Knygos
Romanai (1921)
Poezija (613)
Pjesės (35)
Vaikams (140)
Kitos (900)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 9 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Interviu su vampyru

Interviu su vampyru „Meistriškai parašyta istorija, kuri atskleidžia giliausius žmogaus pojūčių kampelius... Nuo pat pradžių esame patraukti bei užhipnotizuoti vampyro balso" („Chicago Tribune“)

Pagaliau po dvylikos metų pertraukos vėl pakartotinai kita Kauno leidykla (šį romaną 1997-aisiais metais buvo išleidusi Kauno leidykla „Tyrai“) išleido pasaulinį Anne Rice bestselerį „Interviu su vampyru“. Dar 1976 metais tik pasirodžiusi knyga „Interviu su vampyru“ žaibiškai tapo kultine ir padarė milžinišką įtaką visai knygų apie vampyrus gerbėjų kultūrai. Net šiandien ji laikoma viena iš penkių geriausių visų laikų knygų apie vampyrus ir daugelyje šalių yra įtraukta į mokyklų studijų programą, analizuojama filosofijos paskaitose, universitetuose. Dar stipresnės populiarumo bangos romanas sulaukė po 1994 m. režisieriaus Neilo Dzordano (Neil Jordan) ekranizacijos su garsiais aktoriais: Tomu Cruise‘u (Lestatas), Bradu Pittu (Luisas), Antonio Banderasu (Armandas) ir Kirsten Dunst (Klodija).

Dabar pakartotinis knygos leidimas sulaukė didžiulio populiarumo Lietuvoje ir daugelyje knygynų puikuojasi geriausių knygų penketuke.

Pirmosios vampyrų kronikos herojus — kadaise turtingas plantacijų paveldėtojas, netekęs žmonos ir kūdikio, tapęs vampyru Luisas — pasakoja savo užburiančią, šokiruojančią ir šiurpiai erotišką išpažintį jaunam, smalsiam žurnalistui: kaip jo iššūkį priėmė vėliau jo mokytoju tapęs aistringasis vampyras Lestatas, vis mokinantis jį vampyriškojo gyvenimo būdo. Apie kerštingąją vaiką-moterį Klodiją, kurią, trokšdamas kraujo, jis pasmerkė mirčiai, o Lestatas ją išgelbėjo, paversdamas nemirtingąja ir įkalindamas vaiko kūne jos moteriškumą. Luisas —  vampyras, turintis žmogaus sielą, vis labiau trokštantis sužinoti vampyriškosios prigimties paslaptį. Išduodamas Lestatą, norėjusį, kad jie visi būtų laiminga šeima ir jo niekad nepaliktų, jis leidžiasi į kelionę su jaunąja Klodija ieškoti kitų vampyrų, galinčių atsakyti į daugybę metų jį kankinančius klausimus. Prancūzijoje vampyrų teatre Luisas su Klodija sutinka seniausiąjį likusį vampyrų teatro įkūrėją ir jų vadą  Armandą, kurio įsiliepsnojusi aistra tapo mirtina Klodijai ir pačiam Armandui. Pirmosios kronikos knygos pabaiga tragiška, bet aš, skaičiusi visas vampyrų kronikos knygas, galiu teigti, jog ši knyga tėra visa ko pradžia. Paaiškinimą rasite kitoje knygoje „Vampyras Lestatas“, kuri, kaip žadėjo leidėjai, jau šiemet bus išleista ir Lietuvoje.

Vienintelis šios knygos minusas — eilinė ir dažnai pasitaikanti vertėjų klaida verčiant vardus į lietuvių kalbą: viena iš šios knygos herojų tampa ne Klodija, o Klaudija.

Visiems mėgstantiems istorijas apie vampyrus ši knyga bus nepakartojama — jos pamiršti neįmanoma.
2010-02-09
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Pavadinimas
originalo kalba:
Interview with the vampire
Tema: Romanai
Leidykla: Obuolys
Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 209
Vertėjas (-a): Vilma Vaičiūnienė
Puslapių: 432
Kodas: ISBN 978-6094-03-068-0
Daugiau informacijos »
Kitos knygos recenzijos
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 0
 
Blogas komentaras Rodyti?
2010-03-02 21:47
123123123
Man  labai  patinka šita knyga.galėčiau  skaityti  ir skaityti  :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-02-21 14:00
Reda3
Tikrai nuostabi knyga:) Įdomi tuo, kad pateikemas veiksmas New Oleane ir būtent, kaip vėliau yra palyginami senieji laikai ir dabartiniai- meno atzvilgiu ir panš. Mėgstantiems fantastiką, tikrai bus į ką akis paganyti:) Na, o jos nemėgstantiems istorinė epoką įvertinti šio kūrinio:)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-02-11 17:04
Ferrfrost
Na, tiesiog manau, kad šios knygos pristatyti net nereikia ji daug kam žinoma. O, dėl anotacijos, tai aš net nežinau, kaip apibūdinti knygą-šedevrą-čia man jau žodžių pritruko:) Ja, perskaityti tikrai verta. O, ypač antrą jos dalį, kuri kitų metų antroj pusej pasirodys. Laukiu nesulaukiu:)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-02-10 14:43
Sniego mėnuo
Pritrūko atsakymų į klausimą, kuris man iškilo - kas lėmė šios knygos populiarumą, kuo ši knyga ypatinga, kuo skiriasi nuo kitų knygų apie vampyrus?
Suprantu, kad atsakyti į šiuos klausimus sudėtinga, tačiau norėtųsi tokios kiek gilesnės analizės, gilesnio žvilgsnio.
Apskritai, pasitaikius progai, manau perskaityčiau ją, tad dėkui už supažindinimą:)
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-02-10 12:02
_Jedemen
Pamenu, šią knygą skaičiau, gal prieš kokius aštuonis metus. Tada labai patiko ir paliko gilų įspūdį. Šiandien tikriausiai taip nebebūtų. Bet tai nėra blogai :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą