Rašyk
Eilės (76457)
Fantastika (2231)
Esė (1523)
Proza (10700)
Vaikams (2594)
Slam (50)
English (1173)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 5 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook TwitterTrečia dalis. Krikštynos mūšiu

Todėl iš pradžių būk tarsi nekalta mergaitė,
Ir priešas atidarys duris.
Tada būk tarsi sprunkantis zuikis,
Ir priešas nespės pasipriešinti.

Sun Tzu „Karo menas“Žemaitija. Stakių kaimas. Gegužės pabaiga  


Panelė Kristina

Aš išlaikysiu, aš stipri. Lazdos su prikabintais ant galo svoreliais baigia išsukti man rankų sąnarius, bet aš išlaikysiu, aš jiems įrodysiu. Man tik liko sulaukti kol iš odinio maišo išlašės tiek vandens, kad kitoje pusėje svarstyklių esantys akmenukai nusileistų žemyn. Jau kelis kartus norėjau mesti šį žaidimą, bet brolio pajuoka ir patenkinta Alesiaus šypsena privertė eiti toliau. Tegul jie mane toliau kankina, - vis tiek įrodysiu, kas aš stipri, aš išlaikysiu.

Kai Tadas pabudo po ligos, visi pradėjo kalbėti, kad jo kūną užkariavo pikta dvasia, todėl iš karto nubėgau pas jį ir išreikalavau pasiaiškinimo. Tai, kad su manimi pradėjo kalbėti visai kitas žmogus, o ne mano brolis, pastebėjau iš karto. Bet paskui jis papasakojo apie pravestus, dėl savo nuodėmių, pragare dešimtis metų ir tik Dievo valia, verčianti išpildyti kažin kokią užduotį, privertė jį grįžti atgal.
Žinoma aš tuo nepatikėjau, bet po to Tadas papasakojo, kad skaistykloje sutiko mūsų mamą ir tėtį, ir, kad mama išpranašavo, jog aš išaugsiu tokia pačia gražuole, kaip ir jinai, o tėvelis paprašė klausyti vyresniojo brolio. Ne, - aš tada neverkiau, sloga netikėtai užpuolė ir tai nesiskaito, bet man iki šiol rodosi, kad mano brolio akimis žiūri kažkoks senis.
Jo draugužiai po ligos irgi pasikeitė. Kai jie pradėjo ilgam slapstytis miškelyje, tik po savaitėlės susiprotėjau pasiųsti porą kaimo vaikų, kad juos prižiūrėtų, prižadėjusi padovanoti kiekvienam po saldainį. Viskas pasikeitė, kai žmonės grįžo iš turgaus. Moterys nusprendė girti brolį, kaip kokį kunigą, kaime pradėjo lankytis svečiai, kai kurie, kaip tas bjaurus kazokiūkštis pasilikdami net ilgiau, o mažyliai atsisakė man pasakoti apie brolio darbus. Gerai nors tai, kad dėdė Abramas, atveža ne tik popieriaus ir dažų, bet ir saldumynų.

Aš stipri, aš išlaikysiu. Jau nedaug vandens maiše liko. Čia atėjo brolis ir parodė man porą akmenukų, kuriuos padėjo į kitą svarstyklių pusę. Nori, kad pasiduočiau! Tai aš išlaikysiu, aš stipri.

Tada sugebėjau nusekti iki galo, kur slepiasi tie padūkėliai, įrodydama sau, kad nuo manęs dar niekas negalėjo pasislėpti. Tik po to nepasisekė, - kai Alesius sutrenkė Diteriui, neišlaikiau ir užstojau draugužį. Ilgai negalėjau patikėti, kad tai buvo paprastas mušeikų apmokymas. Alesius net žodį nelietuvišką panaudojo, - treniruotė. Kaip supratau, tas medingalvis tokių išsireiškimų pas mano brolį prisigraibė. Juk dabar, kai Tadas pradeda kalbėtis su atvykusiais svečiais, dažnai negaliu įkirsti, apie ką tie šneka. Bet aš gudri, kai supratau, kad galiu išmokti mušti tokius didelius kvailius, kaip Alesių, priverčiau brolį priimti į savo kompaniją, kartu sužinodama dar vieną naują žodį, - šantažas.

Ai, - kaip skauda. Rankos jau neišlaiko apkrovų. Kada pradėjau treniruotis su mediniu kardu, tris dienas rytais negalėjau pajudinti pirštų. Brolis mane masažavo, o auklė Milda trynė įvairiais aliejais. Bet vis tiek labai skaudėjo. Tik negaliu suprasti, kodėl Tadas nemokina manęs ir abiejų berniukų muštynių. Visokie pratimai skirti išlavinti mano lankstumą, ištvermę ir greitį. O taip norisi kuo greičiau stipriai trinktelėti Alesiui, kad nesipūstų.
- Viskas, - lazdos viena po kitos iškrito iš rankų, ir aš suklupau. Jei ne tas bjaurybė brolis, būčiau išlaikiusi iki galo. Bet jūs nepriversite atsisakyti mano tikslo. Aš stipri, aš nugalėsiu.
2010-05-25 09:25
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 2 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2010-09-16 21:00
drugelis7
Super.Patiko labai.Geras kūrinys;).
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-05-31 14:42
kundalinuke2626xxx
"Bet jūs nepriversite atsisakyti mano tikslo. Aš stipri, aš nugalėsiu." - SUPER... TIK TIEK... :)))
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-05-29 16:31
Damastas
Sorry, pasikarsciavau mazumele. Rasykite, zinoma, kaip gi kitaip.
Istoriniu faktu tikrumas ir logika man pvz. uzima treciaplani vaidmeni. Tuo tarpu tokia gremezdiska izanga (jau tampa siam autoriui budingu bruozu) ir supazindinimas su veikejais, mano manymu, tik gilina atotruki tarp pasakotojo ir skaitovo. Be to - nerodo kurybiniu pastangu, nauju ieskojimu ir tt...

innuendo labai simpatiska ikonele, todel grizdamas prie snargliu ir asaru temos, paliksiu Ironija pailseti. Tik man pasirode, kad Jus ne iki galo isigilinote i autoriaus teksta, ir tam tikri momentai jame, greiciausiai, neuzgavo Jums tu stygu, kurias buvo skirti palyteti. Visai suprantama, jog po to sekes komentaras taip pat nerado atgarsio, o jame siusta zinute nuslydo pavirsiumi ir pasiklydo klaidziuose-bla-bla-labirintuose.

P.s. Negaliu nepritarti, jog asaros bei rinitas, neturi jokiu autoriniu priklausomybiu, taciau kalba juk buvo ne apie tai ;)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-05-28 19:06
Artur Wilkat
http://fai.org.ru/forum/index.php?showtopic=17918&st=0&gopid=276929&#entry276929

Taip atrodys Lietuvos teritorija, pasibaigus mano romanui:)))
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-05-26 23:00
Artur Wilkat
2 Aurimaz.  Todėl, kad šioje trumpoje dalyje, man kažko trūko. Ir ačių Gmitei su Innuendo, kad nurodė nors keletą kelių, kur man reikia tobulintis. Pstebėjau,kad jei išmeti mažesnius gabalus, sulauki daugiau kritikos, ar patarimų. Nepykit, bet man jų labai reikia:(Ir todėl dalį perrašinėsiu.
2 inmendo Tuoj pamatysit, kad kaime susirinko visas Babilono bokštas, - saksai, lenkai, lietuviai, žydai ir žemaičiai:( Jei kiekvienas jų pradės šnekėti savo kalba, skaitytojas nusišaus ties trečia eilute:(
Ir dar, - tuo laiku Žemaitijos vaivadija apėmė ir Šakių, bei Marijampolės apskritis. Liocais užnemunės gyventojus pradėjo vadinti, tik XIX amžiuje:)) Čia tas variantas, kaip AI autorius specialiai meluoja, norėdamas, kad kritikai pradėtų burbėti:)
  2 Damastas. Nepasisekė tau. Pirma dalis jau beveik pabaigta:) Liko tik išversti į lietuvių kalbą. Bet pats žinau, kad ten daug faktų skiriasi su istoriniais duomenimis ir logika:( O ypač dalys skirtos Vilniaus akademijai ir jėzuitų ordinui:( Todėl, todėl:)))
  Patariu, pabandyk pats praeiti per SI pragarą, juk buvo pasakyta; - Išmok šokti, viso kito vargas išmokys:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-05-26 10:07
Aurimaz
O kodėl tokia trumpa dalis?
Dabar aš įdėčiau VM naują dalį su vienu sakiniu - taigis savižudybė...

Būk žmogus, sekančią dalį daryk panašaus ilgio kaip 2-ą. O tais pradedu galvoti, kad apima tinginys.

Damastai - nuo kada reikalingas trečiųjų šalių patvirtinimas, norint parašyti romaną? Romaną gali parašyti bet kas. O ar bus geras jis, ar blogas - jau kitas klausimas. Nenumušinėkite autoriui ūpo - jį dabar reikia tik palaikyti.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-05-25 23:29
innuendo
Ašaros ir sloga nepriklauso jokiems autoriams :)

Idėja gera, bet trūksta šiek tiek šarmo (kad ir kokia vienoda banda, kiekvienas yra bent VIENU kažkuo kitoks).

Ir - rašai, kad veiksmas žemaitijoje. Kažkaip labai jau lietuviškai tie kaimiečiai šneka..
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-05-25 21:44
Damastas
Kas jums pasake, kad jau esate pajegus rasyti romana? Gal pradziai idekite, bent jau kazkiek vykusia apysaka.

Ta vieta apie asaras ir sloga esu skaites pas kitus autorius. Ji vienintele pasirode man bent kiek idomi, deje ji buvo skolinta.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-05-25 16:08
Artur Wilkat
Romanas bigsis didžiuoju 1709-1711 metų maru. Kaip galvojat, ar bus žmonėms įdomu skaitytit apie šiuos įvykius, tik kitaip perrašytus?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-05-25 16:06
Artur Wilkat
Velnias ne tą knopkę paspaudžiau.
1701 Švedai sapiegos kvietimu užima Lietuvą. Šalyje kyla partizaninis karas prieš juos. Švedai visiškai nuskurdina juos priėmusį Sapiegą.
1704. Per šalį pražygiuoja rusų kariuomenė, ką tik sumušusi Leščinskį.
1705. Rusai bėga nuo švedų. Tie juos vejasi, Visi plėšia ir prievartauja.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-05-25 16:02
Artur Wilkat
2 Gmitė. Ačių. Nusakei viską kas man nepatiko ir sudėliojai į lentynas.
Mergaitės chrakteris paimtas iš tikrovės, turėjau tokią užsispyrėlę, kuri visur nosį kišdavo. Matyt talento neužteko pavaizduoti mažą mergaitę, kuri įsitikinusi, kad jau suaugo:(
Kad kūrinys ne šedewras, tai ir pats žinau:( Bet AI literatūra dažnai ir rašoma tam, kad skaitytojas pultų tikrintis su istorijos vadovėliais ir galų gale suriktų. - O štai čia autorius buvo neteisus. Augustas Antrasis turėjo 36 nesantuokinius vaikus, o ne 13:) Ir panašiai.
O kas vyko tuo laiku Lietuvoje.
1698. Sapiega sumuša Oginskius.
1700. Konfederatai sumuša Sapiegą.
Per šalį eina Saksų ir lenkų kariuomenė, norinti atimti Rygą iš švedų. Pakeliui plėšia ir prievartauja.
1701. Lenkai ir saksai bėga nuo švedų, kartodami savo žygdarbius.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-05-25 13:29
Negimes
labai jau trumpa dalis...:)o noretusi daugiau..:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-05-25 11:12
tas ___ ___
-
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą