ne plagiatas, čia, ne plagiatas, tik mėgdžiojimas. bet man, asmeniškai, mėgdžiojimas nė iš tolo neprimena kūrimo ir išradingumu nedaug tesiskiria nuo plagiavimo. mėgdžiojimas - gerokai paprastesnis reikalas, nei kūryba ir, dažnokai, rodo ne talentą, o atvirkščiai, netalentą.
Nesutikčiau su tuo, kad tai plagiatas, nors komentaruose esu gana rimtai tuo kaltinamas. Keistoka, kad rašantiems žmonėms reikia priminti literatūros terminus: Stilizacija – specialus sąmoningas kurio nors kūrinio, kurių nors bruožų mėgdžiojimas, imitavimas. Jei siekiama pasišaipyti, pajuokti, tai toks kūrinys vadinamas parodija (Literatūros terminų žodynas). Todėl į klausimą "Įdomu, ar sąmoningai plagijuota?" nieko atsakyti negaliu. Gaila, kad mano bandymas sukėlė tokią pasipiktinimo bangą. Niekada nė į galvą nešovė, kad stilizacija galima būtų kaip nors pasišaipyti iš stilizuojamo kūrinio autoriaus.
"Pelėsiais ir kerpėm apaugus aukštai..."
Atsiplėšk nuo Maironio minčių, susikurk savo. Visiškai pritariu Exmortis nuomonei. Žinok, vien už plagiatą rašyčiau kuolą. Įdomu, ar sąmoningai plagijuota?
perkurtas Maironio eilerastis "Isnyksiu kaip dumas", literatai blyn. Neoriginalumas, palikta Maironiska eiledara - keitesi zodziai, bet ne ritmas.
"Išnyksi kaip dūmas, neblaškomas vėjo"
ir
"Kaip bangos ant marių, kaip mintys žmogaus,"
grynos Maironio mintys, bet ar verta tai laikyti plagiatu ar ne, as nezinau. Aisku, tai gali buti pasisaipymas is Maironio ir jo kurybos, bet jis buvo pagrindinis lietuviu poetas, tad nera reikalo ji pulti.
pernelyg [nesveikai] suturėtas pavasario džiaugsmas. ...lyg būtų rašyta kokio nuodėmėn jau puolančio kunigo ar akylai mamos [gal net vyresnio brolio] stebimo jaunuolio. nevertinu. man tokie džiaugsmai nesuprantami.
profesionalaus poeto darbas.
Paeiliui rutuliojama mintis, skoningai parinktos metaforos. Originalus darbas. Norėčiau mokėti taip kurti, bet tuomet būčiau ne aš.
5+
O kas tavo kančios? Sutežęs šlapimas,
Sniegu apdrėbti pagrioviai.
Matai - jau valytojos šluotražius ima -
Tai tau nebužilgo - kapai! - labai patiko:D su malonumu juokiausi... bet kodėl pradžia šitokia?;0 na, negerai tai, negerai
Pirmi du stulpeliai išties stiprūs ir sugebėjo prikaustyti mano, kaip skaitovės, dėmėsį. Tačiau trečias posmelis lyg visai iš kito eiliaus įsiterpęs ir sugadino visą vaizdą. Maniau, kad gal vėliau pasitaisys viskas, bet likę keli posmeliai silpnoki :)
Giriu už pradžią :)
Sėkmės :)