šiaip tai Hidro elektrinė - turbinos, pamenu jog ir mūsų karta pradinėse klasėse žinojo. kaip gamina energiją pavyzdžiui Marios - kaip malūnas miltus mala pavertus energiją vėjo. gal kiek dėl akumuliatoriaus, tačiau ir ta pusė yra - kada važiuoja žmogus dviračiu ir dega lempa - ratas besisukantis, ratas nebesisukantis - lempa gesta. (gal ne darželiečių amžiaus.) Š.D. kategorija, gal neįdomus, (eilėraštis ne poezija, visos aktualijos. gal nuobodus, daug kur šlifuotinas. ) antroji dalis, ji paliečia patį išmanymą, juk ir tas pats dviratis, mašina gali gesti - koks meistras, taisė, kaip kas dirbo. (juk yra japoniška prekė, kinietiška prekė - nukopijuotas išoriškai dizainas tik, užmanymas, bet laikrodis gali sugesti ir tik už parduotuvės durų išėjus, žinoma kainos skiriasi. taip apmokami ir darbininkai, meistrai meistreliai ją gaminę. kad ir mašiną - juk daug sferų ir žmonių veikia kol yra išleidžiamas automobilis.)
Na o kryptis - ekologija, vertybės. vaikams atrodo, vaikiškas. Hidro elektrinė man atrodo rašė knygutėse kur tekstas dar skiemenimis rašomas buvo.
[i]Kai meistrai tik kalba
apie darbo darną,
ir tik vienas dirba puikiai
savo srityje,
Dirba jis už dešimt
ir šeimos, nemato,
dieną naktį -
įsigyja priešų dešimtis aršių...[i/] Čia tai labiausiai sutinku. Eilėraštis ne vaikams skirtas,o vaikiškas.Sutinku,nes vaikai nesuprastų,žodžiai jiems būtų per sudėtingi.Kad ir hidroelektrinė.Toks vaikiškas eilėraštukas įdėtas į šiukšlių dėžę :)
kliūva ritmika, piktoka ironija, nesubtili, netaisyklingos sakinių konstrukcijos, įspūdis toks, kad eilėraštis išsiblaškęs, na ir tada į pagrindinę mintį neatkreipi didelio dėmesio, kai raiška nesutvarkyta