Rašyk
Eilės (77020)
Fantastika (2252)
Esė (1533)
Proza (10776)
Vaikams (2619)
Slam (65)
English (1186)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 7 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Christian Jacq

Apie:

Christian Jacq - žymus prancūzų rašytojas, egiptologas. Gimė Paryžiuje 1947 m. Egiptu susidomėjo dar būdamas 13 metų, kai į rankas pakliuvo Jacques Pirenne Senovės Egipto civilizacijos istorija. Ši knyga nulėmė Ch. Jacq gyvenimą. Tuo metu jis jau buvo parašęs keletą eilėraščių, o ši knyga paskatino ne tik susidomėti egiptologija, bet ir imtis pirmojo romano. Iki aštuonioliktojo savo gimtadienio jis jau buvo parašęs 8 knygas. Būdamas 17 m. rašytojas pirmą kartą apsilankė Egipte. Vėliau įstojo į Sorbonos universiteto egiptologijos ir archeologijos studijas, kur įgijo daktaro laipsnį. 1987 m. buvo išleistas pirmasis jo „egiptietiškas“ romanas, pradėjęs Ch. Jacq rašytojo karjerą.

1995 metais jis išleido penkių tomų seriją „Ramzis“, kuri tapo labiausiai perkama jo knyga, išleista 24 šalyse. Kiekvienoje knygoje vaizduojamas tam tikras istorinis Ramzio gyvenimo aspektas, apvilktas autoriaus fantazija.

Ch. Jacq su žmona įkūrė ir šiuo metu vadovauja „Ramzio“ institutui Paryžiuje. Rašytojas gyvena Šveicarijoje ir yra laikomas vienu geriausių pasaulio egiptologų.

Iki 2004 m. Ch. Jacq jau buvo parašęs per 50 knygų, tarp jų ir keletą mokslinių. Jo romanai - tarptautiniai bestseleriai, išversti į daugelį pasaulio kalbų, tame tarpe ir į lietuvių.

Knygos: Ramses: Volume I: The Son of Light; Ramses: Volume II: The Eternal Temple; Ramses: Volume III: The Battle of Kadesh; Ramses: Volume IV: The Lady of Abu Simbel; Ramses: Volume V: Under the Western Acacia.


Bibliografija:

Vertimas į lietuvių kalbą:

Ramzis. Šviesos sūnus : romanas / iš prancūzų kalbos vertė Irina Mikalkevičienė. - Vilnius : Tyto alba, 2003. - 386 p.


 


 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą