Knygos
Romanai (1921)
Poezija (613)
Pjesės (35)
Vaikams (140)
Kitos (900)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 5 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Faraonų kapo paslaptis

Faraonų kapo paslaptis Turbūt nėra tokio žmogaus, kuris nežinotų, kas tokia yra Agata Kristi. Išgirdus jos vardą, aplinkui pasklinda paslapties kvapas. Kas?.. Kur?.. Kaip?.. Už ką?.. šį kartą įvykdė nusikaltimą?

Radau šią knygutę lentynoje ir perskaičiau ne todėl, kad dievinu detektyvus, bet iš smalsumo, noro prisiminti tai, kas buvo prieš penkerius metus. Tada ryte rijau detektyvus ir Agatos Kristi vardas buvo visada mano akyse. Nusivyliau. Tiesa, šioje knygelėje yra net trys atskiros detektyvinės istorijos. Perskaičius pirmąją, susiraukęs pažvelgiau, kiek gi liko puslapių šioje knygelėje. Pirmoji istorija tilpo į septyniolika mažų puslapių. Nespėjus istorijai prasidėti ir man į ją įsitraukti, mįslė buvo išspręsta. Erkiulis Puaro sužibėjo vėl. „Kaip kvaila“ – pagalvojau. Iš niekur ištraukta hipotezė pasitvirtino. Nereikia daugybės įrodymų, nereikia krūvos faktų. Įdomu būtų padaryti bandymą ir pasižiūrėti, kiek pasaulio žmonių surastų atsakymą, žinodami tiek, kiek Erkiulis Puaro. Ach taip... Visai pamiršau, kad tai neeilinis žmogus ir tik jam vienam lemta išspręsti tai, ko kiti nesugeba. Tiek to. Pamiršau paminėti, kad pirmosios istorijos pavadinimas yra „Faraonų kapas“.

Antroji istorija: „Karališkojo rubino pagrobimas“. Čia kiek ilgiau trunka veiksmas – net penkiasdešimt puslapių. Vėlgi nusivylimas. Labai ilgai įkalbinėjamas Erkiulis Puaro nusprendžia imtis bylos. Labai migdanti istorija. Yra kelios vietos, kur viskas labai keista, nerealu ir naivu. Be smulkmenų, ką atskleis Erkiulio Puaro, aišku nuo vidurio istorijos. Tačiau smulkmenų atspėti vėlgi niekam nelemta iki jas papasakos pats seklys. Juokingai absurdiška istorija.

Pagaliau trečia ir paskutinė istorija: „Šokėjos karoliai“. Atsitinka nelaimė ir liudininkę persekioja įtarimai. Pamelavusi savo vyrui (pastoriui), ji nuvyksta į Europą pas... Ne, tai nebe Erkiulis Puaro. Belieka nuostabiai nuovoki senutė Mis Marpl. Pasirodo, kad liudininkę su senute sieja artimi giminystės ryšiai. Nevalingai susimąstau: „O kiek mūsų giminių tarpe įvyksta paslaptingų žmogžudysčių, vagysčių ir kitų nusikaltimų?“. Ši istorija jau arčiau žemės ir ją buvo miela perskaityti. Nežinau, ar todėl, kad ji yra nebloga, ar todėl, kad prieš tai buvusios dvi nuvylė. Istorijos viduryje atsiranda lapelis, kurio turinio iki pat pabaigos neatskleidžia. Gal ir gerai, kitaip istorija prarastų savo įdomumą.

Jei kada ši knygelė pateks į jūsų rankas – rekomenduoju praleisti dvi pirmąsias istorijas ir skaityti tik trečiąją. Agata Kristi – jaučiate paslaptį šalia?
2002-12-11
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Tema: Detektyvai
Leidykla: Orientas
Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 1991
Vertėjas (-a): Vyt. Venslova
Puslapių: 94
Kodas: ISBN 5-89942-381-1
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 8 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2006-11-15 15:32
Drukis
Teisinga racenzija.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-09-08 22:52
Invader
Recenzija gan kritiška, bet aš neskaičiau knygos, todėl negaliu nei patvirtinti, nei paneigti to, kas parašyta...:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-08-29 21:09
Mindauggas Nesvarbu
Skaičiau tou knyga, kap ėr sake, pėrma dalis - nieka gera, ontra monėi dar nebluogiejuos, o treti monėi pasiruodė ėrgi neypatinga, - užtompyta, datektyvus aš miegdavau, bet galop supratau, kad nieka naujė anūs neberasio. Betkuokiam detektyvė rasi slaptum raštielium, neįtikietėnum faktum, pamėšusium veikiejum etc... Monėi ta knyga vėdotėnėška, o recenzėjė tėkra gera.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-04-28 16:40
LadyMiracle
Gal ir nieko...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-10-17 11:08
sminga
Gera, išsami recenzija.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2003-10-30 11:12
Erškėčių paukštė
:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą