Knygos
Romanai (1924)
Poezija (622)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (908)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 15 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter





Meilės budelis ir kitos psichoterapinės istorijos

Meilės budelis ir kitos psichoterapinės istorijos Psichoterapinių istorijų knyga „Meilės budelis“ yra neapsakomai populiari visame pasaulyje. Šio populiarumo priežastis ta, kad joje svarstomi svarbiausi mūsų kasdienės žmogiškosios būties klausimai ne filosofijos ar psichologijos, o konkrečių žmonių gyvenimo ir jų santykių su psichoterapeutu požiūriu. Tai sunkiai įvardijamas žanras, tačiau užburiantis gyvumu, tikroviškumu ir gilumu.

Knygos autorius, amerikiečių psichoterapeutas ir psichiatrijos profesorius Irvinas Yalomas, - viena ryškiausių asmenybių grupinės ir egzistencinės psichoterapijos erdvėje. Jis yra ne tik didis psichoterapeutas, bet ir talentingas rašytojas – štai kur jo išskirtinumas. Yalomas sugeba įtaigiai perduoti, kaip klientų į psichoterapijos kabinetą „atnešamų“ gyvenimų pagrindu gimsta gyvenimas psichoterapijoje, vienijantis du žmones, susiduriančius su tais pačiais esminiais egzistenciniais klausimais. Tai, apie ką kalbama knygoje, bendra visiems žmonėms, taip pat ir psichoterapeutams bei jų klientams: laisvės baimė ir jos vengimas, rinkimosi ir apsisprendimo pačiose įvairiausiose gyvenimo situacijose sunkumai, gyvenimo baigtinumo įsisąmoninimo keliamas nerimas, mirties baimė, artimų žmonių praradimo skausmas, kartais aplankanti mintis apie mūsų kasdienių gyvenimo pastangų beprasmiškumą, meilę lydintys įsipareigojimai ir kančia, vienatvės grėsmė. I.Yalomas šiuos mums svarbius klausimus apibendrina keturių svarbiausių žmogiškosios egzistencijos duotybių pavidalu: laisvė – kaip įpareigojimas nuolat rinktis, mirtis – kaip gyvenimo laiką ribojantis horizontas, vienatvė – kaip priminimas apie artumo, intymumo santykių netvarumą, beprasmybė – kaip grėsmė prarasti svarbiausius gyvenimo orientyrus.

Stebina autoriaus nuoširdumas ir drąsa, atskleidžiant, kaip nelengvai rutuliojasi suaugusių žmonių dialogas psichoterapijos procese, atvirai kalbant apie klaidas, supratimo stoką, asmeninio gyvenimo įtaką mėginant padėti sunkumų kamuojamam žmogui. I. Yalomas kalba apie susitikimus su klientais, tačiau nė mintis nekyla, kad jis pristato savo praktikos atvejus. Jis pasakoja klientų gyvenimo istorijas, glaudžiai susipynusias su kliento ir psichoterapeuto santykių istorija, ieškodamas prasmingo ir gydančio tarpusavio dialogo galimybių.

Autorius rašo: „Tiek daug norų. Tiek daug ilgesio. Tiek daug skausmo, dažniausiai paviršutiniško ir tik retkarčiais iš tikrųjų gilaus. Likimo skausmas. Gyvenimo skausmas. Skausmas, kuris visada su mumis, kuris nuolat slepiasi po paviršiniu gyvenimo sluoksniu ir kurį nesunku pajusti". Tai apie gyvenimą, apie psichoterapiją, o tiksliau, bent šiek tiek apie kiekvieną mūsų.

Esu tikras, kad pristatoma knyga kiekvienam skaitytojui leis atidžiau pažvelgti į savo gyvenimą, na, ir žinoma, besimokantiems psichoterapijos studentams padės jaustis drąsiau ieškant savų įžvalgų ar šios profesijos taikymo būdų, taip pat bus svarus palaikymas profesionaliems psichologinės pagalbos specialistams.
prof. Rimantas Kočiūnas
2005-12-29
 
Kita informacija
Tema: Smulkioji proza
Leidykla: Vaga
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2005
Vertėjas (-a): Viktorija Labuckienė
Puslapių: 312
Kodas: ISBN 5-415-01824-7
Daugiau informacijos »
Kitos knygos recenzijos
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 4 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2007-07-03 14:18
linooska
visai idomi knyga.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą