Knygos
Romanai (1923)
Poezija (614)
Pjesės (35)
Vaikams (140)
Kitos (900)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 16 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Tikrinių vardų žodynas

Tikrinių vardų žodynas Vien tai, kad ši knyga priklauso „keistai kolekcijai“ (toks užrašas puikuojasi viršelyje), tiksliai atskleidžia šio kūrinio vertinimą - keistas. Paslaptingas, viliojantis ir genialiai paprastas. Pati rašytoja labai spalvinga asmenybė: belgų kilmės, užaugusi Japonijoje, tad rytų filosofija jos kūrybai daro didelę įtaką.

„Tikrinių vardų žodynas“ – istorija apie mergaitę, kuri baisiomis aplinkybėmis atėjo į šį pasaulį. Nuo pat gimimo pradžios ją supo šizofreniški ir keisti žmonės. Jos mama nužudė savo vyrą, kai mergaitė dar nebuvo gimusi. Jo kaltė buvo paprasta - jis norėjo duoti įprastą vardą. Vis dėlto mažoji herojė buvo pavadinta pagal mamos pageidavimą Plektrūda. Vardas turėjo savo misiją - mergaitė turėjo išmokti gintis nuo pat savo pirmųjų gyvenimo akimirkų. Ir ji mokėjo. Plektrūda buvo išties nepaprasta ir jos mintys šokiruoja skaitytoją, nes vaikai negali taip mąstyti:
         
„Aš atsidaviau sniegui kieme, atsiguliau po juo, ir jis aplink mane pastatė katedrą: mačiau, kaip sniegas pamažu stato sienas, paskui skliautus, buvau mumija po katedra, skirta man vienai. Paskui durys užsidarė ir manęs atėjo mirtis. Ji iš pradžių buvo balta ir švelni, paskui juoda ir žiauri. Ji norėjo pasiimti mane, bet paskutinę sekundę manęs vaduoti atskubėjo mano angelas sargas“.

Rašytoja žaviai piešia žmogaus gyvybės jėgą - net baisiausioje padėtyje, noras gyventi ir protas, visada gelbėja net ir iš beviltiškiausių situacijų. Plektrūda tai puikiai žino - netekusi vilties tapti šokėja dėl anoreksijos sutrupintų kaulų, mergaitė susilaukia paniekos iš artimiausio žmogaus, tetos, kurią visą gyvenimą laikė savo motina. Štai čia ji suvokia žiaurią tiesą - motinos akyse ji neturi teises būti normali, ji tik gali būti baletą šokanti anoreksikė. Tačiau gyvybės šauksmas joje daug stipresnis už visą pasaulį, nes tik nepaaiškinama jėga sugeba palaikyti jos norą gyventi.

Kūrinys išties subtilus, jame gausu ironijos ir užslėpto humoro, tačiau jame slypi ir paprasta mintis - žmogus visada turi teisę rinktis ir jokios jėgos neturi įtakos jo sprendimams. Pabaiga truputį „šizova“ ir ne visai suprantama, tačiau būtent čia autorė palieka teisę spręsti - ar Plektrūda paklus visą gyvenimą lydėjusiems ženklams.
2005-06-17
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Pavadinimas
originalo kalba:
Robert des Noms Propres
Tema: Romanai
Leidykla: Alma littera
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2004
Vertėjas (-a): Irmina Kovalčikienė
Puslapių: 110
Kodas: ISBN 9955-08-568-1
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 16 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2005-06-22 12:07
Agnese
Knyga tikrai nebloga. Man labai patiko, apskritai knygos is "Keistos kolekcijos" yra idomios, bet siaip pirkti manau neverta ju, nes jos skirtos vienam vakarui ir pagal nuotaika.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-06-18 19:22
Labai garsus
Visai informatyvi recenzija. Tik paskutinis sakinys gal kiek buitiskas, neitelpantis i sios recenzijos stiliu...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-06-18 18:38
Dai
Dai
nors šią knygą skaičiau senokai, išlikę įspūdžiai visai neblogi. dailus pasakojimo stilius, nedidelė apimtis:tinka lengvam vasaros pasiskaitymui. ir nors knygos tema ganėtinai sunki ir skaudi, teksto žaismingumas neleidžia nuskęsti giliuose apmąstymuose, ieškojimuose. vienintelis nuvylęs dalykas-tai pabaiga.ji man pasirodė šiek tiek skubota, ir šiaip kitko tikėjaus.
o recenzija nebloga :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-06-18 02:29
Greenpeace
o man kaip tik atvirkščiai atrodo. dėl tokios knygos verta pasistengti ir parašyti geresnę recenziją. jau vien stilius: tame pačiame sakinyje nemotyvuotai kartojami įvardžiai, jungtukai <...> net baisiausioje padėtyje, noras gyventi ir protas, visada gelbėja net ir iš beviltiškiausių situacijų. nesutinku ir su teiginiu paskutiniame sakinyje - pabaiga nėra nesuprantama, tiesiog ten autorė, atgailaudama už sunkų Plektrūdos gyvenimą (kurį pati sukūrė), leidžia herojei save nudėti.
penkių balų knygai nerašyčiau, bet tris su pliusu - tikrai. o gal net visus keturis.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-06-18 02:03
Mari Poisson
Nuostabi recenzija. Šios knygos, dėl viršelio dizaino ir antraštės, niekada nebūčiau paėmusi į rankas. Tačiau kai perskaičiau šią recenziją,- esu tikra,- ją susirasiu ir perskaitysiu. Ačiukas recenzijos autorei. Ji praplėtė mano skaitymų lauką, kuris yra be galo susiaurėjęs;))
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą