
Skaitydami istorijos vadovėlius, susiduriame su sausais faktais perkimštomis monografijomis ir begaliniu noru į jauną mokyklinuko galvą sugrūsti kuo daugiau datų.
Žmogaus sielą jau nuo senų senovės žavėjo ir šiandien tebežavi paslaptimi gaubiamas Egiptas. Jo šviesa ir galybė. Didingi valdovai, jų ilgas kelias į sėkmę ir nepaprasta išmintis.
Grožinėje Christian Jacq kūryboje apie paslaptingąjį Egiptą atsiveria plati svajonių teritorija, kupina veiksmo ir poezijos, – tai prakilnių faraonų, žynių ir teisėjų, menininkų, vagių ir verteivų pasaulis, kuris nepaprastai panašus į mūsų, nes, anot autoriaus, Egiptas – tai ne praeitis, o modelis, reikšmingas tuo, kad dar gali įkvėpti ir šiandieną.
Prancūzų rašytoją, Ch. Jacq vos sulaukusį 17 metų, užburia Egipto žavesys. O šiandien mes jau žinome šį žmogų ne tik kaip žymų egiptologijos daktarą, bet ir kaip garsų rašytoją, kurio Egipto šviesa dvelkiantys romanai tapo tarptautiniais bestseleriais.
Pirmoji knyga iš epopėjos apie vieną žymiausių ir mylimiausių egiptiečių faraonų – Ramzį II „Ramzis. Šviesos sūnus“. Knyga jau savo viršeliu patraukia skaitytoją į paslaptingą faraonų gyvenimą, apgaubtą spindėjimu ir prabanga.
Autorius niekur nekiša savo nuomonės, leidžia pačiam skaitytojui viską vertinti ir stebėti. Pro praviras duris į Egipto gyvenimą galima pastebėti ryškius vaizdus, stiprius charakterius ir emocijų gausą.
Vos pažvelgęs skaitytojas į knygos pavadinimą gali susidaryti blogą nuomonę, kad knygoje bus kalbama vien apie Ramzį II ir jo vadovavimą Egiptui, tačiau ne be reikalo autorius pavadinime akcentuoja žodžius „Šviesos sūnus“. Knygoje vaizduojamas XIII a. pr. Kr. Klestintis Egiptas, skendintis faraono Sečio išmintyje, nors, žinoma, pagrindinis dėmesys sutelkiamas ties Sečio antruoju sūnumi Ramziu. Spalvingai aprašoma jo vaikystė, jį supantys žmonės, jo draugai bei tingus ir mėgstantis prabangą vyresnysis faraono sūnus Šenaras, įsitikinęs, kad atėjus laikui užims tėvo vietą. Taip pat autorius nemažai dėmesio skiria aprašydamas Ramzio tėvą – išmintingąjį šalies valdytoją, žmonių numylėtinį – faraoną Setį. Ramzis nuo pat vaikystės juo žavisi ir bijo. Knygoje atskleidžiamas subtilus santykis tarp faraono ir jo sūnų. Intriguojanti konkurencija lydi kiekvieną knygos puslapį. Jaunėlio sūnaus pavydas vyresniajam ir noras įtikti tėvui, faraono Sečio paslaptingumas ir Ramzio išbandymai – visa tai skaitytojui atskleidžiama lyg paslaptis (juk niekam nebuvo galima kištis į asmeninį faraono ir jo šeimos gyvenimą!), tačiau šalia didingo paslaptingumo, galinguosius pusdievius autorius priartina prie paprastų žmonių gyvenimo.