Rašyk
Eilės (73330)
Fantastika (2193)
Esė (1496)
Proza (10361)
Vaikams (2517)
Slam (49)
English (1112)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 8 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterToks keistas reginys tas
ir gražus
kur lūžta šakos nuo žiedų -
pražydusių visais pavasariais
kiek jų yra - kiek buvo
kiek dar bus -

kaip lūžta šakos
į Paukščių Tako ūkanotą pradalgę -
ir kas bus
kai vaisiai jų subręs
prinoks
ir žvaigždės derlių snigs -

kas bus,
kai jos jau šiandien lūžta nuo žiedų pavasarių?..

tai tik nemirtingumo vizija - košmaras...
tik keisto grožio sapnas -

prieš cunami.
2008-08-30 22:39
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 14 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2008-09-01 16:11
Lugnis
daug vandens tikriausiai ANIA? žmogau pasivadinęs slapyvardžiu Bulka, būna po cunami Bangytės.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-09-01 15:32
Bulka
O kas bus po cunamio?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-08-31 23:41
Lugnis
Neture is a whorte, turima omenyje, kiek buvo pavasarių, Žemėje, kol lyrinio herojaus Žemėje nebuvo, kiek yra pavasarių, kai lyrinis herojus žemėje jau yra, ir kiek jų dar bus, žemėje, kai lyrinio herojaus toje gyvybės formoje (esamoje) jau žemėje nebus, o bus tiek kol saulė užges. tai visų tų pavasarių žiedai ant šakų. Beveik supratai, t.y. kiek buvo pavasarių kol manęs (kiekvieno iš mūsų) dar nebuvo, kiek yra (kai jau esi dabar toje formoje) ir kiek dar bus, kai jau tavęs toje gyvybės formoje nebus - visū visų pavasarių žiedai. kas bus,
kai jos jau šiandien lūžta nuo žiedų pavasarių?..
----- tai būtumėme nemirtingi, na kaip žiedai, žydi žydi ir nenužydi - iliuzija nemirtingumo. (jei nebūtų mirties reiškinio) tai va visi žiedai ant šakų, nuo žemės susiformavimo pradžios, iki saulė užges, visi žiedai.

Įdomiai sukalbėjai, bet buvo ir bus tai yra kai tavęs nebuvo ir kai jau tavęs nebebus. (esamoje gyvybės formoje)

kaip lūžta šakos
į Paukščių Tako ūkanotą pradalgę -
ir kas dar bus
- čia pabrauktas įrašytas žodelis (nieko nekeičiantis iš esmės,) bet dėl ritmiškumo tiktų, sklandžiau skaitytųsi.

dėkui, kad skaitei, tikrai jaučiasi, kad skaitei, ir komentaras man patiko, kažkaip pamatyti iš tikrųjų davei skaitytojo, vieno iš skaitytojų akimis. t.y. skaitytojo (šiuo atveju jūsų) įspūdis, nuo teksto,  pasijautė. :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-08-31 23:27
emililija
vat sitos moteriskes eiliu as ir nesuprantu..  ir taip skaitau ir taip ir aukstyn kojomis apverciu... :)) lugnie ka man daryti? gal tu ne mano skonio? saltos  eiles, dvelkia ziema, uzgesinta emocija
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-08-31 22:39
B_eyes
Trečią kartą skaitant ėmiau suprasti kas pasakyta. Nelabai patiko pateikimas, kaip man - per sunkus (sunkiai skaitosi ir susipranta). Gyvenimas- keisto grožio sapnas, prieš neišvengiamą cunamį. Gerai man, kol dar tik šešiolika pavasarių nešu :) Pasiimsiu į mėgstamiausius, galima bus vėliau panagrinėt
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-08-31 17:42
Asilogalva
man patinka urbanistiniai/industriniai darbai, bet šitas flora aka astonomy vertas šio to :]
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-08-31 15:43
zirzule
" ... - košmaras..."
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-08-31 14:15
Lugnis
Aš ne Viešpatis, Vaneo. (kokia graži jūsų ikonėlė. Tarp kitko.) :) Paslaptinga ir intriguojanti. :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-08-31 13:19
van
van
viešpatie, lugni :))
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-08-31 02:13
Lugnis
Nepastovi 
Cunamį. :)
2008-08-30 23:01

Nepastovi 
"Lūžta šakos nuo žiedų"?Dažniausiai jos lūžta nuo vaisių (obuolių,vyšnių ir t.t...),bet jei tai sapnas,tuomet ištiesų ir gražus vaizdas,ir keistas,netgi graudus iš dalies(gaila šakų,medžio).
2008-08-30 23:01


Nepastovi,  Sapnas, prieš buvimą Cunamio bangos. šios. šiaip jau į t ĄĄĄĄ jūsų užduodamąjį klausimĖlį, kada yra dažniausiai, o jeigu nesimaivyti iš esmės, užduodant klausimĖlį, ar teigiant teiginėlį, tai gi, tai, nei dažniausiai, nei rečiausiai, O PAPRASČIAUSIAI, šakos vaismedžių, nuo žiedų, niekada nelūžta, JOS lūžta, (vaismedžių šakos jeigu lūžta), tik nuo vaisių, BET NE NUO ŽIEDŲ.

TIKRIAUSIAI, ponai ir ponios, brangūs tautiečiai, LIETUVIAI, mes visi suprantame, jog kalbame POEZIJOS kategorijoje, ir (šiuo atveju, ALEGORIJOS RAKTE. Tai nuoroda į kūrinėlio pavadinimą, kuris atlieka nuorodos funkciją į kūrinėlio- šio tekstuko, KONTEKSTĄ, bei idėjinę tematiką. """"" amžinas gyvenimas- vienoje ir toje pačioje gyvybės FORMOJE, tai tik iliuzija, (citata iš kūrinėlio:  "kur lūžta šakos nuo žiedų -
pražydusių visais pavasariais
kiek jų yra - kiek buvo
kiek dar bus - " [/u] ----- kur jūs matėte žiedus, praeito pavasario, kaip pažysta šio?)

tačiau, jei tai būtų realybė, o ne poezija, tai būtų katastrofa, bet Beribis sukūrė Visatą taip, jog nieko nėra amžino, T.Y.  nei žiedų nei vaisių, tai ir yra amžina""""----- . T.Y. dar nei vienas obuolys, kuri turėjo savo žiedą (komiškai tariant) nebūtų dingęs, O JAU ŽIEDŲ BŪTŲ TIEK, kad šakos lūžtų nuo žiedų, NE dažniausiai,o visada, JEI visatoje, priėmus gyvybės formą, ji nekistų - o būtų amžina; TADA, šakos lūžtų, NUO ŽIEDŲ, o ne nuo Vaisių, kaip yra nei dažniausiai nei ne dažniausiai, O PAPRASČIAUSIAI, JEI ŠAKOS LŪŽTA NUO LAIKOMO TURINIO, TAI TIK NUO VAISIŲ, (ir tik poezijoje, SAPNE, teoremoje kaip prielaidoje, kuri bus pateigta, o paskui atmesta, ar kokioje nors dar romantiškoje iliuzijoje, JOS GALI LŪŽTI nuo žiedų ILIUZIŠKAI, jokiais būdais ne dažniausiai ar rečiausiai. BŪKIME TIKSLŪS, kitaip nesuprasime ir METAFORŲ, juk jos turi TVIRTĄ PAGRINDĄ, PAMATĄ, ant kurio IR yra pastatytos. )

Tai gi , tik poezijoje, ir panašaus pobūdžio dalykuose, tegul ir SAPNUOSE,
šakos nuo žiedų lūžta,
o ne nuo vaisių,
kaip yra fizinio pasaulio  realybėje, kalabnt apie žiedus - obelų, vyšnių, alyvuogių ir t.t.  jos lūžta realiame  PASAULYJE, ne dažniausiai, žmogau pasivadinęs niku Nepastovi NUO VAISIŲ, pasak jūsų, O!
šakos lūžta,  tiesiog realiai (100%) TAIP ir tiktai Taip - vaismedžių šakos lūžta nuo vaisių, t. galutinis sužydėjusių žiedų, rezultatas - pasekmė, jei vaisių daug ir atėjo RUGEPJŪTĖS - rudens, brandos, prinokimo žiedų METAS. (jei jų daug); JEI ŽMONĖS, IR VISI KITI GYVIAI, PRIĖMĘ laikinąją gyvybės formą, kurią atstovauje laike ir erdvėje, neišgyventų tokio ----- > mirties reiškinio, kurį sukūrė BŪTYJE BERIBIS,  TAI TIK TAIP IR BŪTŲ - kažkoks košmaras. Šakos lūžtų jau ir NUO ŽIEDŲ. ( ar matėte kada laukinę obelį kurios šakos lūžo nuo vaisių ??? )  tai ne teismas, tai tik pagalba, jog skaitydami paraleliai išmoktumėte ir mĄstyti, bemt jau ten, kur tekstuose yra informacijos forma APMĄSTOMA.

. Štai citata iš kūrinėlio, kurią jūs galite t.y. Kita vertus, sapno realybėje, jos (vaismedžių šakos,) ir ne tik sapno realybėje, o ir poezijoje, kuri yra grysta tegul metaforomis, kurios vis tik turi KIETĄ PATVARŲ PAGRINDĄ, kitaip nebūtų metaforomis, jų neiššifruotumėm; tai gi, tos šakos, gali lūžti ir nuo žiedų, BET KAS BUS KAI, vaisiai, subręs ir prinoks. (Grįžkime į tekstuką kuriame tai pasakyta, jis jums prieš akis, Cituoju gerbiamieji:

"ir kas bus
kai vaisiai jų subręs
prinoks
ir žvaigždės derlių snigs -

kas bus,
kai jos jau šiandien lūžta nuo žiedų pavasarių?.. "


Pavasarių kurių jau buvo, yra ir bus tik žiedai - tai tik amžinybės iliuzija. ( ko žmogus siekia būdamas žmogumi egzistencijoje - jis juk siekia amžinojo gyvenimo; Na jau, gal jis priėmęs kūną " Amerikos prezidento, siekdamas stereotipiškai, tame kūne amžinojo gyvenimo, visiškai nesusimąsto, gal jis praeitą gyvenimą buvo
"Rusijos prezidento sūnus, arba duktė  - argi ne?"
JUK ( juk juk juk, ievos žydi baltai ;DDDDD)  JUk,  JEIGU žiedai, žydinčio sodo būtų amžini, TAI ŠAKOS LŪŽTŲ - nuo ŽIEDŲ, o ne nuo vaisių, kaip yra NE DAŽNIAUSIAI, bet tiktai taip. T. Y> [b]Realiame pasaulyje - fiziniame, jei šakos lūžta nuo laikomo fizinio turinio, ( o ne nuo išoriškai veikiamų jėgų, kaip pavyzdžiui vėjo) TAI JOS LŪŽTA, tik nuo vaisių, bet ne nuo žiedų, žydinčių ant jų. IOJE TIK TAI TAIP,  mieloji, o jei būt tiksliai, gerbiamoji skaitytoja, skaitytojau / niku/ NEPASTOVI. tik taip. Poezijoje visa simbolika ir metaforos, turi kietą REALŲ pagrindą. JUK TAIP.


DĖKUI. man patiko, ne nuobodus skaitytojas, tai gi yra klausimĖlių įdomesnių. ŽMONĖS jūs kai sapnuojate, juk atsibudę sau pasakote - Galėjau padaryti ir taip, kodėl sprendžiau klausimą taip.


O čia jau kita pakopa. Ar dažnai sapnuose tenka, galvoti apie priežastį ir pasekmę. JUK JEI YRA ŽIEDAS - jis turės vaisių?..... Sėkmės kūryboje.
_______________

bet kokiu atveju, ačių jog skaitėtye, ir man patikote, tikiuosi gal mano tekstukas ir jus šiek tiek sudomino, va jau mes vieni kirus ir patenkinome.


Gerai, be 'išsipisinėjimo" ---- netikiu tokiu pasakymu BLYYYYYYNNNN, Dažniausiai šakos lūžta tik nuo vaisių. NESAMONĖ, jei kalbėti apie FIZINĮ PASAULĮ, ir APIE LŪŽTANČIAS ŠAKAS, kurios lūžta nuo laikomo turinio, TAI TIK NUO VAISIŲ. ( nu galima dar pajuokauti. JEI VOKIEČIAI NEĮSIŽEIS, bet tai apie fašistus, kuriuos sukūrė Hiotleris, bet Vokiečiai (nacija - sąmoningumas jos, nes jie juo tikėjo kaip dievu, jį prastūmė"

"Užsimanė niemcas šikti, ir davai į medį lipti
užsilipo ant šakos
manė svietą apkakos
triokšt nulūžo ta šaka
krito Niemcas į kaka."

________
iki; Nieko nėra amžino, tai labai gerai suvokė DŽ. Bruno. jis žinojo, jog jo fiziniuo kūno forma laikina, kaip ir žiedas, o po to obuolys. JIS MYLĖJO Beribį - visatą. Taip beribis sukūrė, tame tarpe ir ŽMOGŲ, kuris gali jį suvokti. Nereikia pykti ant Beribio, jam buvo taip liūdna gal vienam, o gal ilgu, o gal jis nirėjo su kuo nors protingu - suprantančiu, pasidžiaugti, nui ir sukūrė visatoje protaujančią būtybę. Dž. bruno ir sako, BLEMBA kaip gražu yra Šviesa. Zajabys.


Sėkmės kūryboje. Tautiečiai. lietuviai./ (šiam gyvenime mes Lietuviai. ir tarp lietuvių buvo fašistų, ir tarp vokiečių buvo gražių žiedų, kaip žiedų, ANIA?....) Koks smirtumas kokia tavo oda, skauda vsiems skauda, o juokinga juokinga.

Jei išvertus į Krikščionių kalbą "tai" "nedaryk kitam to, ko nenori pats sau." tačiau budizme tobuliau, nes vertybių skalės - kurios savotiška programa 9lyg į kompą programa, programa į smegenis. Kaip ten nejudink, Krikščionybėje ji žiauri ir negera. Ten visi iš nuodėmės. vis tik ar gali iš blogio išaugti gėris, ar gali iš rožės grūdo iš aukti pavyzdžiui jūržolė, arba svogūnas, veikimo principe. NE. Tai ne gera programa "mes iš nuodėmės." negera. kristus tarp kitko, jos nediegė.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-08-31 01:08
Madness
gražu. toks laiko pojūtis,. grožio... ir kažin kokia nuojauta...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-08-30 23:01
Nepastovi
Cunamį. :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-08-30 23:01
Nepastovi
"Lūžta šakos nuo žiedų"?Dažniausiai jos lūžta nuo vaisių (obuolių,vyšnių ir t.t...),bet jei tai sapnas,tuomet ištiesų ir gražus vaizdas,ir keistas,netgi graudus iš dalies(gaila šakų,medžio).
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-08-30 22:58
Kirvoboica
turbūt „žiedų-pavasarių“ reiktų rašyt.
amžinasis pavasaris - kad man tokį „košmarą“ pasapnuot, visai nieko prieš :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą