Knygos
Romanai (1922)
Poezija (614)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (900)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 19 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Dvasinė galvanoplastika ir žmonijos ateitis

Dvasinė galvanoplastika ir žmonijos ateitis Kas naujesnio senų knygoje lentynoje? Štai sena kaip pasaulinis tvanas, bet gyvybės pilna Omramo Mikaelio Aivanovo knyga „Dvasinė galvanoplastika ir žmonijos ateitis“. Leidimo metai 1994-ieji. Rašytojas O. M. Ivanovas (1900-1986) – žymus bulgarų dvasinis mokytojas, alchemikas, astrologas, filosofas, ir pedagogas, sulaukęs brandaus amžiaus, sukaupęs pakankamai patirties, pateikia mokymus jaunavedžiams, teorines konsultacijas, dosniai dalinasi ypatingomis įžvalgomis, perspėja apie galimus santuokos pavojus, bando išvesti į teisingą kelią (Aivanovo kelią).

Sakoma, kad kiekviena žmogiškoji būtybė turi savo sielą antrininkę. Šis vaizdinys yra labai neryškus, tačiau jis egzistuoja. Giminingos sielos atpažįsta viena antrą su absoliučiu tikrumu ir jau niekada negali išsiskirti. Štai kodėl „vyras tiki surasiąs moteryje savo papildomąjį pradą, kurio stokoja, jis yra pasirengęs viską palikti. Net būdamas karaliumi, jis gali atsižadėti savosios karalystės su visais valdiniais, armija ir turtais paprasčiausiai dėl moters“ (23). Analogiškai elgiasi moteris.

Vadovaujantis posakiu: visi keliai veda į Romą. Nuveskime paprastą mirtingąjį į kryžkelę. Tegul pasirenka sau tinkamą kryptį pagal O. M. Aivanovą. 1) Likti vienišu. 2) Nelaimingai vesti ir kentėti. 3) Pasirinkti Dievą ir gyventi palaimoje. Štai trys pagrindiniai keliai. O visas iškalbingas smulkmenas rasite skaitydami knygą. Dvasinis mokytojas O. M. Aivanovas dažnai pabrėždavo, kaip yra svarbu iškelti save virš aplinkybių ir įvykių tam, kad žmogus matytų toliau ir aiškiau suprastų gyvenimo prasmę. „Neturėkit iliuzijų: vyras, žmona jums nesuteiks to, ką iš tikrųjų galėtų duoti. Nes jame ar joje niekad nerandama visiškos tobulybės“ (55).

Pliusai. Dėka vertėjo pastangų ir, žinoma, dėka rašytojo lanksčios plunksnos – knyga skaitosi gana lengvai. Sakinį apvertus ir skaitant nuo pabaigos – teksto prasmė nekinta. Kaip sakoma, kalbėjimas apie tą patį per tą patį. Knyga nedidelio formato, viršelis minkštas. Užims mažai vietos namų lentynoje. Vykstant į kelionę knygą patogu įsprausti perpildytame lagamine. Knygos „Dvasinė galvanoplastika ir žmonijos ateitis“ skaitymas kelionėje praskaidrins monotoniškas valandas ir suteiks stabilų pagrindą (jei siūbuoja žemynas po kojom!). Patariu knygą pasiimti laukiant eilėje prie šeimos gydytojo kabineto. Ir užuot įsitraukus į kaimynų aršias politines diskusijas, ramiausiai versti lapą po lapo. Beje, knygos viršelis mėlynos spalvos puikiai derės bute prie provanso stiliaus tapetų ir gėlėto gobeleno baldų.

Ar verta knygą skaityti? O taip, rekomenduoju įsimylėjėliams ne tik savo širdies dūžių klausytis, bet ir išgirsti proto balsą. Štai ganant pievoje pilkas avis, tikėtina, kad verpėja iš vilnos suverps pilkus siūlus. Iš visai netikėtina iš turimų resursų pasiūti ryklio odos pilką apsiaustą, nustelbiant išrankų mados guru. Panašus procesas lydi santuokos sukūrimą. Kiek stipriai jūs beužmerksite akis prieš santuoką, prieš partnerio blogus įpročius, priklausomybes. Ir kiek stipriai betrinsite akis po santuokos – juodasis jūsų rikis – baltuoju princu nepavirs. „Kaip galima trokšti, kad vargšas jus padarytų turtinga. Kaip gali vyras pažadėti moteriai suteikti laimės, jei pats yra nelaimingas. Jis pats net nežino, kas toji laimė ir ketina ją apipilti turtais? Jeigu šitai būtų taip lengva (42).

Minusai. Knyga neturi siužeto, dialogų ir iliustracijų. Naujas skyrius prasideda trimis tuščiai lapais, kurie sunumeruoti. Keistas pavadinimas „Dvasinė galvanoplastika ir žmonijos ateitis“. Nejučiom formuluojamas klausimą: Kas yra galvanoplastika? Tarptautinių žodžių žodynas nurodo:

Galvanoplastika - (galvano- + gr. plastike (techne) - lipdyba) - storų metalo galvaninių kopijų gavimas elektrolitinio nusodinimo būdu.

Ar pirkti šią knygą? Visų pirmą net labai ieškant knygynuose knygos nerasite. Tai pirkimo problema atkrenta. Jūs sutaupote pinigėlius ir investicijos nulinės.

Ar paskolinti knygą draugui? Žinoma. Kad neliktumėte vienas kvailio vietoje, imkitės priemonių ir veikite. Energingai ir pilnas pasitikėjimo savo žodžiu pasiūlykite draugui skaityti knygą „Dvasinė galvanoplastika ir žmonijos ateitis“. Būsite dviese – suvedžioti ir nepatenkinti savo antrosiomis pusėmis. Galima tik įtarti kiek daug sutuoktinių nuo savo papildomojo prado nutolę per keliolika šviesmečių. Ir kažkokiu būdu išgyvena!

Knygoje „Dvasinė galvanoplastika ir žmonijos ateitis“ yra 193 puslapiai. Leidykla Prosveta nuo 1994 metų gavo išskirtines teises O. M. Aivanovo knygas platinti visose šalyse, įskaitant Lietuvą. Svarbu pastebėti, kad mokytojo Omramo Mikaelio Aivanovo mokymas – buvęs išimtinai tik žodinis, todėl daugelis knygų sudarytos remiantis improvizuotomis viešomis paskaitomis. Omramano Mikaelio Aivanovo knygos išleistos lietuvių kalba. Naujausio leidimo: Alchemiko darbas, arba Tobulybės paieškos (2015), Dieviškosios magijos knyga (2016), Meilė yra didesnė už tikėjimą (2015), Tikroji Kristaus mokymo prasmė (2010), Visuotinumo filosofija (2016), Žmogaus subtilieji centrai (2012), Žvilgsnis į neregimybę (2013).
2017-04-04
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Tema: Kitos
Leidykla: Prosveta
Leidimo metai: 1994
Puslapių: 193
Kodas: 2-85566-577-9
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 11 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2018-12-25 13:21
Olgemini
'mėlynos'
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-05-13 23:13
klimbingupthewalls


Sakinį apvertus ir skaitant nuo pabaigos – teksto prasmė nekinta.


Įtariu tikrai linksmas veikalas. Tie pliusai įtikina. :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-05-13 22:02
Nuar
Ups, čia antireklama? Kaip žiauru, knyga tiesiog buvo sutrypta. Kadangi jos neskaičiau, tenka patikėti recenzijoje užrašytais žodžiais. Bet ar taip buvo privalu elgtis? Ar teisingas toks recenzavimo stilius. Manyčiau, kad ne. Užtektų sausos statistikos apie knygą. Apie tai, ko buvo tikėtasi iš jos ir ko ten nebuvo rasta. Juk svarbiausia recenzentui ir yra tai, ar perskaityta knyga atitiko jo lūkesčius. 
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-04-29 01:07
varna
Pradžia labai vykusi, įtraukianti ir skatinanti skaityti.
"...patogu įsprausti perpildytame lagamine" - prašosi papildančio žd įsprausti tarp ko.
Vykusi ironija apie knygos derinimą prie tapetų.
Kiek papriekabiauta dėl pavadinimo ir termino galvanoplastika, kuris čia yra autoriaus pateikiamas daugiau asociatyviam suvokimui ir racionaliau mąstančio skaitytojo pritraukimui. 
Humoristinė recenzijos pabaiga ("sutaupote pinigėlius ir investicijos nulinės"; "kad neliktumėte vienas kvailio vietoje") konfrontuoja su dalykišku rašymo stilium žmogaus, kuris rimtai pasižiūrėjo į šią knygą recenzijos pradžioj. Susidaro įspūdis, kad recenzentas pradėjo rašyti vienos nuotaikos, o baigė kitos= nevienalytiškumas. 3,7 sutaupote pinigėlius ir investicijos nulinės. Kad neliktumėte vienas kvailio vietoje, 
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-04-28 12:15
TomKomPotas
na kam ta "sena kaip pasaulinis tvanas" klišė pačioje recenzijos pradžioje? ir kažkoks pabėgimas į puslapių skaičių bei autoriaus bibliografiją pabaigoje? šiaip, labai imponuoja recenzijos stilius - lašas humoro išvengiantis pavojaus nugaruoti į  pašaipos ar įžeidinėjimo debesėlius. bėda ta, jog skaitydamas tekstą nesusidariau aiškesnio vaizdo apie recenzuojamą knygą. o pačiam perskaityti noras neužkilo. laikykime tai teigiamu rezultatu. 3
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-06-05 21:02
wentytwenty1
kas paragavo saldžiarūgščių santuokos vaisių, gali parašyti panašią knygą... nusivylusieji - lieti kartėlį,išlikę optimistais- dalintis džiugesiu ir laime, o neigiantis santuoką laisvamaniai - kabinti ciniškus "makaronus", bet aš tikiu recenzijos autoriumi, ir ...skaitysiu
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2017-04-06 07:01
wride
3. recenzija tokia įasmeninta, o į knygą nepažvelgiama nešališkai. pati knyga, teko skaityti, yra niekas išskyrus indoktrinaciją bei konformistišką vinių kalimą į smegenis. tai nėra filosofija, tai tėra pigi ezoterika, kitaip tariant, šarlatanizmas. nebaigusiems bent 7 klasių gal ir padarytų įspūdį. prasilenkia tiek su empirika tiek su elementariu sveiku protu. recenzija neatspindi knygos, viso labo asmeninę nuomonę. veikiau rekomendacija draugui nei profesionali knygos apžvalga.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą