Rašyk
Eilės (74653)
Fantastika (2214)
Esė (1505)
Proza (10561)
Vaikams (2526)
Slam (50)
English (1137)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 26 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter“Pabudęs vieną rytą iš neramaus miego, Gregoras Zamza pasijuto pavirtęs baisingu vabalu. „ (F. Kafka, „Metamorfozė“)

Rafaelis Norbertas – didžiulio komercinio tinklo generalinis direktorius bei įkūrėjas. Šį savo proto vaisių laiko svarbiausiu gyvenime nuveiktu darbu.

Prekybos žmonėmis tinklas „Rafno“ (Rafaelis pavadino jį savo pirmojo ir antrojo vardų garbei) nors ir neturi tokių gilių tradicijų kaip senesnis jo konkurentas Didima, bet pasižymi jaunatvišku ryžtingumu ir energingumu. Šios savybės padėjo įsitvirtinti iki tol monopolizuotoje rinkoje. Be abejo, už visa tai Rafaelis Norbertas yra dėkingas tik sau, mat būtent jo tvirtas būdas padėjo neprapulti derybose su konkurentais, padėjo susilaikyti ir neparduoti savo vardo.

Beje, apie jo vardą, o tiksliau vardus – jie netikri. Būdamas 13 metų amžiaus berniukas su tėvų sutikimu pasikeitė savo senesnįjį vardą, o pavardė po kurio laiko pasimiršo savaime. Jam reikėjo naujos tapatybės, reikėjo tapti nauju žmogumi, kad galėtų ir kitus tokiais paversti. Štai kaip jis įsivaizdavo modernią asmenybę – tai turėtų būti individas iš didžiosios raidės, taigi atsisakyti savo šaknų, savo šeimos, kuri vien tik varžo ir riboja giliai viduje slypinčias galias. „Šeima – tai atgyvena, žmogus pats privalo rinktis, kam paskirti savo gyvenimą. “ Ne, ši idėja ne Rafaelio (nors jo labai mylima), o nežinomo autoriaus, kuris ir pradėjo prekybos žmonėmis verslą.

(Pradžių pradžioje tai tebuvo sekso paslaugos, tačiau vėliau seksas išnyko – kai kas pasakoja, jog tai įvyko neatsitiktinai, o dėl impotentų teisių judėjimo, kuris pamažu apėmė visą pasaulį. Jie jautėsi baisiai diskriminuojami dėl dvidešimtojo amžiaus pabaigoje įsigalėjusios sekso kultūros, kuomet visų pakraipų atstovai ėmė reikšti savo nuomonę ir demonstruoti savo grožybes. Taigi buvo išrasta papildoma geležėlė mikroschemoje, kurią implantuoja į smegenis, ji sužadina reikiamą vietą reikiamu laiku ir žmogus patiria orgazmą.)

Taigi tiek Didima, tiek Rafno verčiasi prekyba žmonėmis – smarkiai išpopuliarėjusia dvidešimtojo amžiaus pabaigoje prekybos sritimi. Amžiams bėgant viršgarsiniu greičiu buvo atsisakyta daugelio necivilizuotų būdų savo verslui užtikrinti, pavyzdžiui nustota gaudyti žmones, nes tokie prievartiniai veiksmai vieną vertus sugadina pačios prekės kokybę (sužaloja, kartais ji tampa išvis netinkama naudoti), kitą vertus atsieina daugiau kaštų. Didžiulę sėkmę lėmė tai, jog žmonėms duota visiška laisvė – parduoti save ar neparduoti. Juk neginčijama kiekvieno žmogaus teisė daryti su savimi ką nori. Būtent ši konstitucijos eilutė neleido priversti žmones; “Atiduok save į geras rankas”, “Renkuosi pats kam parsiduoti”, “Visoms smegenų mikroschemoms be nuodingojo švino šią savaitę 9. 9% nuolaida. Paskubėkite! ”

Parsidavimo būdai irgi tobulėjo – pradžioje jis daugiausiai rėmėsi virvių ir hipnozės metodu, na o dabar žmonėms į smegenis įtaisomos mikroschemos, kurios kontroliuoja emocinius, minčių ir elgesio centrus, žinoma, jos nėra tobulos, tačiau mokslas nestovi vietoje – tobulumo siekiama, ir tikimasi, jog vieną gražią saulėtą dieną žmogų bus galima paversti pilnaverčiu daiktu,  t. y. robotu. “Atsikratyk savyje žmogaus, tapk robotu! “


Taigi įsikūrė centrai, kur žmonės gali ateiti ir parsiduoti patys, savo noru. Ši idėja susilaukė neįtikėtino pasisekimo. Deja, pats jos autorius buvo užmirštas, viena įmonė – Didima – uzurpavo visą rinką, supirko individualius šiuo verslu užsiimančius centrus. Ilgą laiką ji išlaikė monopolio teises. Tačiau pasinaudojęs tinkamu momentu Rafaelis Norbertas įkūrė savo prekybos įmonę. Laikas buvo tinkamas tuo, jog Didimoje kaip tik vyko nesutarimai didžiojoje taryboje dėl vadovo kėdės. Buvo neseniai miręs didysis prezidentas, kuris, deja, nepaliko savo įpėdinio. Tad įsiplieskė karšti vidiniai ginčai. Taigi galima sakyti, kad Rafaeliui šiek tiek pasisekė (žinoma, šito jis nė už ką nepripažintų).
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pabudęs vieną rytą iš tuščio, be sapnų miego Rafaelis pasijuto neišsimiegojęs. Baisiai nustebo, nes jo galvoje įtaisyta mikroschema atlieka ir žadintuvo funkciją – kiekvieną mielą rytą pažadina tuo pačiu laiku elektrinio impulso pagalba sukeldama budrumo būseną, kuri iš karto nuteikia darbui. Be abejonės, šitai daug prisidėjo prie milžiniško produktyvumo ir protinių galių išnaudojimo. Šiame mažyčiame, ne didesniame nei smiliaus nagas, daikčiuke užprogramuota viskas – nuo laiko miegui, iki laiko valgymui ir tuštinimuisi, žinoma, daugiausiai laiko skiriama darbui, darbui, ir dar kartą darbui, jam mobilizuojama didžioji dalis energijos. Žmogui nereikia vargintis, kad pamirš atlikti kokį nors svarbų reikaliuką, nes viskas automatiškai primenama.

Pasitikrino atsidaręs mažytes dureles galvoje, ir pamatė, kad ta mikroschema dingusi, jos paprasčiausiai ten nėra.

Veidas ištįso, o akys išsprogo dar labiau, kai ant sienų vietoje savo ir kolegų, įsiamžinusių pirmojo „Rafno“ pastato fone, nuotraukų jis išvydo iškarpas iš žurnalų su nuogomis moterimis. Rafaelis pasijuto išniekintas.

Nors ir sunku tuo patikėti, tačiau į galvą atėjo tiktai vienas paaiškinimas – Rafaelis tapo anoniminės gaujos auka. Prisiminė laikraščiuose skaitęs apie šiuos žmones, kurie, pasinaudodami itin kietu miegu, kurį suteikia tik specialiose prekybos vietose įsigyta mikroschema, naktį įsibrauna į namus, išima žmonėms iš galvų „žadintuvus“ ir kartais pridaro visokių nesąmonių, pvz. sienas išlipdo porno vaizdeliais, arba prirašo ant sienų nepadorių frazių, tarkim “Fee love! For Always! ” arba “Progresas – tai galvos daužymas į sieną! ”.

Rafaelį apėmė pyktis ir nesusivaldęs matyt pirmą kartą savo gyvenime sviedė pirmą po ranka pasitaikiusį daiktą į sieną. Tai buvo pirmas Rafno firminis porcelianinis puodukas su pirmuoju sugalvotu šūkiu – „būk praktiškas žmogau! “. Iš gerklės išsiveržė nevilties riksmas. Iškart po to Rafaelis pasijuto taip nuvargintas šio trumpo emocijų proveržio, kad krito atgal į lovą. Tačiau ši jau buvo automatiškai susiskleidusi, tad vyras žnegtelėjo ant žemės ir susitrenkė galvą į sieną.

Kas vyksta toliau? Rafaelis išbėga iš namų, nors lauke visą savaitę vyrauja šalti ir vėjuoti orai. Niekada nebesugrįžo į savo prabangų modernų butą, visą spinduliuojantį nuo baltų sienų, baltų šviestuvų. Iš šio šviesaus gyvenimo pasineria tiesiai į tamsų šiukšlių konteinerio dugną ir randa jame... mirusį kūdikį. Ne, tai jau nebe fantastika, tai gryna realybė – žiauri ir nenuspėjama. Tačiau jis nemato tos bjaurasties, jis išvysta save, mirusį save, tarp visų šitų šiukšlių, tarp panaudotų švirkštų ir mikroschemų, dvokiantį  ir jau pradedantį rūdyti it jūros dugne paskendęs robotas.

Po to bėga išdaužyti Rafno centrinio pastato langų, tačiau prisimena, jog liepė juos išimti ir vietoje jų nudažyti visą pastatą juodai, kad žmones labiau patrauktų tokia išvaizda, ir šie užeitų pasižvalgyti, o kas gi viduje.

Tad bėgdamas sustoja ir nusprendžia, kad liko vienintelė išeitis - prisidėti prie anoniminės gaujos judėjimo ir apsilankyti šią naktį pas visus savo patarėjus, o ypač pas patarėjas. „O lia lia... Po velniais, pagaliau sužinosiu, kokia yra gyvenimo prasmė! ” – nusikikeno senas šelmis kažkur Rafaelio viduje. O jis pats išsigando. Juk galiausiai jis bus pričiuptas.

Šiaip ar taip, reikia veikti, negalima delsti.

Atėjo naktis ir Rafaelis, besibraudamas į savo ex-sekretorės butą, susitinka su keletu anoniminės gaujos narių. Užsimezga pokalbis, kurio metu Rafaelis kalba apie savo baimę būti pagautam ateities milicijos pareigūnų, lakstančių ant iškastruotų žirgų su bananais rankose. Ir sužino neįtikėtiną žinią – pasirodo šios gaujos nariai jau įkūrė savo mokslinę laboratoriją ir kuria joje mikroschemas, kurios pašalins baimę ir kaltės jausmą, atsirandančius dėl maišto ir vandalizmo aktų.
- Ką, ir jūs, negaliu tuo patikėti, tiesiog negaliu patikėti?! Juk mes turėtume siekti išvaduoti žmones, suteikti jiems laisvę nuo šių mikroschemų, o ne įsodinti į smegenis kitą, patobulintą mikrochemos variantą.
- Čia vyksta karas – rūsčiai tarė anonimas, - prisijunk prie mūsų, arba pasilik su jais.
Rafaelis Norbertas dar kurį laiką bandė priešintis ir muistytis kaip nepatyrusi ir drovi mergaitė, tačiau galiausiai nusileido. Tokiu būdu jis užmiršo abu savo vardus, užmiršo savo garbingą praeitį, jis parsidavė laisvai ir demokratiškai. Gimė dar vienas anoniminis maištautojas.

 

Ceres iškvietė į dvikovą Sniego mėnesį. Šis sugalvojo temas, bet papildomoms sąlygoms sugalvoti buvo pakviestas sekundantas St Sebastianas.

1)"When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.", Friedrich Nietzsche (apytikslis vertimas:Kai ilgai žiūri į bedugnę, ilgainiui ji irgi pradeda į tave žiūrėti);

2) "Koks keistas laikrodis! - pasakė ji. - Jis rodo mėnesio dienas, o ne valandas!" (ištrauka iš "Alisa stebuklų šalyje");

3)"Pabudęs vieną rytą iš neramaus miego, Gregoras Zamza pasijuto pavirtęs baisingu vabalu." (F. Kafka "Metamorfozė")

Taigi lasivė interpretacijoms, o šios citatos tebūnie kūrinių epigrafai.

Papildomos sąlygos:

Kaip ir priklauso fantastikos dvikovoje, kūrinys turi būti fantastinis.:) Kiek pamenu abu kovotojai mėgsta fantasy pasaulį ar bent jį primenantį, todėl manau, kad jiems pravers praplėsti akiratį. Kūriniuose negali būti magijos, ar magiškų būtybių iš tipinio fantasy pasaulio. Kitaip sakant griežtas ne elfams, orkams, goblinams ir panašiam brudui. Jei jau taip norite galite naudotis kentaurais, valkirijomis ar koks Amaterasu. Arba galite žengti kitu, pavyzdžiui, mokslinės fantastikos keliu.:)
Papildomi reikalavimai Sniego mėnesio pateiktoms temoms:
1. Bedugnė. Bent dienas personažas turi būti aklas.
2. Laikrodis. Kūrinyje negalima naudoti žodžio laikas.
3. Vabalas. Kūrinyje negali būti fizinės metamorfozės.

Ceres parinko Sniego mėnesiui temą "Pabudęs vieną rytą iš neramaus miego, Gregoras Zamza pasijuto pavirtęs baisingu vabalu." (F. Kafka "Metamorfozė")

Sniego mėnuo parinko Ceres temą "When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.", Friedrich Nietzsche (apytikslis vertimas:Kai ilgai žiūri į bedugnę, ilgainiui ji irgi pradeda į tave žiūrėti);

Kūrinių apimtis: apie 10000 simbolių.

2010-02-16 21:42
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 8 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2020-01-31 21:39
Nuar
Sumanymas įdomus, bet atlikimas nėra geras. Tiesiog pasakojama be galimybės skaitytojui fantazuoti ar pasirinkti tam tikrus šios istorijos niuansus, juos aiškinant savaip. O visa tai daro kūrinį negyvu.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-03-20 19:48
Zefyra
Prisipažįstu, pabėgau... gėda ant viso svieto, ir didelė gėda... tiesiog nesugebėjau nieko sugalvoti ta tema o ir mokslai užspaudė (pasirodo dvylikta klasė ne juokas) bet nenoriu teisintis, tas jau nepadės, panašu kad būsiu nurašyta už blogą elgesį...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-03-02 18:45
Artur Wilkat
Pradėjau skaityti įžanga ir mečiau:(
Gal kas nors tai įvertins gerai,bet tokio siaubo, kuris vadinasi kūryba, seniai nemačiau.

http://mahrov.4bb.ru

Paskaityk apie Šmugly:)
Didžiųjų Rašytojų Draustinyje:)

Kaip ten, Šveplas buvo kietas ir iškart nukirto tris kiborgus. Bet padarė tai tik kairia ranka. Antraja jis laikė Prinzese ir ja bučiavo.

P.S. Klaidos paliktos specialiai:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-02-22 08:43
Sniego mėnuo
Na viso to aš ir nesistengiau paslėpti. Viskas rašyta greituoju būdu, iš esmės improvizuojant. Tai savotiškas mano paties eksperimentas, kuris nepretenduoja į rimtus kūrinius, tačiau rezultatas mane visai tenkina, smagu, jei ir dar kas nors atrado jame šį tą įdomaus, vertingo.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-02-21 22:43
Aurimaz
Tragiška įžanga (iki tų brūkšnelių). Autorius nesugeba įpinti gyvenimo aprašų į pasakojimą. Ir labai jaučiasi, kad čia Norfa parodijuojama. Tiek su pavadinimu, tiek su šūkiais ant porceliano.
Istorija po brūkšnelių... na irgi tragedija. Be to, parašyta esamuoju laiku, lyg viskas būtų ITIN SVARBU. Nei normalaus siužeto, nei pasakojimo.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-02-18 21:25
Fatal Error
Oii... Idomumo "0". Oky, gal ne mano stiliaus kurinys (jo, jo koks as bedieviskas blogis).
Pradzia primena kazkokia kilometrine, beletristine anotacija. Antra dali skaiciau du kartus, kad suprasciau, kas cia tokio gero, kad taip gerai ivertino. Vienas kurinio pliusas tas, kad tema "Metamorfoze" buvo ispildyta.
Sorry, bet visiems i dusia neilisi ir taip lengvai nesuzavesi. Nevertinsiu ir negadinsiu tau tu zvaigzduciu, ranka nekyla buti vandalu.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-02-17 22:43
Sniego mėnuo
Mhm, kažkaip dabar neįsivaizduoju, kaip turėtų atrodyti visas šitas pateiktas pirmu asmeniu. Vidinį pasaulį perteikti būtų tikrai labai sudėtinga, ypač tą kaitą, bet realiai galima, manau...
"daugiau antiutopiškų socialinių interakcijų iš arti" - jo, dabar peržvelgus tekstą, šitai tikrai turėtų dar sustiprinti kūrinio įspūdį ir visą bendrą vaizdą.
O tas laikų šokinėjimas sakyčiau čia visai tinka, nors kažakaip net negalvojau apie šitai... Na jis įneša šiokį tokį chaosą, netvarką, bet sakyčiau kuria tam tikrą atmosferą, kuri visai padeda perteikti kūrinio idėją.
O dėl Ceres nieko nežinau...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-02-17 21:51
St Sebastianas
Baikit žaisti first person shooter'ius, nes fantazija visai nuo to atbuko. Atrodytų, kad nėra kitos perspektyvos, tik pirmojo asmens. Sniego Mėnesio pasirinkimą laikau kūrinio pliusu. Ir gana riebiu. Taigi, pagalvokime, kas liktų iš kūrinuko, jei perdarytume jį į pirmojo asmens šaudykl... tfu, perspektyvą? Maždaug tokios apimties kūrinyje pilnai neatskleisime personažo kaitos nuo vergvaldžio iki anonimo. Jei bandysime auginti personažą, neliks vietos pasauliui. Jei pasakosime apie pasaulį, personažas liks kartoninis. Nežinau ar gali būti kas nors blogiau už personažą, kurio akimis žiūrime į pasaulį ir kuris yra kartoninis.

Stebėjimas iš šalies leidžia nesukelti tokio pasibaisėjimo plokščiu personažu. Jei sukuri gerą pasaulį, gali įteigti, kad pasakoji jo akimirką, kurioje spėjo pasimakaluoti veikėjas.

Bendras kūrinio vaizdas man patiko. Idėjas pavadinčiau originaliomis, atlikimą taip pat. Bent rašykų erdvėje.:] Pašlifavimo kūriniui reikia, tačiau tikrai labai neblogai.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-02-17 13:50
omnia_mea
„O dėl ko kreiptis į adminus?“

Na, jie turi galių koreguoti tekstą (ir galėtų prikabinti dvikovoms įprastą sąlygų santrumpą).

Nors antra vertus, Ceres pabėgo iš mūšio lauko? Kitą kartą pasirink oponentu ką nors iš riterių...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-02-17 11:59
Dvasių Vedlė
Mano nuomone per daug dėmesio skyrei istorijai (kas ir kodėl nutiko) ir per mažai - pačiam siužetui. Pusė ant pusės, bet visą tą metamorfozę reikėjo labiau atskleisti. Ir omnia mea teisus, čia būtų labai tikęs kalbėjimas pirmuoju asmeniu:)

Nepatiko ir pernelyg greitas Rafaelio "persivertimas". Čia jis piktinasi išdarkytu butu, čia jau lekia bičiuliautis su tai padariusiais tipais.

Sakyčiau, tema išpildyta, bet patį kūrinuką būtų buvę galima parašyti kitaip ir geriau. 3 :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-02-17 11:51
Sniego mėnuo
Na taip, kūrinio užbaigtu laikyti negaliu, norėjau pridėti tokį prierašą "tai, ką pavyko išspausti"... Bet tiek to. O dėl ko kreiptis į adminus?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-02-17 11:49
Sniego mėnuo
Sąlygos buvo tokios:

Ceres iškvietė į dvikovą Sniego mėnesį. Šis sugalvojo temas, bet papildomoms sąlygoms sugalvoti buvo pakviestas sekundantas St Sebastianas.

1)"When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.", Friedrich Nietzsche (apytikslis vertimas:Kai ilgai žiūri į bedugnę, ilgainiui ji irgi pradeda į tave žiūrėti);

2) "Koks keistas laikrodis! - pasakė ji. - Jis rodo mėnesio dienas, o ne valandas!" (ištrauka iš "Alisa stebuklų šalyje");

3)"Pabudęs vieną rytą iš neramaus miego, Gregoras Zamza pasijuto pavirtęs baisingu vabalu." (F. Kafka "Metamorfozė")

Taigi lasivė interpretacijoms, o šios citatos tebūnie kūrinių epigrafai.

Papildomos sąlygos:

Kaip ir priklauso fantastikos dvikovoje, kūrinys turi būti fantastinis.:) Kiek pamenu abu kovotojai mėgsta fantasy pasaulį ar bent jį primenantį, todėl manau, kad jiems pravers praplėsti akiratį. Kūriniuose negali būti magijos, ar magiškų būtybių iš tipinio fantasy pasaulio. Kitaip sakant griežtas ne elfams, orkams, goblinams ir panašiam brudui. Jei jau taip norite galite naudotis kentaurais, valkirijomis ar koks Amaterasu. Arba galite žengti kitu, pavyzdžiui, mokslinės fantastikos keliu.:)
Papildomi reikalavimai Sniego mėnesio pateiktoms temoms:
1. Bedugnė. Bent dienas personažas turi būti aklas.
2. Laikrodis. Kūrinyje negalima naudoti žodžio laikas.
3. Vabalas. Kūrinyje negali būti fizinės metamorfozės.

Ceres parinko Sniego mėnesiui temą "Pabudęs vieną rytą iš neramaus miego, Gregoras Zamza pasijuto pavirtęs baisingu vabalu." (F. Kafka "Metamorfozė")

Sniego mėnuo parinko Ceres temą "When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.", Friedrich Nietzsche (apytikslis vertimas:Kai ilgai žiūri į bedugnę, ilgainiui ji irgi pradeda į tave žiūrėti);

Kūrinių apimtis: apie 10000 simbolių.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-02-17 04:58
omnia_mea
Nors yra gausybė bet, tačiau kūrinys turi kelias labai šviežias savybes: aiškiai sukonstruotą antiutopiją, gan logišką įvykių seką, gan sklandžią kalbą.

Bet izometrija (o kaip būtų įdomu pirmuoju asmeniu!), bet laikai šokinėja (išbėga, nebesugrįžo), bet taip norėtųsi daugiau antiutopiškų socialinių interakcijų iš arti (ne vien pasakotojo balsu).

Vertinau labai labai avansu. Bet kur dvikovos sąlygos, velniai rautų (autoriau, kreipkis į adminus)?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-02-16 22:31
Gestax
Kaži kodėl vien perskaičius pavadinimą man akyse su šmėžavo turginiai su išsipūtusiom tašėm, urmo bazė ir visa kita kas kvepia pigiu ir padirbtu produktu ?

Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą