Atsirėmęs į liepą sėdėjau ir leidausi taikaus vėjo glostomas. Auksinės pievos ritmingai bangavo simfoniją. Saulė tai pasislėpdavo už pūkuotų debesų, tai vėl išlįsdavo. Gamta rodė savo parengtą programą, amžiną ir paprastai nepaprastą. Mano gaivios akys užkliuvo už skruzdėlės ant liepos kamieno. Skruzdėlė savo smulkutėmis kojelėmis stebinančiu greičiu lipo aukštyn į saulę. Ant nugaros nešėsi šapą. Josios laviravimas tarp kamieno vagų mane prikaustė . Nebuvo darbininkei kada dairytis - laikas jos priešas. Vos spėjau sekti jos žvitrų kūnelį. O! Skruzdėlė įklimpo į masę, panašią į medų. Bandė pirmyn, bandė atgal, bandė pirmyn, bandė atgal. Šapas netikėtai nukrito ir pabėgo su vėju. Bandė pirmyn, bandė atgal. Skruzdė išsikapanojo iš lipnios masės ir, man net nespėjus nusistebėti, nudūmė tarp kamieno vingių, jau spėjusi pamiršti savo šapą. Dangus šiek tiek apsiniaukė lyg susikrimtusio vaiko veidas. Skruzdės, žmonės, skruzdės, žmonės...
Giliai čia bitelė kapsto, man patiko jos mintys. o vertinti nesrįžtu. parašyta per mažai, kad tai būtų tekstas. jei kūrinys labai suspaustas, tai aprašymai turėrų būti tuomet mažučiukai, mažučiukai.
Iš tiesų bitutės interpretacija originali.Prisipažinsiu, kad rašydama galvojau truputį iš kito kampo. Mane kamavo rutinos problema. Kad dažnai žmogus sukasi aplink rutinos orbitalę, neišskriedamas iš jos lauko, nes trauka nepaprastai didelė ir norint pasipriešinti reikia pastangų.
Na skruzdei žmogelis tai nelabai padės - tokį mažą padarą begelbėjant labai lengva jį netyčiomis pribaigti :D O čia istorija su laiminga pabaiga - skruzdė ištrūko, nors aš jau tikėjausi kad po milijono metų bus rasta kaip inkliuzas iš sakų susidariusio gintaro gabale. Pasisekė padarėliui. O Bitelė manau, taikliausiai apibūdino kūrinio užslėptą idėją.