Rašyk
Eilės (73355)
Fantastika (2195)
Esė (1496)
Proza (10378)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1117)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 16 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterVeiksmas vyksta aklinoje tamsoje, nieko nėra. Iš garsiakalbių eina vienas ir tas pats balsas (arba du...).

Artistas Na ką, pradedam?
Keliautojas Jei jau taip nori. (Pauzė) Pala, ką pradedam?
Artistas Žaisti.
Keliautojas Ką žaisti?
Artistas Negi neprisimeni ką mes anksčiau buvome susitarę?
Keliautojas Ne. (Pauzė) Nejaugi tu apie tą įvykį?
Artistas Durniau tu, apie kokį dar įvykį? Užmiršk tokius niekus, ne apie tai aš dabar. (Pauzė) Aš apie rašymą, procesą. Štai dabar mus rašo, mes gimstam. Atsimeni kai dar mūsų nebuvo?
Keliautojas Kaip aš tai galiu atsiminti? Pats durnas.
(Pauzė)
Artistas Nesupranti? (Pauzė) Mes viską atsimename. Tu ir aš, mes esame tas pats, kaip ir tas kuris mus dabar rašo. Mes nebuvome susiformavę kaip tokie, bet gemalas iš kurio mes gimėme ir gimstame su kiekvienu nauju žodžiu visada buvo toje sąmonėje pasislėpusi kažkur ir štai atėjo momentas kai ta sąmonė mus iškelia į paviršių.
Keliautojas Ką nori pasakyti? Kad mes esame tik žodžiai, tik blausūs spinduliai? (Pauzė) Mūsų nėra?
Artistas Tai nereiškia, kad mūsų nėra, nes mes esame visada vienokios ar kitokios išraiškos: be pavidalo, be kontūrų, be istorijos, bet būtent šitoje konkrečioje akimirkoje gimstame. Štai pavyzdžiui mūsų gimdytoją dabar krečia drebulys, nes jis tika rūkė prie atdaro lango ir jį perpūtė, todėl tai įtakoja ir mūsų pavidalą, mūsų pasirodymą, nors jo sąmonėje mes glūdėjome visada...
Keliautojas Nepagaunu tavo minties, kartais tai nėra tik tušti žodžiai? (Pauzė) Bijau, kad niekas to neskaitys, nei klausys, nes tai tik forma be turinio, mūsų net stilius yra velnias žino koks, per daug tamsus.
Artistas Nekreipk dėmesio į tai. Svarbu yra vienas dalykas. (Pauzė) Gali uždavinėti klausimus. Ką nori paklausti?
Keliautojas Hm. Kodėl aš pavadintas,, Keliautoju“?
Artistas Nes tu keliauji. Tavo toks kelias. Užduodi klausimą ir keliauji link kito. Atsakymai nėra svarbūs, nes jie tave stabdo, tu sustoji kai žinai. Vienintelis būdas mums išlikti, tai klausti.
Keliautojas Tai mano funkcija apsiriboja vien tik klausimų uždavinėjimu?
Artistas Na, tu pats pasirinkai tokį kelią. (Pauzė) Paklausk kodėl aš pavadintas,, Artistu“?
Keliautojas Kodėl?
Artistas Nes aš žaidžiu, mano funkcija yra tau padėti keliauti. Aš pats esu vien tik tavo šešėlis. (Pauzė) Tiesą pasakius, mes abu esame tik to žmogaus, kuris mus rašo, kuria, šešėliai. Lygiai taip pat jis galėtų monologo forma rašyti, bet jis nori pažaisti ir žaidžia per mane, o per tave jis keliauja link kitos stotelės.
(Pauzė)
Keliautojas Noriu paklausti tada, bet stenkis kuo trumpiau atsakyti, k?
Artistas K.
Keliautojas Kodėl jis rašo? Ko jis nori?
Artistas Turėtum tą žinoti, juk tu esi jis, kaip ir aš esu jis ir jis yra mes. (Pauzė) Gerai, pasakysiu. Jis leidžia taip laiką, tai pirma. Antra, jis mano, kad tokia forma jis gali pasiekti gilesnius sandus, t. y. bandyti nusileisti į save tiek, kiek tik jam išeina, kad,, pažiūrėtų“ kas ten yra. Jis turi nuojautą, kad ten nieko nėra, bet nori įsitikinti.
Keliautojas Ir kas tada?
Artistas Tada jis įsitikins ir sustos, mes viską, nes supras, kad jis pats kuria tai ką nori surasti, ko tikisi ir taip gali keliauti be galo. (Pauzė) Jis avantiuristas. Inkarą leis tiek, kiek grandinės bus ir jam nesvarbu, kad tai gali nusitempti visą laivą į dugną. Arba jis pradės kurti tokius žodžius, tokias mintis ir idėjas, tokius vaizdinius nuo kurių jam pasidarys šilta.
Keliautojas O kiti?
Artistas Turi galvoje skaitytojus? (Pauzė) Na, jiems teks rinktis, atmesti arba priimti. Nelabai yra kas daugiau daryti. Formas galima keisti, kraipyti ir panašiai. Turinį galima deformuoti lygiai taip pat, tik tam reikia magijos, tam tikro poveikio, burtažodžio.
Keliautojas Kaip tu gali kraipyti turinį? Prasmė gi yra vientisas dalykas.
Artistas Na, kraipyti galima ir metalą, tik jį reikia gerai įkaitinti. Prasmė kieta būna formoje, o be jos prasmė tik vėjas, tik gūsis, jauti ją, bet tarp pirštų nepaimsi, nors ir yra vientisa, todėl ją,, nuspalvini“ kaip tinkamas; gali pridėti jausmų. Įforminį ir užrakini, tada pasakai abrakadabra ir saugiai laikai.
Keliautojas Kodėl turi saugiai laikyti? Su kitais nenori dalintis?
Artistas Negali su niekuo dalintis, nes tai ką turi, tu negali perduoti kitam. (Pauzė) Kitas kuria pagal save tai, ką nori. Tarkim mes todėl susikalbam, nes viskas vyksta viename žmoguje. Kitas yra kitas. Tik todėl žmonės tarpusavyje susikalba, nes jie vienas kitam nesąmoningai meluoja.
Keliautojas Kaip tai?
Artistas Vienas sako kitam labas. Dėl daugelio priežasčių jis tą sako: taip priimta visuomenėje; gražus gestas; nesusipratimas; sveikinimas; noras pasirodyti, nustebinti, pajuokti, išgąsdinti...
2012-03-10 22:44
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 0
 
Blogas komentaras Rodyti?
2012-03-12 10:31
Exuss
Idėja įdomi, tik deja, nebaigta. Tai niekur neveda. O nebaigtas kūrinys dažniausiai vertingas gali būti kaip žaliava naujam kūriniui.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-03-11 14:44
Svoloč
Labai įdomus (kaip visada) Jauno žmogaus kūrinys, netikėta forma prieinantis prie jam būdingų ir rūpimų pamąstymų apie kūrėjo pašaukimą, vietą, prasmę ir visa kita. Man labai mielas šis kūrinukas, gaila, kad pašnekesys nebaigtas. Aktoriams čia tikrai bus ką veikti.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą