Rašyk
Eilės (72444)
Fantastika (2183)
Esė (1493)
Proza (10249)
Vaikams (2479)
Slam (49)
English (1094)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 3 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterVėl vidurnaktis. Tyla ir tamsa už lango. Kažkur ten, šioje jaukioje šalyje gyvena Justinas. Ir kiti iš rasyk. lt.
Teks apie grupę „The Rolling Stones“ antąją rašinio dalį sukomponuoti atsakingai:)
Gurkšteliu arbatos iš puodelio su juokingu užrašu „Jus sveikina Kaunas“.„... ar matei savo meilužę, stovinčią šešėlyje?
                ar ji turėjo kitą, stovintį šešėlyje? „

Iš Jagger/Richards dainos „Have you seen your mother, baby,
standing in the shadow“

Prieš pusšimtį metų anglų jaunuoliai, paveikti rokenrolo ir panašios muzikos, užgriuvusios britų salas iš JAV, griebėsi gitarų ir pateikė savą šios muzikos versiją. Ir jie norėjo būti ne prastesi už Elvisą Presley, bei itin stengėsi patikti savo londonietėms.

„The Beatles“ dainavo „Noriu laikyti tavo ranką“, o „The Rolling Stones“ - „Praleiskime naktį kartu“.

Pirmi rolingų gabalai buvo kiek išskydę. Jie kopijavo jankių ritmenblizą. Gitaristas Brianas Jonesas mokėjo prisijaukinti įvairius instrumentus, ne tik gitarą. Koncertuose ir įrašų studijoje jis pagrodavo puikių intarpų su etno fleitomis, indų sitara, kitais madingais rytietiškais instrumentais.
Panos ekstazėje cypdavo.

Jonesas lyderiavo ir sekso srityje

Jis jau turėjo du nesantuokinius vaikus, kai Mickas Jaggeris su Keithu Richardsu intymųjį gyvenimą tik pradėjo. Matyt Briano Joneso arogancija jį pražudė, nors ilgą laiką juoda oda apsirėdęs Brianas ir modelė Anita Pallenberg Londono spaudoje buvo vadinami stileivų pora Nr. 1

Karščiausi hipizmo mados vertintojai rinkdavo savo kumyrus. Pvz., hipė modelis Nr. 1 ilgą laiką buvo Twiggy, kuri 1967 m. apvertė Niujorko madų pasaulį aukštyn kojom. Ji pradėjo itin lieknų merginų kultą. Twiggy gimė 1949 metais Londone, neturtingoje šeimoje. Niujorke jai pranašavo bado mirtį, tačiau anglė ketverius metus sėkmingai demonstravo madas. Iki šiol vaidina filmuose, teatre, TV. Leidžia diskus ir garsėja ne tik potraukiu roko muzikai...

Garsiausios pasaulyje gėlių kartos damos buvo Twiggy, Nico, Janis Joplin ir ddžioji Jaggerio meilė, intetektualė Marianne Faithfull.

Paguoda nelaimingiems įsimylėjėliams

„The Rolling Stones“ išsiskyrė nešvariu, tikru garsu su tekstais apie skaudžius, kasdienius dalykus, papasakotus nenuglaistyta maniera. Hipių numylėtiniai, prabilę šiurkščiai, papirko milijonus. Jų uždainis „... negali visuomet gauti to, ko nori, bet kartais gauni, ko tau reikia... „ guodė nelaimingus įsimylėjėlius.

62 žodžiai charakterizuojantys muziką


Keithą Richardsą fanai pelnytai vadina roko muzikos tėvu, nes jis sukūrė fenomenalius gitarinius rifus iš serijos „Honky Tonk Woman“ ir kt. Jis ištobulino savo botlnecko garsą, kai stygos prispaudžiamos pirštu, ant kurio užmautas nudaužtas stiklinio butelio kaklelis. Niekam nepavyko pamėgdžioti Richardso. „The Rolling Stones“ stebuklas ir buvo tie šaižios gitaros rifai, kai bosas ir būgnai tik pabrėždavo Keitho draivinį nesudėtingos muzikinės figūros rečitatyvą.

Pagaliau nestandartinė reklama!

Rolingų vadybininkas Giorgio Gomelsky's 1963 m. organizavo jų koncertus, ir pirmasis pradėjo kurti nestandartinius reklaminius tekstus spaudai:
„... koncerte žmonės tiesiog sužvėrėja... suknista civilizacija griežtai priremiama prie sienos! „

Mickas Jaggeris po gastrolių JAV mėgdavo filosofuoti spaudoje apie amerikiečių jaunimą ir jų požiūrį į pop muziką. Jaggeris teigė, jog pop muzika prieš dešimtį metų buvo apie tai, ko iš tikrųjų nėra. Vyravo romantiškos nuotaikos... Dabar roko atlikėjai dainuoja apie kasdienį januolių gyvenimą: kaip jie keliasi, prausiasi, eina į darbą, grįžta namo išsunkti.

Kieti, išradingi komersantai

Jaggeris Biancą iš Pietų Amerikos vedė San Tropeze. Piršlys apsirengė esesininko uniforma. Mažoje bažnytėlėje Keithas sušuko „Achtung! „ ir žilagalviai miestelio gyventojai,  menantys Hitlerio laikus sukrito ant grindų. Paparcai nesnaudė...
Reklamai tarnavo labdaros koncertai, skyrybų skandalai.

1980 metais bulvarinis skaitalas mėgavosi: „Vairuotojo dukra, top modelis, aštri ir stačiokiška, bei nuoširdi blondinė Patti Hansen privertė Richardsą nuo heroino peršokti prie viskio“; „Pietaudamas su Andy Warholu ir Williamu Burroughsu Mickas Jaggeris pareiškė, kad rolingai nebesulauks dvidešimtmečio, nes Mickas nebegali pakęsti rafinuoto Keitho chuliganizmo“...

Kojomis smaugė gitaristą

„Manhatano „Ritz“ naktiniame klube Anita užtiko Keithą su Patti VIP apartamentuose ir apžergusi Richardso kaklą kojomis smaugė tol, kol rolingas atsiprašė. Tuomet Pallenberg liepė Hansen sąžiningai rūpintis gitaristu“.

Dėkingumas

Keithas visuomet globojo Anitą ir bendrus vaikus. Patti leido jiems bendrauti, tad Pallenberg iki šiol mezga savo buvusiam vyrui megztinius. Sūnų Marloną /vardas - aktoriaus Brando garbei/ mokykloje persekiojo griežti mokytojai, tai rūpestingas tėvelis rokeris nupirko visą mokyklą ir taip pasitarnavo savo išdykėliui.

Pasiuntė apgavikus velniop

Mickas Jaggeris buvo įžvalgus. Jie patys ėmė prodiusuoti savo diskų leidybą. Norėdami tapti dar turtingesni emigravo iš Anglijos į Pietų Prancūziją, nes ten mokesčiai nebuvo tokie žvėriški. „The Rolling Stones“ įsikūrė milžiniškoje viloje tarp palmių netoli Atlanto vandenyno, kurioje kažkada veikė gestapo štabas. Tai inspiravo padaužišką nuotaiką ir jie įrašė vieną geriausių savo diskų „Exile on Main Street“.

Per pietus viloje susirinkdavo apie 30 garsių muzikantų. Tai buvo nuostabiausias „riedančių akmenų“ gyvenimo tarpsnis. Jie grodavo visą naktį, protarpiais digdavo elektra, tuomet ilgaplaukiai su gitaromis laukdavo žvakių šviesoje, kol srovė vėl atsiras, ir jie galės tęsti „Ventiliatoriaus bliuzą. „

Pagaliau „akmenys“ turėjo savo įrašų studiją, o visus prodiuserius ir kitus apgavikus pasiuntė velniop.

Moterų įkvėpėjų vaidmuo

Patti Hansen privertė Richardsą sveikiau gyventi. Ji gudriai patarė susidraugauti su tėvu Bertu, kurio gitaristas nematė 20 metų. Kai repeticijų kambariuose pasirodydavo prekeiviai, Keithas žaviai juos išgrūsdavo:
- Chebra, slėpkit suktines, čiuožkit iš čia, tėvas viską mato!
Jie apsivedė Meksikoje. Hansen pagimdė Richardsui dvi dukreles ir visi keturi miegojo vienoje lovoje.

„Kaip nuostabu atsikelti ir išgirsti žmonos „Labas rytas“, nors kartais būna jau vakaras, su draugais groti senus gabalus, netikėtai sukurti naują dainą... „
Patti visuomet pagamindavo Keithui ir draugams naktipiečius, nusileisdavo rokeriui, nes žinojo, kad šis šou verslas garantuoja jos ir vaikų ateitį.

Kita modelė Perry Hall rūpinosi ir savo berniuko Micko Jaggerio išvaizda, bei forma. Privertė daininką bėgioti kasdien po septynetą kilometrų. Taip lengviau veteranui buvo išlaužti trijų valandų šou.

Žlugus komunizmui jie koncertavo Prahoje, Maskvoje. Jaggeris sakė žurnalistams: „Nuostabu, kai tau šypsosi žmonės, kurie visą gyvenimą buvo susiraukę. „

Kuriant dokumentinį filmą „Hail! Hail! Rock'n'Roll! „, rokenrolo išradėjas juodaodis Chuckas Berry's supažindino Keithą su savo 91 metų tėvu.
- Tėte, čia Keithas Richardsas iš „The Rolling Stones“. Jie ilgiausiai išsilaikė.
Senis nužvelgė Keithą ir pasakė:
- Jūs atrodote visai neblogai.
Richardsas padėkojo už supratingumą:
- Ačiū, Šventasai! /Reverend-angl. /

Richardsas laiko Berry rokenrolo Shakespeare'u ir gerbia jį nemažiau už elektrinės gitaros išradėją Leo Fenderį. 1956 metų Chucko hitas „Traukis Bethovenai, ir perduok Čaikovskiui naujienas“ /suprask - sukurtas rokenrolas, tad jūsų valsams kaput. / nemažiau svarbus žanro istorijoje už rolingų „Satisfaction“.

Gen next
 
Hunteris S. Thompsonas perfrazavo „The Rolling Stones“ dainas ir pateikė knygoje „Baimė ir neapykanta Las Vegase“ nexterių bei hiphopo kartą papirkusiu stiliumi - „neleiskite, kad jums vadovautų kiaulės... jokios užuojautos velniui, tai reikia būtiniausiai atminti. „

Na, ir moralė pabaigai

O, kokia la morale d'une fable? Jau gili naktis. Ką galiu pasakyti? Maištingieji „blogiukai“ išvadavo pop muziką iš banalių standartinių klišių.
Nepaisant mitų, rolingai yra tokie pat mirtingieji kaip ir mes- švelnūs, pažeidžiami, pikti, įsimylėję, dosnūs. Gal jie tik buvo neįtikėtinai drąsūs, ištikimi savo pašaukimui ir nebijojo rizikuoti.
2008-01-12 02:35
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 11 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2008-02-20 21:38
arkazkaten
... ar matei savo meilužę, stovinčią šešėlyje?
                ar ji turėjo kitą, stovintį šešėlyje? „ super
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-02-02 08:54
haris
jei atvaziuos ir bus pinigu tuo tarpu, eisim
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-27 01:32
indulgencija
tai einam i lenny kravitz?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-15 14:20
haris
Agricolai atsakau. Kerouacas buvo bytnikas. Tai buvo karta prieš hipius. Jo knygą "Kelyje" hipiai priėmė kaip savo "bibliją". Na tuo metu tranzuoti, keliauti buvo madinga. Važiuoti į roko festivalį ar pas draugus. Net mes čia sovietų laikais tranzuodavome į Taliną ar kur kitur ir tai buvo vasarų džiaugsmas. Tai nebuvo masiška mada, bet Estijos keliai, ypač arčiau Talino apie 1970 metus buvo pilni ilgaplaukių vyrukų ir merginų. Na, rolingai įnešė naujovių, bet buvo ir daugiau "blogiukų" - "Black Sabbath" ir t.t. Juk menas yra gyvenimo atspindys, žinome Rable kūrinius, kurie dar viduramžiais buvo neįprasti. Ar pakankamai paaiškinau?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-13 14:18
haris
varnai>ačiū už gerą pastabą. lietuviškas suknistas kuklumas. kitą kartą pridursiu daugiau ir savo nuomonės. gero vakaro
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-13 14:14
haris
dar neaišku dėl kravitz'o. ar apmokės, nes kainuoja 700 000 lt. ir kas statys aparatą. nors lenkus nusisamdytų...dėl knygelės tai nežinau, nes be kopyraito naudotis tekstine ir foto medžiaga labai jau nepadoru. vieną straipsnį su nuorodom gali padaryti.// dabar sunkiau gyvent, bet juk įdomiau, ar ne? gero vakaro.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-13 13:46
varna
jaučiasi žurnalų su begale informacijos įtaka. kur šio esė autoriaus savastis. gal tik pabaigoje. kai baigei arbatą..?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-13 13:19
begemotas
manau, kad anksčiau gal ir linksmesni buvo žmonės, turėjo šiokias tokias garantijas dėl darbo, dirbo mažiau. Bet tai turi likti tik istorija, o ne gyvenimu praeitimi. Girdėjau ir aš, kad cravitz atvažiuoja.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-12 23:32
haris
ne visi vienodai ko gero. as ir tada žvengiau ir klausiausi bugio vugio, po to kiek avan-garde mučijausi, o dabar apent zulinu linksmesnę muzikėlę. jaggeriui gal atrodė, jog rytų europoje visi visus tuos dešimtmečius buvo vien liūdni, juk gal ir kai kuriais atvejais linksmesni žmonės buvo, nes nereikėjo taip sunkiai dirbti, kaip kapitalizme. kaip tau atrodo? ir ydomu, kaip patys čekai atsakytų į šį klausimą? ko gero taip pat nevienodai. gera žinia, beje - lyg lenny cravitz atvažiuoja į vilnių?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-12 17:18
begemotas
Ar mes šypsomės? Ar vis dar susiraukia?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-12 13:42
haris
henri, elvisas klaikus padauža buvo,  vieną jo šoferio parašytą knygą skaičiau. dėl antraščių. rašau kaip sau, nes jei man kas neydomu, tai antraštės kartais sudomina ir kai ką perskaitau tuomet ir naudingo. bet gal ir atsisakysiu, darysiu retesnes...ir ne antraštes o quotations, kurias diginu:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-12 13:29
Aussia
Geras..
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-12 12:27
kondensofkė
Elvisą Presley
už šitą 5. nors vienas žmogus pagaliau supranta kad nėra tokio dalyko kaip "csi las vege"
šiaip tai man levai atrodo tie daikčiukai atseit antraštėlės
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-12 03:04
indulgencija
Na tai va. ydomu ką jaunimo merginos ir vaikinai mislija apie deives ykvėpėjas, po velnių ir milijardų pegasų
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą