Stipriai pustė, vakaras sunkiai alsavo į nugarą, nenorėjau vėluoti, todėl mintyse keikiau save, taip kvailai užgaišus.
Reikėjo išvažiuoti jau prieš porą valandų, tačiau užmigau ant darbo stalo, taisydama rašinius. Kai pabudau mokykla buvo tuščia. Susirinkusi daiktus užlipau į mokytojų kambarį, greiti žingsniai, atsimušdami į aukštas ir šaltas sienas, kėlė paniką, todėl ėjau neskubėdama. Atrodė kažkas mane stebi.
- sveiki, - nedrąsiai šūktelėjau, tačiau niekas neatsiliepė.
Vis dar jausdama šiurpulius vaikštant kūnu, nusileidau prie laukujų durų, stebėdamasi, kad jos nerakintos. Sargo niekur nesimatė. Tai pasirodė keista, jis niekada nepalikdavo savo posto be priežiūros, todėl jį vadino Cerberiu.
Lauke plieskė raudona saulė, krauju nudažydama pustomą sniegą, atrodė ore tykšta kraujo purslai. Einant palto skvernai pynėsi tarp kojų, lyg upių žolės, o ant veido tirpo snaigės, palikdamos šlapius takus. Burnoje pajutau geležies skonį, todėl paspartinau žingsnį.
Įsukau į tuščią kelią, nesimatė jokių mašinų, bet primindamos milžiniškas gyvates juodavo vėžės, nesupratau iš kur jos atsirado. Vis labiau temo, įjungiau radiją, tačiau iš aparato girdėjosi tik šnypštimas, prisiminiau mokytojų kambaryje deginusį žvilgsnį, baimė vis didėjo, nesunkiai galėjau įsivaizduoti, kad man miegant žmonių rasė buvo sunaikinta.
Nebuvau privažiavusi pusiaukelės, kai pamačiau balsuojantį žmogų. Raudona striukė su atšvaitais kažką priminė. Sustojau.
- sveiki, na ir oras, kur keliaujate? – paklausiau aš pernelyg džiugiu balsu.
- Labas vakaras, į Vilkaviškį. – atsakė vaikas. Nesupratau iš kur jis atsirado, aplinkui plytėjo tik vėjo niokojami laukai.
Lemputė apšvietė jo veidą, nusistebėjau blyškumu, atrodė - niekada nebuvo matęs saulės, o plaukai, gulantys riebaluotomis juodomis sruogomis, priminė žolių šaknis. Kvepėjo šalčiu ir drėgna žeme. Jis nekalbėjo, tylėjau ir aš. Prasisegęs striukę, išsitraukė katę, tokią pat riebaluotą ir baltą kaip ir šeimininkas, žvilgtelėjau į ją ir pamačiau, kad jos akis dengia balzganos plėvės. Širdis pradėjo pašėlusiai daužytis, nusukau akis į kelią. Provėžų nebebuvo, tik pakelės medžiai žymėjo taką. Žinojau, kad protingiausią būtų sustoti, bet bijojau pasilikti su savo pakeleiviais. Pykau ant savęs, jog būdama suaugusi moteris išsigandau aklos katės ir sušalusio berniuko.
- koks tavo vardas? – prisiverčiau paklausti
- Samuelis – atsakė nebe vaikišku balsu, krūptelėjau, pasisukusi išvydau kreivą vaiko šypsnį, katė gulėjo jam ant kelių ir nenuleido nuo manęs akių.
Kiekvienas mano raumuo įsitempė taip, jog rodėsi plyš. Rankomis spaudžiau vairą, mačiau pabalusius krumplius ir bijojau net melstis, nežinodama ar padaras šalia gali skaityti mano mintis.
Pamaniau, jog visa šviesa amžiams pradingo, lempų iš tamsumos iškąstas ruožas, parodydavo kokia tiršta tamsa supo mašiną. Nevalingai apsilaižiau išdžiuvusias lūpas ir pajutau aštrų kartumą. Tyla dusino.
- kodėl nebijai, nesižegnoji jei žinai kas aš? – paklausė nelabasis.
- ne kiekvieną dieną sutinki angelą, nors ir puolusį. – atsakiau stebėdamasi pati savimi.
Jis kimiai nusijuokė, katė pradėjo murkti, tyla plyšo. Norėjau paklausti kas dabar bus, bet nedrįsau. Įsukau į miestelį, tuščios gatvės buvo padengtos puraus sniego kopomis.
- sustok, - ramiai pasakė jis, tolumoje matėsi bažnyčia, ir buvo taip ironiška ir archetipiška, jog darėsi bloga.
Vaikas mikliai iššoko iš mašinos ir dingo tarp daugiabučių.
Tik tada pastebėjau ant priekinės sėdynės susirangiusią katę. Jos baltos akys bežiūrint skaidrėjo, mano baimė nyko. Viena jos akis tapo mėlyna kita juoda, tai man suteikė vilties.
Lėtai, įsukau į viešbučio kiemą, priglaudžiau gyvūnėlį prie krūtinės, pajutau deginantį karštį. Pabaldžiau, durys atsidarė, manęs jau seniai laukė. Katė susirangė ant fotelio, ir aš panirdama į svetimus patalus, pamačiau kaip ugnimi sublizgo tamsioji jos akis.
Kažkoks paslaptingas kūrinėlis. Yra stiliaus klaidų: tai moteris eina, tai jau važiuoja ir kada tai atsitiko nesuprasi. Gal reikėjo rašyti: eidama link automobilio, burnoje pajutau geležies skonį.
o, kaip tik ketinau prisikabinti prie to kaip fleurdenina tai nesikartosiu.
Hm, bet jei toliau kabinėtis (man kabinėjimosi nuotaika) tai dažniausiai sakom "saulė plieskia" kai ji stipriai šviečia ir kaitina. Neteko to girdėt kalbant apie vakaro saulę, kažkaip dėl to labai keistai skamba. Tie "purslai" irgi - palyginimas ne vietoj.
"Burnoje pajutau geležies skonį, todėl paspartinau žingsnį." - nesupratau priežastinio ryšio.
Tada staiga pereinama nuo žingsniavimo iki radijos junginėjimo, net pagalvojau, kad pastraipą praleidau. Reikėjo paminėti gal kad veikėja įsėdo į mašiną, nes dabar pirma mintis yra kad ji su savim nežiojasi radiją. Ir dar daug kur reikia paaiškinimų. Pvz kodėl taip gasdina tai, kad katės akys nesveikuoja? kodėl protingiausia sustoti? kodėl į sveitimus patalus? iš kur staiga sužinoma kad vaikas nelabasis?
Žodžiu prie teksto reikėtų dar labai daug dirbti. Tik ar verta? Gal geriau pabandyti iš naujo ir kita tema?
"< ... > greiti žingsniai, atsimušdami į aukštas ir šaltas sienas, kėlė paniką, todėl ėjau neskubėdama < ... >"
bent jau man čia šiek tiek kertasi mintis, bet tikriausiai kokia netyčinė klaida
Visu pirma vakaras negali alsuoti, anei i nugara, anei da kur nors. Nebent jis - Vakaras (toks vardas).
Ir da viens : "ironiska ir archetipiska" - plyz, kas tas yr?
Pliusas uz nuotaikos vystyma, tacau vien to neuztenka.
Kur priesistore? Ta prasme, del ko gi, butent jai tas nelabasis apsireiske, gal tame mieste taksi labai brangus?
Koks katino vaidmuo? Kodel jo akys praskaidrejo? Kuriu velniu imti pragaro ispera globai? Galbut ji mazochite, ar sutare kazka su velniu del globotinio ? Tuomet velgi truksta priesistores...
Siaip jau neblogai, bet labai skubotas atlikimas, nezinau ar yra cia kokia nors esmine mintis.
Parašyta gražiai. Man asmeniškai kiek perspausta, kuriant "siaubą", bet tebūnie.
Tik kokios nors istorijos norėtųsi. Na, daugiau nei "pasiėmiau šėtono katę į viešbutį".
Užmačius pavadinimą persigandau, kad bus dar vienas raudonasis menulis :) džiugu, kad klydau ir net labai :) tekstukas alsuoja priešapokalipsinėm nuotaikom, tačiau labai spėriai veikėja susidoroja su iškilusią problema- a kas tas berniukas, na iš kur iš kur ji taip staiga pajuto jo demoniškumą? Vaizdeliai geri, su veiksmo laiku čia aišku- juk raudona saulė būna vakarais. man asmeniškai patiko meninė išraiška, visos tos juržolės ir panašiai. už gražų suvaizdavimą kiek kilsteliu esamą balą. Tik veiksmą reikėtų plėtoti, lauksiu kol autorė iš šito suregs kietą istoriją ;)
Ačiū už kritiką Marquise, ji visada būna konstruktyvi ir skatinanti tobulėti.
tiesiog norėčiau pastebėti dėl laiko "vakaras sunkiai alsavo į nugarą" reiškė, kad vakarėjo.
Kaip ir kituose tavo tekstuose tu lyg ir turi mintį, tavo personažai lyg ir pradėti kurti, lyg ir yra kažkokia aplinka, tačau visur tas "lyg ir". Esmė manau tame, kad tu per daug skubi rašydama ir viską darai vienu mostu.
Tarkim laikas šiame kūrinėlyje yra nei vakaras, nei diena, nes skirtinguose epizoduose tu pamini abu variantus ("vakaras sunkiai alsavo į nugarą", "Lauke plieskė raudona saulė"), taip pat su veiksmo vieta. Mokyklos koridorius suplaki su mašina. Suprantu, kad norėta trumpam persikelti į praeitį "iš mašinos", tačiau gavosi taip sumakaluota.
Ir tas pats visame tekste. Kaip prabėgomis viskas šiek tiek "pačiupinėta".
O ir berniuko/ angelo vardas turbūt turėjo būti Samaelis?
Ir paskutinis pamąstymas: kiek sąmoningai mokyklos sargui buvo parinktas Cerberio vardas? Jei tai būtų buvę padaryta sąmoningai ir būtų šiek tiek pažaista su šiais dviem personažais, nors ir skirtingų tikėjimų, galbūt būtų buvę kažkas geresnio gavęsi.