Pasaulis nuėjo velniop. Kvaili savanaudžiai žmonės išgręžė iš žemės viską, ką sugebėjo. Nebeliko naftos, metalų, kitų vertybių. Vis labiau chemikalais prisotintas maistas iššaukė mutacijas. Buvo išžudyti gyvūnai. O kur dar begalė karų ir bombų, pavertusių didžiąją pasaulio dalį griuvėsiais ir išnaikinusių didžiąją gyventojų dalį. Liko vos pora miestų, tinkamų gyventi. Valdomi didžiulių monopolijų jie spaudė ir išnaudojo paprastus gyventojus iki absurdo ribos. Vis kilo kainos, žmonės neįstengė mokėti už būstą ir maistą. Tačiau net benamiais būti nebuvo leidžiama. Asmeninės turtuolių armijos patruliavo gatvėse ir prižiūrėjo tvarką, o radę benamius iškart ištremdavo juos į griuvėsius. Kažkurie mėgindavo ten gyventi, bet dažniausiai mirdavo nuo bado, būdavo sumedžiojami mutantų ar išprotėdavo. Dauguma griuvėsiu buvo prieinami betekam, bet juk žmogus nebūtų žmogus jei iš pavojaus neišpeštų malonumo. Turtuoliai aptvėrė arčiausiai miestų esančius griuvėsius su visais mutantais ir ištremtųjų gaujomis viduje ir pavadino tai „Išgyvenimu“. Bet kuris norintis miestietis galėjo užsirašyti į šį projektą. Kariai įmesdavo jį ar ją į griuvėsius be jokio ginklo, nuorodų ar šarvų ir turtuoliai stebėdavo kaip žaidėjams sekasi. Tikslas buvo išgyventi kuo ilgiau, surinkti kuo daugiau taškų žudant mutantus ir žinoma atrasti įvairias nuo karų užsilikusias vertybes. Aukso, sidabro ir kitų brangenybių kainos išaugo nežmoniškai. Kadangi nebeliko iš kur jų kasti turtuoliai pirkdavo ir perdirbdavo seniau gamintus papuošalus. Taip pat tiko metalo laužas, mikroschemas, dėl jose esančios platinos tiesiog graibstė. Na ir žinoma senasis menas. Viskas nuo mažyčių statulėlių iki milžiniškų paveikslų. Viskas, kuo turtuoliai galėjo puikuotis. Viskas, ką sugebėsi gauti ir išsinešti bus parduota už didžiulius pinigus ir dar vienas mirtingasis kuriam laikui atsiplėš nuo purvo ir bado. Bent jau taip žadėjo „Išgyvenimo“ kūrėjai. Tiesa buvo truputi bjauresnė. Pagal statistiką vos trys žmonės iš tikro išėjo gyvi ir turtingi. Visi kiti šimtai bandžiusių žuvo viduje. Mano tėvas buvo vienas iš jų.
Kai gimiau, „Išgyvenimas“ gyvavo vos dvejus metus. Vaikai buvo, ir beje yra privaloma prabanga. Bet kuri pora privalo turėti bent vieną, kad populiacija visiškai nežūtų. Bet jei jų yra du ar daugiau atsiranda nežmoniški mokesčiai. Aš buvau antrasis. Mano vyresnįjį brolį paėmė į karinius mokymus kai jam buvo dešimt metų. Turtuoliai susirinkdavo geros „veislės“ vaikus ir apmokydavo juos nuo pat mažumės. Galiausiai šie tapdavo paklusniomis kontrolės mašinomis ir dažnai nebeatpažindavo net savo tėvų. Tėvas į „Išgyvenimą“ išėjo, kai man buvo penkeri. Nesugebėdamas aprūpinti šeimos paprastu darbu jis nusprendė išbandyti sėkmę. Pasirodė jis įspūdingai, atlaikė net savaitę. Tik va namo negrįžo. Būtent tada nusprendžiau nugalėti „Išgyvenimą“, atsiplėšti nuo skurdo. Kasdien po darbo treniravausi ir tobulinau tai, kuo esu. Ir taip, vaikai dirba nuo ketverių. Kaip ir visi kiti šioje planetoje esu mutantas. Tikrųjų žmonių niekas nematė jau porą šimtų metų. Esu dviejų porūšių – kaninio (nuo lotyniško žodžio canis) bei „psichės“ (psichometrijos galią turinčios) sūnus. Judu greitai, esu lankstus, vikrus, nors jėgos man netrūksta. Turiu gerą klausą bei nuojautą. Galiu palietęs kitą nuskaityti jo mintis. Kodėl visas šitas komplektas dar ne turtuolių armijoje? Nes mama papirko miesto daktarą ir šis parašė, kad esu brokuotas. Kad alpstu po beveik kiekvieno nuskaitymo, o mano kaninio pusė iššaukia agresijos priepuolius. Taip likau dirbti mieste. Tačiau treniruotis nesilioviau niekada. Mama palaikė šį sprendimą. Atrodo keista, kad ji išleido du mylimiausiuosius į tą patį košmarą, bet ji turėjo savo priežasčių. Mama buvo įsitikinusi, kad tėvas išėjo, arba bent jau galėjo tai padaryti. Jį sustabdė patys turčiai. Tais laikais jis būtų buvęs pirmuoju, suteikęs žmonėms per daug vilties. Jie būtų užgriuvę „Išgyvenimą“ miniomis. Turtuoliai negalėjo to leisti.
Dabar man dvidešimt treji. Prieš tris dienas mus su mama išmetė iš kambario. Galim arba eiti už miesto ribų arba į „Išgyvenimą“. Tiksliau aš galiu. Kol būsiu viduje mama bus rūpinamasi. Toks įstatymas.
Šiandien aš žengiu į „Išgyvenimą“.
Vajau, detektyvą mielai pratęsiu. Gyvenime atsitiko kaikas, kas sukėlė emocinį kritimą ir tiesiog atidėjau jį, kol duobės išsilygins. Noriu padaryti gerai, o ne šokinėti per nuotaikas.
Kas dėl klišių tai atsiprašau, bet kas šiais laikais ne klišės? Viskas su vampyrais "saulėlydis", su zombiais "gyvi numirėliai", su magija "Haris Poteris". Ir nesvarbu kiek labai idėja bus išvystyta, visvien lyginimas bus. Tad šio kaltinimo nepriimu. Nėra tokio daikto, kurio dar kasnors nebūtų sukūręs.
Visi patikslinimai bus žaidimo eigoje. Planas yra išplėsti tai bent iki 20 ar daugiau dalių, kas turėtų sudaryt bent 200 psl.
Bet kuriuo atveju ačiū už kritiką, gera mokytis, kai žmonės paaiškina kur ko trūksta.
Meškiuk, truputį netikslu kalbėti apie laaabai daug klišių kūrinyje “iš to“ ar „iš ano“, kai kūriniui virš 35 metų. Jau greičiau tie „anie“ prisirankiojo ir panaudojo savo tikslams daugelį kūrinio epizodų. Sureagavau tik dėl to, kad kūrinį esu skaitęs dar mokykliniame amžiuje ir jis savo laiku man paliko milžinišką įspūdį. Super kūrinys, būtent tokie man patinka.
O šis prologas manęs nesužavėjo, tačiau aš įsitikinęs, kad didelis kiekis įvykių konsentruotai pateikiamas kaip priešistorė įvykiams, kurie vyks toliau. Tačiau aš autoriaus noriu paklausti, ar jis pradėtus kūrinius numeta, ar toliau juos tęsia (kalbu apie detektyvą)?
Sausi tekstai būna dviejų rūšių- įdomūs ir ne tokie įdomūs. Va neseniai perskaičiau "Andromedos štamas".Kas bent vartė, gali stebėtis - kaip toks, mokslinių žinių prigrūstas skaitymėlis gali išvis būti įdomus. Gali.
Negaliu ginčytis-parašyta be klaidų, tačiau į tokio dydžio atkarpą sutalpinta tieeeeeek daug "šio to iš to žaidimo", "šio to iš ano filmo" klišių, kad norisi žagsėti. Pabrėžiu- tokio dydžio. Jei visa tai būtų išdėstyta bent per 400 psl., kodėl gi ne.
Be to, tavo nupieštas pasaulis, švelniai sakant, netikslus. Viską išsiurbė, bet egzistuoja keli dideli miestai? Kaip jie egzistuoja? Iš kokių resursų? Kodėl taip pabrėžta platina? Ir mutantai egzistuoja tik žaidimuose, realybėje reikėtų pernelyg ilgo laiko tarpo sukelti bent menkiausią mutaciją.
Surėdyta pakenčiamai, bet sausa ir labai netikslu.
Iš tiesų tai labai priminė antrojo "Fallout" įžangą. Skaityti užtruko maždaug tiek pat laiko, kiek ten pasakoja. Tai vat, šitoks aprašymas visai gal ir tiktu žaidimo ar netgi filmo įžangai. Arba poros puslapių apsakymui.
Ilgesniam tekstui reikia arba ilgesnės paskaitos apie istoriją, arba tą istoriją teks atskleisti jau vėliau, vienu ar kitu konkrečiu atveju užsimenant apie vieno ar kito dalyko kilmę ir iš to dėliojant visumą (tas, reikia tikėtis, ateityje numatyta). Kadangi prologas, vertinti sudėtinga.
Kaip prologui sausokas, gal net per smarkiai. Norėtųsi geriau pajausti patį personažą su kuriuo teks bendrauti pakankamai ilgai. Pradžia nekabina. Atrodo, kad tai bus dar viena istorija apie visokių galių turintį veikėją, kuris lygins svietą, nors svieta nenorės būti lyginama. Pačio žaidimo idėja taip pat šviežumu nekvepia. Galbūt ateityje laukia įdomūs siužeto vingiai, tačiau dabar į projektą žiūriu skeptiškai.
Kai kas man atrodo paprasčiausiai nelogiška. Išžudė visus gyvūnus? Augmenija liko ar ne? Jei taip, tai kaip ji išlieka be gyvūnų? Jei ne, tai kaip išgyvena žmonės? Tikrai liko tik du miestai per visą pasaulį?
Toliau žiūrim kas darosi su miestų populiacija. Jei žmogelis tampa benamiu jis tremiamas iš miesto. Žmonės negali turėti daugiau nei vieno vaiko. Kaip tie miestai iš viso išsilaiko? Abu veiksniai skatintų įvairiapusišką nuosmukį. Į maistą maišo viagrą ir kiekviename kampe rodo porno filmus, o prezervatyvų fabrikuose dirba tik erinaceusinai (ežiukai, jei paprasčiau), kad kažkas susilauktų antro ar trečio vaiko?
Žaidimas. Tarkime žmogus keliauja žaisti žaidimo, turi susirinkti visokius daiktus ir žudyti mutantus. Pasitikslinu dėl mutantų. Kiekvienas miesto gyventojas yra mutantas, nes pats autorius paminėjo, kad tikrųjų žmonių niekas nematė jau du šimtus metų. Taigi, kuo skiriasi mutantai nuo ištremtųjų gaujų? Autorius juos atskyrė, tai skirtumas visgi kažkoks turėtų būti. Na, bet keliaujam toliau. Tarkime turi kilinti mobus, rinkti lūtą ir taip užsitikrinti sau prabangų gyvenimą. Sistema kaip ir paprasta: kažkaip apsiginkluoji (kad ir lazda), tuomet kilini mažo levelio mobus... eeee.... norėjau pasakyti kilini silpnus išvarytuosius, renki jų turta, prasimanai geresnę ekipuotę tuomet kilini kažką rimtesnio, pasiimi jo turtą ir keliauji lauk. Negi per keliolika metų niekam nekilo mintis pasinaudoti tokia sistema?
Tokie pamąstymai kyla skaitant ir muša norą skaityti toliau. Geriau jau paaukoti kelis šimtus ar tūkstančius simbolių ir nupiešti geresnį pasaulio vaizdą. Prieš vertindamas palauksiu antrosios dalies.
Kažkaip abejojukūrinio sėkme. Viskas klostosi taip greitai. Vien tik faktai. o meno dar nepastebiu. Bet gal... Fantastikoje visko pasitaiko. Sėkmės. Nevertinsiu.