Mimoza dievino lietų, griaustinį, žaibus – audringą orą, todėl ir šį vakarą mergina ramiai sėdėjo ant suoliuko parke ir laukė. Jai buvo padūkėliškai juokinga stebėti praeivius, su kiekvienu nugriaudėjimu vis labiau skubančius į savo neperšlampančius namus. Dingstant saulei ir elektros blyksniams nušviečiant padangę, Mimozos akys žėrėjo lyg du deimantai, o jos auksinės garbanos dengė iš jaudulio virpantį kūną.
- Prasideda, - tesušnabždėjo mergina.
Ir iš tikrųjų, vos jai prabilus ėmė lyti. Dideli perlamutriniai lašai krito iš dangaus ir leidosi ant įkaitusio miesto asfalto, ant savo juodus lietsargius traukiančių žmonių. Vienintelė Mimoza elegantiškai atsistojo ir lėtai žingsniavo į aikštę, ten kur ją lengviau pasieks debesų kristalai. Mergina lengvai išskleidė rankas ir ėmė suktis. Jos šilkinė suknelė greitai sušlapo ir lipo prie grakštaus kūno, plaukai kibo prie pečių ir veido, bet tai buvo nesvarbu.
Žinoma, miestiečiams ši scena buvo gan keista, netgi vulgari. Tame pačiame parkelyje laiką leidę vyriškiai godžiai rijo drėgną Mimozos kūną, jos liemenį, klubus. Senyvi džentelmenai ir ponios snobiškai suko akis nuo šio nežemiško reginio, nenorėdami parodyti, kad jiems rūpi kažkokia pakvaišėlė. Tik maži vaikai ėmė kartu šokti su mergina, jie trypė balose, krykštavo, žaidė ir dainavo. Tiems pasaulio baisybių nepaliestiems žmogiukams nerūpėjo praeivių žvilgsniai, kandžios pastabos ar po stogu susispietusių paauglių pašaipos – jie gyveno sau.
Šventė baigėsi su pirmais saulės spinduliais. Vaikai pabėgo pas savo susirūpinusius namiškius, o Mimoza, švelniai traukdama suknelės kraštus žemyn, skubėjo į savo pastogę. Dabar, kai gatvės prisipildė įvairiausio plauko žmonių, jai buvo laikas pasitraukti ir vėl laukti. Kitos liūties.
Vardas tikrai kiek keistokai parinktas (man siejasi su lepumu). Kiek perlenkta lazda aprašant merginos išorę (egzaltuotai, tarsi kūrinio ašis - išvaizda ir reginių įspūdis, beje, ne visai aiškus posakis apie garbanų dengiamą kūną, tarsi plaukai būtų dengę ją iki žemės) ir vienpusiškas mintis (padūkėliškai juokinga, laikas vėl laukti). Trumpokas etiudas, ir tiek.
Na, visų pirma, kliuvo vardas - Mimoza... čia turbūt aliuzija į tai, kad nemėgsta tiesioginių saulės spindulių, yra jautri, etc? Na taip, savo kūrinyje veikėjus gali vadinti, kaip tik patinka, bet toks vardas be jokios aiškesnės užuominos, kodėl jis toks, bent jau man skamba keistai.
Parašyta, aišku sklandžiai, gramatinės klaidos nekliuna, skyryba irgi. Bet eilinį kartą prozoje pasigendu istorijos. Na sėdėjo gražuolė lauke, pašoko gražuolė lietuje, pasislėpė gražuolė nuo saulės, ir kas iš to? Mes nieko nežinom apie gražuolę - ji net neatrodo patraukli, nes apart jos išvaizdos nieko daugiau neturim. Kol ji šoka lietuje, irgi nieko neįvyksta. O kodėl jos nepastebėjo koks nors gražuolis užjūrio princas, arba modelių agentūros savininkė, arba Holivudo režisierius, arba maniakas-žudikas? Tai jau būtų šiokia tokia intriga. Beje, jeigu ji taip šoka per kiekvieną lietų, tai to miesto gyventojai jau turėtų būti prie jos pripratę, ir, užuot, apsimetę nieko nematą greičiau numotų ranka ir sakytų "et, ir vėl ta Mimoza, motina buvo išprotėjusi gėlininkė, tai ir vaikas toks pat išprotėjęs: laksto po lietų, kalbasi su dangum..". Ir jau paaiškinta, kodėl jos toks vardas ir kad ji yra miesto keistuolė. O tuo metu, mieste slapta viešintis princas pamato ją per langą ir šast - žaibas į jį trenkia, bet tai ne žaibas, ne, tai Amūro strėlė pataiko tiesiai į širdį. Lekia princas į aikštę, bet kol jis atbėga debesys išsisklaido, saulė pradeda šviesti ir randa jis tik raudoną kaspiną nuo Mimozozs plaukų nukritusi į balą, bet prisiekia sau ją surasti ir vesti... Na taip, truputį užsisvajojau, bet juk smagu, ane?=]