Knygos
Romanai (1921)
Poezija (613)
Pjesės (35)
Vaikams (140)
Kitos (900)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 2 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Balzakas ir kinė siuvėjėlė

Balzakas ir kinė siuvėjėlė "Balzakas ir kinė siuvėjėlė" - didžiulio pripažinimo sulaukęs  rašytojo ir režisieriaus Dai Sijie romanas, apdovanotas penkiomis literatūrinėmis premijomis ir išverstas nei į 25 kalbas. 2002 metais autorius šį romaną ekranizavo.

Dai Sijie romane vaizduojama Kinijos kultūrinės revoliucijos pabaiga. Du jaunuoliai intelektualai siunčiami į Kinijos kalnuose esantį kaimelį, kuriame jie turėtų pasisemti komunistinės dvasios ir  būti perauklėti.

Kaime jaunuoliai patiria varginančio darbo rutiną, piktus kaimiečių žvilgsnius... Vaikinai pradeda skaityti uždraustas knygas, bando susitapatinti su knygų herojais. Laikui bėgant, jie susipažįsta su  mergina-kine Siuvėjėle. Merginai garsiai skaitomi Balzako kūriniai, kurie taip žavi jaunuolę, kad ji pradeda keistis. Iš neišprususios kaimietės, mergaitė tampa protinga ir šiuolaikiška moterimi.

Tai istorija apie dviejų draugų meilę merginai, skaitymui ir knygas apskritai.

Man ši knyga pasirodė patraukli savo idėja ir kinietiškom tradicijom persipynusiu pasakojimu. Nepatarčiau šios knygos skaityt tiems, kas geriau vertina psichologinio, filosofinio pobūdžio knygas, nes "Balzakas ir kinė siuvėjėlė" yra knyga, kuri puikiai dera prie karštos arbatos puodelio ir ramaus atpalaiduojančio-relaxinio vakaro.

Tiesa, kai kurios vietos man pasirodė pernelyg saldžios ir ganėtinai nuvalkiotos, banalokos, tačiau bendras įspūdis yra ganėtinai geras ir stiprus. Nors ši knyga niekada netaps tokia, kurią verta šimtus kartų skaityti ir mėgautis, tačiau keli vakarai, praleisti su ja, padės jums tiesiog atsipalaiduoti ir kuriam laikui užmiršti savus rūpesčius… Tiesiog pasinerti į pasaulį, kuris patrauklus savo meile knygoms ir jausmų skaidrumu.

Tai knyga, kuri sužavės tuos, kurie ištroškę ramios, jausmingos ir kinišku subtilumu bei elegancija trykštančios knygos. Nuobodų ir  šaltą žiemos vakarą ši knyga turėtų sušildyt jūsų širdeles.
2004-02-23
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Pavadinimas
originalo kalba:
Balzac et la Petite Tailleuse chinoise
Tema: Romanai
Leidykla: Baltos Lankos
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2003
Vertėjas (-a): Agnė Ramonytė
Puslapių: 156
Kodas: ISBN 9955-429-93-3
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 7 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2004-03-02 18:13
Chipsyte
Patiko tavo recenzija ir mielai perskaityčiau, bet patikėk mano nauja meilė dabar truputį kitokios knygos=]
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-23 21:34
agle
o as kadangi esu pervargusi asmenybe nuo mokslu, rinkciausi filma:) istikruju labai noreciau paveizeti sios knygos ekranizacija!
sauni recenzija!
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-23 14:12
Josefine Sigurthsdottir
geris ":)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-23 13:37
matematinis nulis
Imsim :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą