą patį ką ir kitos gyvybės formos.

savo tautiškumą (savo kultūrą) žmogaus gyvybės forma saugoja ne instinktyviai, o sąmoningai- reiškia ne instinktų lygmenyje, o intelekto lygmenyje (sąmoningai);  instinktų lygmenyje, ta gyvybės forma daro tą patį, ką daro bet kuri kita gyvybės forma – ir - pagrindinis instinktų uždavinys IŠLIKTI tai formai, tai rūšiai kurią atstovauja individas.

jūs perlenkėte lazdą gretinime kalbėdama apie instinktyvųjį (pasąmoninį) protą)) ir sąmojingąjį (intelektualinį protą)). Tautiškumo aspektas jau yra žmogaus gyvybės formos KULTŪRA, (papročiai, tikėjimas, dvasinės nuostatos ir t.t.).
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-01-28 16:38
tarakonai
Nesusimąsčiau.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą