Rašyk
Eilės (72388)
Fantastika (2182)
Esė (1694)
Proza (10246)
Vaikams (2474)
Slam (49)
English (1094)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 3 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterVisai neseniai teko pasiklausyti vieno protingo žmogaus minčių apie laimę ir ką daryti, kad mūsų gyvenime jos būtų daugiau.. Tačiau labiausiai man įstrigo (ir, pripažinsiu, juoko sukėlė) 4 jo punktai, ką reikia daryti jeigu nori būti „NElaimingas“. Taigi, jeigu nori būti nelaimingas:

1. Kritikuok. Visus ir viską: Kubilių; kuro kainas; savo viršininką; kaimyną, kuris nemoka mašinos pasistatyti kieme, kad ir tau liktų vietos; TEO, kad internetas per lėtas; ilgas eiles Maximose ir kad visos kasininkės rūko ir neina dirbt; blogą orą; per mažą atlyginimą; politikus; duobes gatvėse; „Žalgirį“, kad gauna milijonus ir nemoka žaist;  sugižusį pieną šaldytuve, šeimos narius, kad per garsiai televizorių žiūri; kylančias kainas ir kad niekas nieko nedaro ir taip toliau. Pastebėk ir kritikuok visus ir, svarbiausia, garsiai kalbėk, kaip visi viską daro negerai.

2. Sugriauk autoritetus. Neturėk jokių autoritetų, nei žmonių, kuriais žaviesi ir kurie yra tavo idealai. Galvok, kad visi, sulaukę sėkmės yra vagys, apgavikai ir aferistai.

3. Skatink savikritiką. Būk sau perdėtai kritiškas, galvok, kad nieko nemoki ir nesugebi ir kad visi yra už tave geresni.

4. Atimk sau viltį. Čia jokio komentaro jau net nebereikia.

Nors siekiam būti laimingi, tačiau dažniau negu reikia darom tik tai, kas mums sukelia blogas emocijas. Ir tie 4 punktai labai smagiai įrėmina mūsų pačių elgesį, kurio net nepastebime, todėl 1 žingsnis į laimę ar bent jau kiek geresnę nuotaiką - apversti tuos punktus 180 laipsnių kampu ir pažiūrėti, kas bus, kai pradėsi juos taikyti iš kitos pusės.

Kaip sakė tas pats protingas žmogus, skirtumas tarp laimingų ir nelaimingų yra tas, kad:

    * Laimingi žmonės ieško priežasčių, kodėl turėtų būti laimingais;
    * Nelaimingi žmonės ieško priežasčių, kodėl turėtų būti nelaimingais

o esmė ta, kad surasti priežasčių būti nelaimingais yra daug lengviau..

Pažiūrėkit į pensininkus.. Kaip jie pastoviai nepatenkinti visu pasauliu ir niurzga sau po nosim dėl visko. O mes praeidami pažiūrim ir pasakom: „Na AŠ tai toks tikrai nebūsiu“. Nebūkit!  Nebūkit tokiais, kuriuos Paulo Coelho apibūdina: „I know people who only feel they exist when they're judging, comparing, or complaining“. Todėl, visada, kai liūdna ar diena klojasi ne taip kaip tikėtasi, pritaikykit „pleišto į smegenis“ sistemą. Lietuviškai kalbant: tą pačių sekundę, kai mintys sniego lavina pradeda riedėti į negatyvią pusę, susiraskit ir pažiūrėkit patį kvailiausią video iš youtube, paklausykit mėgstamos dainos, įsijunkit M-1 ir paklausykit, kaip čiauškia Skaiva su Gintu, paskaitykit anekdotą, papasakokit jį bendradarbiui ar padarykit bet ką, kas nors 5 minutėms nukreips nuo problemos. Tada pasijusit tarsi įkvėpę gaivaus oro gurkšnį ir truputį prašviesės protas (išbandyta).

Dar vienas būdas - leiskite padaryti sau viską su malonumu, nestumkite su mintimi, „o ne, kaip nenoriu, fui, nuobooodu“. Tada būna dar blogiau. Tiesiog tapkite aktoriais ir apsimeskite, kad jums tai patinka ir padarykite darbą su malonumu. Ta užduotis praeis tikrai sklandžiau ir ne taip nemaloniai (išbandyta:)). „Visi mes esame aktoriai ir vaidiname savo gyvenimuose. Tai kodėl nepasirinkus laimingo žmogaus vaidmens? „.

Prisiminkime tokį filmą pavadinimu „Pursuit Of Happiness“. Nežinau, kiek yra mačiusių šį filmą, bet  jei susidomėjote - pažiūrėsite radę laiko. Nepaprastai gerai supurto viską galvoje ir parodo, kokios menkos kartais  mūsų problemos. O finalinė scena, kur Will Smith'o herojus pasako: „And THIS part of my life, this little part is called... Happiness“, yra Willo Smitho vaidybos ir filmo scenarijaus šedevras:

Šį filmą nurodžiau kaip pavyzdį, nes jį pažiūrėjus supranti, kad tikrai, viskas, ką mes galime, priklauso tik nuo mūsų, o ne ką galvoja viršininkas ar kaimynas. Toli ieškoti net nereikia, visa mūsų tautosaka tik ir skelbia: „Tu esi savo laimės kalvis“; „Kaip pasiklosi, taip ir išsimiegosi“; „Ką pasėsi, tą ir pjausi“. Didžiosios pasaulio asmenybės yra dažnai cituojamos, sakydamos: „Whether you think you can, or you think you can't - you're right. „ - Henry Ford. Pasirinkite pusę, kurioje norite būti ir kaip trumpai ir aiškiai yra pasakęs Levas Tolstojus: „If you want to be happy, be“.

Taigi, ištiesinam pečius, nusišypsom į kompiuterio ekraną ir artimiausią pusvalandį prie kompiuterio sėdim tiesiai ir išdidžiai:), nes tuoj Bobby McFerrin jums pasakys:

„Here is a little song I wrote, You might want to sing it note for note - Don't worry be happy. In every life we have some trouble, When you WORRY you make it double“.. Nusibodus iki gyvo kaulo, bet TOKIA teisinga daina, kur Bobby McFerrin duoda patį geriausią patarimą pasaulyje: „Don't worry, be happy“:

Blog'as: Music is the soundtrack of our lives“. http: //yasmine. blogas. lt/

2012-03-23 01:10
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 4 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2012-04-07 17:06
Juodvarnė
Parašyta lengvai, skaitosi lengvai. Bet yra labai blogų dalykų, kurie neleidžia nusišypsoti ekranui.

1. DIDAKTIKA. Reikėtų vengti liepiamosios nuosakos, tai skatina neigiamą adresato reakciją. Jei visgi manote, kad jos būtinai reikia, tada siūlau vartoti ne daugiskaitos antrąjį asmenį, o vienaskaitos, tada bent skambėtų jaunatviškiau, paprasčiau, ne taip pamokslaujančiai (Tiesiog tapk aktoriumi ir apsimesk, kad tau tai patinka, ir padaryk darbą su malonumu). Bus nors familiarokas santykis su adresatu, bet bent ne tokia distancija kaip dabar.

2. CITATOS. Šis darbas - tikras citatų kratinys. Reikėtų arba dalį pašalinti, arba pateikti taip, kad ne taip kristų į akis (pvz. atpasakojant, o ne tiesiogiai cituojant su kabutėmis). Ir labai nepatiko Tolstojaus angliška citata. Jei jau nepateikiate originalo kalba, pateikite ta, kuria rašote esė. O dabar atrodo, kad Tolstojus angliškai pasakė.

Labai silpnas 3
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-03-26 05:32
Fake_writer
Not so bad. Pozityvas sklinda. 

Laimingas yra laimingas- tictac'as yra tictac'as.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-03-26 05:32
Fake_writer
Not so bad. Pozityvas sklinda. 

Laimingas yra laimingas- tictac'as yra tictac'as.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-03-24 15:06
tictac_it
Laimingi žmonės ieško priežasčių, kodėl turėtų būti laimingais - kas čia per nesąmonė dabar :) laimingas yra laimingas ir nereikia jam jokių priežasčių - taigi nusišypšau į lubas, nes tas monitorius teeina sau ... ir 2
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą